Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit gondoltok erről? Kínos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok erről? Kínos pénzkérdés.

Figyelt kérdés
A párom nagyon jó anyagi körülmények között él, én az ő cégénél dolgozom.Nekem átlagkeresetem van, neki sokkal több(kb 8x annyi).Együtt is lakunk, az ő lakásában(ami a sajátja).Eddig sosem kértem tőle pénzt.Albérletet, rezsit, stb nem kell fizetnem(szerintem ez evidens), a saját dolgaimat magamnak fizettem(ruha, cigi, telefonszámla, gyógyszerek stb.) és sokszor volt, hogy bevásároltam a hűtőbe.Most úgy alakult, hogy néhány hónapig nem dolgozunk, én nem tettem félre pénzt az elmúlt hnapok alatt.Amióta nem dolgozom, ő vett nekem egy-két dolgot, de csakis olyat, amire tényleg szükségem volt.Tehát nincs lehúzás-szindróma.Tegnap kijelentette, hogy, rendben, ez alkalommal még ok, de szeretné, hogy a jövőben önellátó legyek, magyarul tegyek félre pénzt a téli hónapokra, mert az nekem is jobb, ha nem tőle kell kérnem.Bár ő azt állítja, hogy ezt csak az én érdekemben mondta, iszonyatosan rosszulesett és nagyon megalázó volt az egész szitu.Egyáltalán nem arról van szó, hogy le akarom húzni, vagy ilyesmi, de szerintem nagyon gáz, hogy ezt mondta, annál is inkább, mivel megteheti, hogy eltartson egy pár hónapot, és nincsenek is nagy igényeim- tehát nem kell állandóan vásárolni, ilyesmi, csakis akkor kértem tőle valamit, ha tényleg kellett.Ti mit gondoltok erről???
2011. nov. 23. 13:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/147 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy "kedves" ez az énpénzemtepénzed dolog.
2011. nov. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/147 anonim ***** válasza:
83%

Azt, hogy igaza van. Attól, hogy megtehetné, még nem egy feneketlen pénzeszsák, nyilván nem betegség miatt nem dolgoztál, az meg kicsit luxus, hogy "csak úgy" kimaradjon az ember a munkából, még ha a főnök is a pasija.


"Albérletet, rezsit, stb nem kell fizetnem(szerintem ez evidens),"


Nem, nem evidens, hogy a rezsibe sem szállsz be, gondolom ugyanúgy fürdesz, netezel, tv-zel az ő házában, mint ő, mégsem kéri ezt számon rajtad, akkor legalább ne legyél felháborodva, mikor tök jogosan szóvá teszi, hogy így nem lehet felnőttként tengődni, akármilyen vagyonos is a párod.

2011. nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/147 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem sincs egészen rendben a barátod viselkedése, mert azért ennyire nem kellene garasoskodnia veled.


Részben te is hibás vagy, mert nem spóroltál, de ezen mostmár nem tudsz változtatni.


Viszont a legföbb baj, hogy a magánéletet és a hivatalosat összekevered - nem okos dolog a párod beosztottjának lenni, mert ebböl CSAK gondok lehetnek.

2011. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/147 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem ez nagyon nagy csalódás volt, mert én az ő helyében sosem mondtam volna ezt a barátnőmnek.
2011. nov. 23. 13:23
 5/147 bánomisén ***** válasza:
15%

Én fizetésemelést kérnék, hogy legyen miből félreraknom :-D

Na ne már, együtt éltek, együtt dolgoztok, sőt, ő a főnököd és ilyeneken akad fenn?

Egyébként a házimunkát ki csinálja az otthonotokban, ki főz, mos, takarít, te, vagy egy bejárónő?

Mert ha te, és a párod megteheti, tényleg eltarthat 1-2 hónapig, viszonzod azzal, hogy kaja van és tisztaság.

2011. nov. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/147 anonim ***** válasza:
59%

Nincs igaza!

Nálunk a szerelmemmel(mert ez a lényeg)soha nem volt és nem is lesz kérdés hogy én pénzem vagy te pénzed mert van a MI pénzünk és ez nem függ soha attól hogy ki milyen részben járul hozzá.

Sajnálom hogy ilyen párod van:(

2011. nov. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/147 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem pedig gáz, hogy ennyire garasos. Ha esetleg szülsz egy gyereket, akkor ki fogja számolni, hogy kinek mennyivel kell beszállni? Nem írtad, hogy miért nem dolgoztál, de gondolom okod volt rá, így meg elég érdekes és megalázó ez az egész.
2011. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/147 A kérdező kommentje:
Nem csak úgy maradtam ki a munkából, ilyenkor egyáltalán nem dolgozunk, se ő, se én.Tehát nem lustaságról van szó.Egyébként meg baromi gáz lenne szerintem, hogyha a saját lakásába albérletet fizettetne a barátnőjével, aki főz, mos takarít rá, illetve szerintem a rezsi is gáz lenne, mivel, mint már mondtam, simán megteheti, hogy ezeket ő fizesse.
2011. nov. 23. 13:26
 9/147 tekike99 ***** válasza:
90%

Nagyjából én is úgy gondolkodom, mint az utolsó válaszoló. Az az evidens, hogy ha együtt laksz valakivel, akkor a rezsit is közösen fizetitek. Szerintem ha eddig is közösen vittétek volna a terheket, akkor most a párod is úgy állna hozzá, hogy ha már nem tettél félre, akkor a "közösből" mennek a kiadások.

Az is evidens, hogy ha előre tudom azt, hogy pár hónapig nem dolgozok, akkor biztos teszek félre. Mert tegyük fel, mi van, ha összevesztek és költöznöd kell? Minden eshetőségre fel kell készülni.

2011. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/147 tekike99 ***** válasza:
78%
vagyis 13:22-vel értek egyet :)
2011. nov. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!