Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkérni a másik kezét miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkérni a másik kezét miért csak a férfiak "privilégiuma", ha amúgy elvileg egy kapcsolatban mindenben egyenrangú a férfi és a nő?

Figyelt kérdés
Van erre valami logikus magyarázat? Ha a női kezdeményezést is manapság már elvárja a férfiak egy része, akkor miért néznek ferde szemmel az emberek, ha a házasságot is a nő kezdeményezi, kb. olyan formában, mint egy lánykérés?
2016. júl. 3. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Az egyenrangú és az egyforma szavak nem ugyanazt jelentik. Az egyenrangú szerep nem egyforma szerepet jelent. Mindenkinek meg van a szerepe, így lesz kerek egész.
2016. júl. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%

Mert ez a "hagyomány"

Ugye annó a férfi volt a pénzkereső és így nyilván neki volt pénze például jegygyűrűre.

Oké, most már a nők is keresnek pénzt, de akkor is a férfi marad jobb esetben az irányító fél.

A férfi képviseli az erőt, a támaszt.

2016. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
nő is megkérheti a pasija kezét bármikor. Ja, hogy az egója nem engedi, meg a társadalom elvárása, bla bla bla.. kifogás!
2016. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Mert megalázó ránk nézve. Legalábbis nekem. Elveszi azt a felhőtlen örömöt amit az az egy igen okoz. Ne akarjatok már ti nők mindent irányítani. És igen egyenrangú a nő és a férfi egy kapcsolatban, de valami hagy maradjon már nekünk is.
2016. júl. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De ha régen a kezdeményezés is férfi nemi szerep volt, most pedig nem tartják annak, akkor ez az eljegyzés esetében miért nem változott? Ez miért maradandóbb hagyomány? Ennyi erővel az is képviseli az erőt, hogy a férfi teszi meg az első lépést, nem?
2016. júl. 3. 21:06
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
A nő is kezdeményezheti a házasságot, de nem azzal, hogy megkéri a másik kezét.. Nyugodtan kinyithatod a szádat és megmondhatod a párodnak, hogy te szeretnél a közeljövőben házasságot kötni vele.
2016. júl. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Én azt mondanám, hogy azért mert a férfiak általában gyakorlastiasabban látják a dolgokat, így jobban meg tudják ítélni, mikor jött el az a pont, amikor már érdemes összeházasodni. Állítom, hogy ha fordítva lenne a dolog, a nők legalább 20%-a túlzottan hamar (akár néhány hónap után), rosszkor (pl amikor még nincs pénz összeköltözésre), vagy rossz indokokból (egy rossz kapcsolatban, azért mert már az összes barátnője házas) kérné meg a párja kezét. Aztán nem győznék hallgatni a nemeket...

23/L

2016. júl. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Nőként ugyan az a véleményemmint az előttem szólóknak. Eszem ágában sincs a pasitól elvenni ezt a "szokást".


Igen VANNAK férfiak, akik elvárják egy nőtől, hogy vegye át a szerepét, de én az ilyen Csernus szaván szólva hímneműeket elkerülöm messze.

Az,hogy vannak ilyen férfiak, nem azt jelenti hogy mind az. Ez fontos!

VANNAK pasik(bár egyre kevesebb a nők irányításmániájának köszönhetően) akik igenis férfiasak, találékonyak, határozottak, igazságosak, becsületesek és az egész lényükkel sugallják az erőt! Ez a FÉRFI!


A férfinak pedig tér kell és szabad akarat. Ne azért mondjon a nőnek igent,mert gyáva, vagy mert nem biztos a dolgában,de azért igent mond és hogy ne alázzon meg egy nőt,mert az akkor elhagyja,és vége a jó életnek.

Én azt sem értem, ha valaki kihisztizi h vegyék el...


Buta emberek, buta nők és férfiak, és nagyon nagyon kevés józan ember!

2016. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7%
Az én válaszom automatikus "nem" lenne. mindegy mennyire szeretem a leányzót, de utána elmagyaráznám neki, hogy miért nem.
2016. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
mi a fa.sz? Hogy néz ki mégis, hogy "képzeld, férjül vettek"
2016. júl. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!