Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt más is olyan, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt más is olyan, aki nagyon rosszul érzi magát?

Figyelt kérdés

Erőteljesen depressziós és nagyon szomorú érzéseim vannak hosszú órák óta, de alapvetően már évekkel ezelőtt (kisgyerekként) sem mondhattam el magamról, hogy igazán "élek". Inkább csak léteztem, de sokszor ezt is valószerűtlenül tapasztaltam meg. Összemosódnak a napok, nagyon gyorsan telik az idő, legtöbbször csak mélységes lelki fájdalmat érzek, de egyébként is a legtöbb gondolatom negatív.

Szinte soha nem létezett számomra a külvilág, sem a társasági élet. Barátaim nem voltak, ha már az utcán sétálva látok velem hasonló korúakat, kellemetlenül érzem magam, kerülöm az emberek tekintetét.

Nem találom a helyem a világban, és a fentebb említettek miatt (is) sokszor unatkozom, bár néha ahhoz sincs elég lelki erőm, elnyomja a fájdalom, amely az utóbbi időben gyakran nemcsak lelki, hanem fizikai eredetű is.

Voltak/vannak bizonyos érdeklődési köreim, hobbijaim, de azok is inkább a 2008-as / 2009-es években voltak "intenzívek". Azóta főként már csak fellángolásaim vannak, sajnos talán egyre ritkábban.

Pszichésen soha nem voltam rendben, rengeteg pszichiáternél/pszichológusnál jártam már kivizsgálásokon, számos betegséget diagnosztizáltak az évek során. (Skizofrénia, kényszerbetegség, enyhébb autizmus/Asperger-szindróma, paranoia, hiperaktivitás, figyelemzavar, stb.) Viszont egyikre sem illenek igazán a tüneteim. Mindegyikből egy kicsi, vagy éppen több, változóan.


Csak egy érettségim van (szakma nélkül), bár néhány személy szerint már ez is nagy kitartóerőre vall részemről, hogy véghezvittem. Mások szerint viszont megvannak az agyi képességeim ahhoz is, hogy egyetemet végezzek és később tudós legyek.

Én őszintén úgy érzem, hogy egyelőre egy OKJ-s szakma is bőven elegendő lenne. Egy fal gátolja meg lényem kiteljesedését (a betegségek fala). Ha ez nem lenne, valószínűleg régen egyetemista lehetnék. Rengeteg energiát emészt fel a "pszichés szenvedésem", de ugyanakkor részben én is hibás vagyok. Bizonyos dolgokat illetően összeszedhettem volna magam. Bizonyos alkalmakkor a lustaságot választottam az aktív ténykedés, a határozott lépések helyett. Bármennyire is beteg és "megfáradt" vagyok, adott helyzetekkor összeszedhetném magam. Az esetemben nehezen állapítható meg, hogy hány százalék a valós lustaság a fentebb leírtak miatt, illetve az ellenpéldákból (házimunka, stb) adódóan is. (Senki sem tökéletes, mindenkinek vannak hibái, de jó tulajdonságai is.)


Visszatérve a lényegre: nagyon bizonytalan vagyok, egyre kevesebb az erőm a létezéshez. Régen sok mindennapi eseményt lelkesen, izgatottan vártam és éltem meg. Az elmúlásukat nem annyira, vagy inkább nem ilyen módon érzékeltem, hangsúlyoztam, mint manapság... Nagyon szeretném újra átélni a régi, jó dolgokat, még ha soha nem is voltak felhőtlenek számomra.

A túlvilágon jár az eszem.


Ti mit gondoltok erről? Van itt olyasvalaki, aki hasonlóan érez?

23 éves fiú vagyok.


2016. jún. 24. 23:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Én elég rosszul érzem magamat; elrontottam valamivel a gyomromat, hadd ne meséljek.
2016. jún. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ezt most mért ebbe a kategóriába tetted? Annyit javasolok, hogy vedd a kezedbe az életed alakulását. Próbálj meg rájönni, hogy mi okoz neked örömet, hogy milyen társaságban érzed jól magad, keresd meg a helyed. Senkinek sem könnyű, mindenki küzd a maga bajaival. Én is fáradtnak érzem magam, de próbálok vitaminokat szedni, próbálok erőt venni magamon. Vannak egészen rövid, pár hónap alatt elvégezhető OKJ tanfolyamok, amikkel már lehet állást találni. Nyilván nem tudósképzők, de valamerre el kell indulni. Hajrá!
2016. jún. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős érzés, bár ilyen durva diagnosztikát nálam nem állítottak fel. Én kb több mint egy évtizede szenvedek depressziótól és kb 2x éve szorongástól és szociális fóbiától.


