Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek hipochonder a párjuk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek hipochonder a párjuk, ti hogyan reagáljátok le?

Figyelt kérdés

Volt kollégámnak a felesége ilyen volt, sokszor felhívta mindenféle dologgal, amit bemagyarázott általában magának. A férfi meghallgatta türelmesen, nyugtatta...DE utána nekünk meg panaszkodott, hogy bemagyarázza az asszony magának, meg néha elég idegesítő...tehát nem vetíti vissza az asszonyra azt a feszültséget ami keletkezik benne, hanem levezeti máshogy...


szóval ti hogyan reagáltok ezekre a dolgokra?


2016. júl. 8. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet nem komolyan venni. Nálunk az vált be, hogy ha baja van, akkor nem kezdtem el tutujgatni meg otthon gyógyítgatni, hanem doki, aztán kiderült persze hogy semmi gáz. Aztán ha a feje fájt akkor biztos nagy a baj, agyvérzés, stroke stb. Eleinte ráparáztam én is, mindig halálra stresszeltem magam, aztán szépen lassan jött a "farkas kiált" állapot, és elfogadtam, meghallgattam, kértem időpontot dokihoz neki, mert persze magátol nem akart menni sosem.


Voltunk mi már az éjszaka közepén MRen meg CTn mert épp pánikrohama volt attól, hogy bemagyarázta magának hogy baja van. Egyébként egy nagyon jó pszichológus kb fél év alatt 4-5 alkalom után elég szépen helyretette a dolgokat. El nem múlt, de relatíve kezelhető lett a dolog.

2016. júl. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem tudom eldönteni, hogy most tényleg baja van, vagy csak azt hiszi, esetleg azt mondja nekem. Úgyhogy veszekedni nem fogok vele erről sosem. Ha úgyérzi beteg, akkor segítek neki, hogy jobb legyen, ha tudok. Na persze ha már rákos daganatot diagnosztizálna magán, és egy rahedli pénzt akarna magánorvosokra költeni, mert nem hinné el, hogy az állami orvosok nem látják benne a daganatot, akkor ott már komolyan elgondolkodnék, hogy berakatom egy pszichiátriára.

Még ennyire nem súlyos.

24/l

2016. júl. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért pszichiátriára ... kicsit erős, láttál már egy ilyen helyet? Ott nem a hipochonderek vannak könyörgöm.

Inkább pszichológushoz vidd el ne egy zártosztályra...

2016. júl. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Oké, bocsi. Pszichológushoz viszem, ha elfajul a dolog.
2016. júl. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!