Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a helyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a helyes megoldás ilyenkor?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lett bocsi. De nem tudtam ezt rövidebben megfogalmazni.

Szóval van egy lány , aki tetszik nekem, kiderült, hogy én is tetszem neki szóval ilyen kölcsönös dolognak hittem. Az első randin nagyon aranyos volt foghattam a kezét meg kicsit simogattam is, ő pedig bújt volna hozzám de nem tette. Azt gondoltam biztos túl gyorsnak találja a dolgokat szóval nem is erőltettem. A bajok ezután jöttek, látványosan romlott a kedve akkor mikor velem volt s máskor is. Lényegében az egész lénye megváltozott. Meg próbáltam kideríteni mi nyomja a lelkét és kiderült hogy volt barátja...azt hittem megint össze jönnek s így gondoltam nem állok az útba. De aztán azt mondta ,hogy csak barátként gondol rá és hogy megpróbálná velem. Ezután jó volt megint a hangulat köztünk de az érettségi előtt megint megromlott. Nem tudtam mi lehet amíg ballagáson meg nem láttam a volt barátját. Na rögtön nem értettem a helyzetet. Nem is akartam faggatózni. Az utolsó írásbeli után kísértem haza s láttam élőben utoljára. Neten persze minden nap beszélünk. Meg próbáltam elhívni fagyizni vagy csak sétálni de nem jött. De olyan ötletem is volt hogy csak fussunk össze egy órácskára s dumáljunk. Az jár a fejemben hogy lehet összejött megint az exxével és csak nem meri elmondani nehogy megbántson, de nekem jobb ha őszinte velem ezért megírtam neki amit érzek és kikértem a véleményét... még nem válaszolt((pedig látta :D) Bocsi de humoros vagyok és kicsit vicces.) Lehet nem is fog s mikor már teljesen befejeztük az érettségit akkor teljesen megszakítja a kapcsolatot. Amit bánnék mert nagyon sokk lány barátom van,de még egyik iránt sem éreztem ilyet. A legrosszabb meg az, hogy miatta elvesztettem egy barátomat. Egy nagyon kedves lány ismerősöm akivel baráti viszony volt köztünk megtudta hogy alakul köztünk valami ezzel a másik lánnyal és azóta nem beszél velem. Mert kiderült hogy tetszettem neki. És most olyan szinten bűntudatom van mind két lány iránt hogy hihetetlen. Egyrészt azért mert elvesztettem egy barátomat másrészt azért mert lehet megbántottam a legutóbbi üzenetemmel azt a lányt akivel megpróbáltam össze jönni. Kicsit baleknak is érzem magam. 19 kilenc éves vagyok és eddig az volt az elvem, hogy senkit nem engedek magamhoz közel ez részben a gyerekkori betegségem miatt van( mivel sokan lenéztek emiatt és azt mondták hogy az általános iskolát sem végezném el) de azóta sportolok, 4-es az átlagom és lett pár nagyon jó barátom is.Másrészt mert tényleg nem gondoltam még így lányra mint rá. De ezt a lányt közel engedtem...s úgy érzem hátba támadott azzal , hogy nem őszinte. De lehet csak túl reagálom... mégis úgy érzem ,hogy csak egy hitvány pór szem, egy sebtapasz voltam amivel letapasztotta a szakítás sebeit, egy gyalog a sakk táblán, egy pótlék , ami nem kell senkinek csak ha szükség van rá.Egy kis építő kocka vagyok abban a nagy egészben amit ő mint jövő épít fel magának lelkem apró szilánkjaiból. Tehát szinte csak alkatrész létezem és nem mint szereplő a világában. jah Így érzem magam...(kedvenc tantárgyam az irodalom bocsi :))

Mit gondoltok erről? Szerintetek ilyenkor mit tehet az ember? Lehet hogy bennem van a hiba?


2016. máj. 28. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem benned van a hiba! Szerintem a lány maga sem tudja, hogy mit akar. Exnek a felbukkanása nem a legjobb jel... Ebben az esetben egy alapos, őszinte beszélgetésre kellene sort keríteni mihamarább a kisasszonnyal!
2016. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyenkor annyit tehet az ember, hogy megpróbál hozzászokni, hogy a lányok már csak ilyenek: egyenes, ôszinte kommunikációra ne számíts tôlük, de arra se nagyon, hogy legalább nagyjából tudnák, hogy mit is akarnak.


