Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehetne a megoldás? Ő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehetne a megoldás? Ő Amerikában, én itt.

Figyelt kérdés

Voltam egy lánynál látogatóba USA-ban és nagyon megszerettük egymást. A búcsú nehéz volt és nagyon hiányoljuk a másikat.

Mondta hogy menjek máskor is mert ő nem tud jönni pedig szeretne, csak se útlevele és mivel tanuló így pénze sincs repülőjegyre. max 90 napra tudnék menni ESTAval de ez rizikós(vagy beenged a tiszt a határon, vagy nem) és ő is tudja hogy nekem nagyon sok munka mire összejön a pénz a repülőjegyre, aztán letelik 1-2 hét ott kint vagy több és aztán jövök haza dolgozni 0 ft-tal, ha egyáltalán a főnök tolerálja hogy egy évben több hétre szabadságra megyek.

Kitaláltuk hogy kint lehetnék 90 napig és addig dolgoznék ott mert nem akarok eltartott lenni és nincs is annyi spórolt pénzem hogy hetekig eléljek USAban. Ez után pedig eldöntenénk hogy maradok e vele vagy sem.

Ő viszont aggódós típus és fél hogy bajba kerülök fekete munka miatt.

A házasság korai és valószínűleg így vízumot se kapnék.

Mit tanácsoltok?

Neki iskola lesz, nem tud menni külföldre, de ha el is végzi az iskolát akkor maximum UK vagy Írországban tudnánk együtt élni USA-n kívül( ha ott elfogadják az amerikai bizonyítványt) mert ő csak angolul beszél, de USA-ban legalább neki ott vannak a szülei és tudnak segíteni neki.


2016. jún. 16. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha kimesz most es nekiallsz illegalisan dolgozni, akkor minden kesobbi dologgal elvagtad magad az USA-ban. Amint felfedeznek hazassagnal pl. hogy illegalisan dolgoztal mar toloncolnak is haza. Szoval csak semmi illegalitas ha barmi komolyabbat szeretnel ott a kesobbiekben (meg nem is lenne aki alkalmazna valakit csak 90 napra, aki utana lelep).

Ez oszinten szolva a megoldhatatlan kategorianak tunik meg nekem is pedig az en parom is masik orszagban el. Ha o nem jon kicsit kozelebb, mondjuk UK akkor eselytelenek vagytok.

2016. jún. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát, esetleg kereshetsz ott valami munkát, ami jónak tűnik, és mehetsz ki munkavállalói vízummal. Mondjuk személy szerint ezt nem lépném meg, de én amerikai emberrel sem ismerkednék már úgy eleve, szóval te lehet, hogy nem zárkózol el ettől a lehetőségtől. Nyilván Amerikában sem könnyebb az élet, ott sincs kolbászból a kerítés, de egy próbát tehetsz. Ha ott nem jön össze, haza még mindig jöhetsz.
2016. jún. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Munkavállalói vízumot átlag embernek nem adnak.

Szerintem később is válhat valaki zöldkártyássá ha túltartózkodott és feketén dolgozott. Tudok valakit aki több mint 10 év után házasodott meg USA-ban és most jött haza látogatóba, tehát ez se lehetetlen dolog.

2016. jún. 16. 14:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos vannak kivetelek, de ha feketen dolgozol es illegalisan tartozkodsz kint akkor azonnal kitiltas es hazatoloncolas a jutalom. Nem pedig plusz egy esely a zoldkartyara (de ezt a baratnod is jelezte feled, hogy ebbol gondok lehetnek) meg legalis tartozkodasra. Ez nem az EU. Aki kint dolgozik de megis hazajon az pedig valoszinuleg nem illegalitasban csinalja mindezt.
2016. jún. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ő nem házasodna 90 napon belül ha kimegyek, de Európába se tudna jönni velem.

Engem nem érdekel ha feketén dolgozok mert itthon is fekete munkás vagyok többnyire. Ha be is jelentenek akkor is csak 4 vagy 6 órába, de 8 és 10 órát dolgozok. Sokan élnek kint USAban úgy hogy nincs papírjuk.

Itthon viszont nincs párom, kint meg lenne.

2016. jún. 16. 15:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta hogy hazasodni kell. Milyen vegzettseged van? Probalj rendes munkat keresni, mert most gondolj bele... kimesz, elkezdesz illegalisan dolgozni, nagy a szerelem es szeretnetek osszehazasodni. Na akkor mi lesz? A papirokhoz neked haza kell jonni, a hataron viszont egy kis papirossal elbucsuztatnak hogy koszonjunk, 5-10 evig ne is szeressen visszajonni hozzank (plusz egy kis birsag is benezhet ajandekba). Vagy kint dolgozol illegalisan es mondjuk valami korhazi kezelesre szorulsz? Azt ki fogja kifizetni? Nem te az illegalis minimalberedbol, annyit segitek.

Szoval elhiszem hogy visszakarsz menni meg hianyzik a lany de ennel kicsit jobb terv kell ha szeretnel hosszabb tavra is tervezni mint 90 nap.

2016. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Miért kellene hazamenni a papírok intézéséhez? Mások se mentek haza miután megházasodtak hogy Magyarországon adják be a papírokat.

Szakmunkás vagyok és ha már mexikóiakat is alkalmaznak akkor szerintem nem lennék nagyobb hátrányban.

2016. jún. 16. 16:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Jo, kerdezo akkor hallgass a szivedre, menj ki illegalisan dolgozni, legyetek boldogok, ez a legjobb amit tehetsz, a vegen minden jora fordul. Ezt szeretned hallani? Sajnalom, de a valosag nem feltetlenul ez lesz, plane ha nem tajekozodsz rendesen es csak mesz a vakvilagba mert hianyzik valaki.
2016. jún. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem az van hogy ezt szeretném hallani de a rémisztgetéseket se akarom hallani hogy majd éhen halok mert illegális vagyok meg majd hazatoloncolnak.

Én tanácsokat várok hogy ti mit csinálnátok ilyen helyzetben ha nem akarnátok a másikról lemondani. Ő nem tud Európába jönni mert egyetemista, ráadásul támogatást se kapna a szülőktől ha külföldre megy. Én akkor se kapok támogatást ha itthon maradok tehát nekem teljesen mindegy. Én csak boldog akarok lenni és ha ez egy idegen országban lesz akkor hát legyen. Nagyon sok magyar él a világ különböző pontjain...

2016. jún. 16. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!