Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy pár honnantól számít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy pár honnantól számít egynek? (pénzkérdés)

Figyelt kérdés
Egy barátommal és a párjával utazunk egy taxiban. 6 éve együtt vannak, egy helyen szállunk ki. A barátom mondta, hogy felezzük a taxi árát(azaz ők egy párként a felét, én meg a másik felét) belementem, de rossz érzésem van ezzel kapcsolatban, nem tudom mennyire fair. Végül is, ha mennek valahova közösen visznek egy ajándékot is.
2016. jún. 14. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4%
Ha már egy pár akkor egynek számitanak.. Tehát ha neked is lesz párod akkor nem 4 fele osztjátok a taxi diját hanem kétfele.
2016. jún. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Én ilyen esetben 3 felé osztanám, akkor is, ha 20 éve vannak együtt. Ilyet még nem is hallottam.
2016. jún. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Semmikortól. Akkor is két külön ember maradnak. Szerintem ez bunkóság volt a részükről.
2016. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is bunkóság volt. Ha étterembe ülnétek be, akkor sem feleznétek a cechet, akkor sem, ha mindenki ugyanazt eszi/issza, hanem fogyasztás alapján. A taxival szerintem ugyanez a helyzet.
2016. jún. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Másrészről - és a barátod valószínűleg így gondolkodott - ha külön taxival mentetek volna, akkor ők egy tarifáért, te pedig egy másikért utazhattatok volna. Szóval ebben is van logika. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy adott esetben, ha hárman utaztatok, akkor háromfelé illett volna dobni.
2016. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

LOL. Sosem számítanak egynek.


Ha telekocsizunk, akkor mindig az utazók számával osztok, persze a páromtól nem kérem el a $-t

2016. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
# 6: A telekocsi az teljesen más, hiszen ott valóban az utazók száma alapján kell fizetni, míg a taxinál a távolság alapján.
2016. jún. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

miért? én vezetem, a saját kocsim, az ismerősök beszállnak a benzinbe, a végén elosztom a cehhet annyi ember között, ahányan ültünk a kocsiban, magam is beleszámítva. Semmi különbség, a pár az 2 ember, a házasok is 2 ember, sőt akik nagyon szerelmesek egymásba, és még házasok is, ők is 2 ember...


Szóval ez teljesen természetes, hogy ha én ülök a párommal a kocsiban meg még valaki, akkor nem a felét fizeti a még valaki, hanem az 1/3-át

2016. jún. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sehonnan sem számít egynek

Ugyanúgy két egész ember maradnak, akik többé-kevésbé összekötik az életüket!


Pénzkérdésed...

G*cik voltak, te meg hagytad magad :D ezen nincs mit vitatni.

2016. jún. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi amikor így mentünk a párommal nyaralni,és jött velünk egy barát,3-részre osztottuk a költséget!Ez így korrekt!
2016. jún. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!