Ha tetszik a lány, akkor próbálkozz nála aktívan, és ne kezdj el azon filózni, hogy ô mit akar - valszeg ô maga se tudja, szóval tök felesleges ezen rágódni. Meg fôleg ne úgy állj hozzá, hogy te bemutatod a választékot (pl. leírod az érzéseidet), majd ráhagyod a döntést ennek fényében - vagy eleve nincs esélyed nála az ex miatt, vagy döntésképtelen a kiscsaj. Az elsô esetben alapból nincs vesztenivalód, a másodikban meg akkor meg kell neki adni a kellô lökést, hogy neki már csak sodródnia kelljen az árral.

Tehát annak függvényében, hogy mennyire vagyok oda a lányért, az alábbi két lehetôség közül választanék:

a.) nyomulnék tovább, de ezúttal már azzal a hozzáállással, hogy amíg egyértelmûen el nem utasít (nem jelekkel, nem ráutalással, hanem összeszedi a bátorságát, és korrekt módon a szemembe mondja), addig enyém a pálya, és letojom az ô döntésképtelenségét, majd én döntök helyette: és én magamat választom, részemrôl a kérdés lezárva. Tehát nem kérném ki a véleményét, nem jönnék azzal, hogy de beszéljük meg, hanem kész tények elé állítanám. Mivel nekem meg mindig a matek volt a kedvenc tantárgyam, ott meg azt tanítják, hogy 2 pont között a legrövidebb út az egyenes, ezért ha személyesen nem tudok vele találkozni, akkor valami ilyesmit írnék rá:

Szia ...! Nem tudom, hogy most hogyan állunk, de szerintem nagyon jól indultunk, és mivel nem mondtad azt, hogy ennyi lenne, ezért én a megakadás ellenére is folytatnám a dolgot - bízva abban, hogy ha részedrôl te már lemondtál errôl, akkor majd szólsz. Amíg viszont ez nem történik meg, szívesen folytatnám ott, ahol abbahagytuk, szívesen találkoznék veled újra élôben. Én a [valami programjavaslat, pl. állatkert, vagy valami, amit szeret a lány] vagy a [máik programjavaslat]-ra gonfoltam, neked melyik a szimpatikusabb?"


Ha nem válaszol X napig, akkor küldenék egy másik levelet, pl.: "szia. Mivel az elôzô levelmre nem válaszoltál, ebbôl adódóan azt sem mondtad, hogy részedrôl ne lenne még esélye a dolognak. És lehet, hogy ezért haragudni fogsz rám, de vagy annyira remek [vagy valami pozitív jelzô, aminek szerinted örülni fog] lány, hogy ha részedrôl még nem lezárt a kérdés, akkor ne mondjak le ilyen könnyen rólad. Szóval a félig tele a pohár elv alapján úgy veszem, hogy biztos a programjavaslatok nem jöttek be eléggé, szóval akkor küldöm a következô kettôt: [programjavaslat 1], [programjavaslat 2]. Remélem ezek közül már találsz kedvesre valót, a jó társaságot én biztosítom. Üdv, ..."


És így tovább, amí (valamilyen) válaszra nem méltat. És nyugodtan meg lehet ezt még némi humorral fûszerezni, pl. a kétrogramjavaslatnól az egyik valami épületes blôdség lenne.


Viszont nagyon fontos ebben az esetben, hogy lelkileg úgy állj ehhez, mint egy játékhoz vagy csínyhez: élvezd a játék izgalmát, és ne arra koncentrálj, hogy de szeretnél már neyrni. Ha nem így csinálod, akkor nagyon frusztráló lesz, amikor várod, hogy na vajon válaszol-e.


b.) ha viszont már feladtam, és nem akarok tôle semmi komolyabbat, akkor elküldeném melegebb éghajlatra, amiért egy inkorrekt ki p.csa volt velem.

2016. máj. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!