Az élet baromi nehéz, de nekem azért sikerült egy diplomát összekapirgálnom. Viszont ezt a falat én is ismerem és rendszeresen jelen van az életemben. Én próbálnám, sőt szeretném kreatívan eltölteni az időmet (festés, rajzolás, barkácsolás), de egyszerűen nem megy. Munka után hazamegyek és kb arra van energiám, hogy netezgessek és nézzek valamit.


Egyébként szedsz gyógyszert? Jársz most is pszichoterápiára? Ha az öngyilkosságon gondolkodsz, akkor ott már nem ártana valami segítség.

2016. jún. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Semmi újat nem fogok mondani: SPORTOLJ! Amióta elkezdtem heti 3x futni, és néha bringázok is, nem agyalok semmi hülyeségen és abszolút jól érzem magam. Szóval: MOZGÁS a kulcsa a lélektani állapotodnak!
2016. jún. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Man the fuck up!

Döntsd el, ilyen hülyeségeken akarsz filózni, vagy értelmes dolgokon, aminek eredménye is lehet? El akarsz valamit érni? Szúrj ki egy célt, és kezdj el tenni érte. Nem csak lusta vagy, gyáva is. Nem mersz belevágni semmibe. Akinek összejött bármi az életében (diploma, jó házasság, jó munka), szerinted hogy csinálta? Várta amíg odarepül? Nem, próbálkozott. Aztán elhasalt, de felkelt, és megint próbálkozott. És megint, és megint, és megint. Aztán próbált mást, ugyanígy, még végül valami össze nem jön. Nem szégyen, ha nem sikerül. Nem szégyen, ha bénább vagy, mint mindenki más az utcában. Ha ők feladják, de te nem, akkor előbb utóbb te nyersz! Te döntesz.

2016. jún. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
A 4- esnek igaza van. A tested- lelked megerősíti a sport. A futás meg kimondottan jó annak akit sok stressz, szorongás ér. Mondjuk ne a betonrengetegben fuss.
2016. jún. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kezdésnek vegyél erőt magadon és ne légy lusta.

Aztán olyan hobbiba fogj ami nagyon érdekel, vagy sport, vagy mindkettő még jobb.

Szerezz barátokat.

Próbálj meg nem egyedül maradni mert akkor jönnek a gondolatok.

2016. jún. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

00:08

Én is szeretném valami hasznossal eltölteni az időm, de valamiért nem megy/nincs erőm rá. Ritkán "jön össze".

Volt egy munkahelyem, de annyira megviselt lelkileg, hogy otthagytam két és fél hónap után. Akkor tudatosult bennem leginkább, hogy mennyire beteg vagyok.

Nem szedek gyógyszert, mert nem használtak az eddigiek sem. Vagy kiütöttek, vagy pedig semmi hatást nem értek el. Volt alkalmam kitapasztalni a pszichiáterek kezelési módszereit, semmi jóval/hasznossal nem kecsegtetnek. Tehát, okkal nem járok szakorvoshoz.

Nem az öngyilkosságon van a hangsúly. Nem szeretném eldobni az életem.

Köszönöm a válaszod!


00:13

Igazad van. Fontos lenne a mozgás. Sétálni szoktam, de mást nem jellemzően. El vagyok hízva, de nem igazán vészesen. Diffúz májlaesio és lépmegnagyobbodás alakult ki. A beleim fájnak, gyulladtak (más okból is).

Köszönöm a válaszod!


00:21

Félek az élettől, ezt a tényt természetesen elismerem.

Nem rosszindulatból mondom, de nem túl bölcs hozzáállás azonnal leszűrni/eldönteni, hogy valóban lusta vagyok-e. Egyébként valamennyire biztosan, de távolról sem annyira, mint te gondolod.

Nem érdekel, hogy ügyetlenebb vagyok másoknál, attól még nem leszek rossz ember.

Köszönöm a válaszod!


Önbizalomhiányom és megfelelési kényszerem is van.

2016. jún. 25. 01:06
 9/15 Költőnő? ***** válasza:
Ne pszichiáterhez járj, hanem pszichológushoz. Kicsit nekem ez olyan, mintha kívülről várnád a megoldást, pedig anélkül, hogy te bmit is tennél; nem fog menni. Mozogj, járj szakemberhez, mert így a szakadék felé haladsz.
2016. jún. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az nem igaz, hogy nem teszek semmit.

Sok pszichológusnál jártam már, csak időpocséklás volt.

2016. jún. 25. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!