Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem hogy ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne tennem hogy ne tünjön fel neki? Hogy ne kelljen neki részletekről beszélnem róla?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban, ha csak rossz szót mondtam az apám meg vert. Ha nem úgy viselkedtem ahogy az a szüleim szerint megfelelő lett volna nem ehettem, napokig (attól még pesrze ettem, de csak titokban)... természetesen féltem apámtól így mindig azt próbáltam tenni amivel elkerülhetem azt hogy mérges legyen rám. Így élsportoló voltam, kitünő tanuló és stb. A lényeg az hogy belém nevelték hogy tökéletesnek kell lennem mások elött és az a dolgom hogy azt tegyem amit kérnek..

És ez a dolog eléggé előjött a mostani párkapcsolatomban is és már látom rajta hogy ez kezd neki feltünni... pl csak beszélünk és erősebben kezd gesztikulálni és felemeli közben a kezét én reflexből hátra ugrok. Ha kér tőlem valamit és elkezd veszekedni valamiért az miatt akkor kicsit megijedve bólogatok hogy megteszem, csak hagyja abba...Azt tudja hogy nem vagyok jóban szüleimmel és azt is hogy eléggé szigorúak, de a részletekről nem akarok neki beszélni.

Mit tegyek hogy ezeket az önkéntelen reakciókat amiket konkrétan belém neveltek, elhagyjam?


2016. jún. 16. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus.

Addig viszont mondd meg neki, hogy van egy ilyen sötét dolog a gyermekkorodból, amit magaddal cipelsz, akár egy keresztet és ezt neki is meg kell tanulnia kezelni hosszabb távon, ha komolyan számolni akar veled.

2016. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Pszichológus és legalább minimálisan beszélj a pároddal erről, mert akkornő is másképp fog tudni kezelni.
2016. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Miutan elkoltoztem, azaz 18 evesen 1 evig jartam...

Ja es most vagyok 22

2016. jún. 16. 15:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem arról szól, hogy mennyi ideig jársz. Láthatóan nem oldódott fel benned a gátlások sora, nem is csodálom.

Valakinek egy mély beszélgetés és gyógyulni kezd, valakinek egész életében kell járnia, hogy normalizálódni látsszon a szitu.

Neked tovább fog tartani egy évnél.

2016. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!