Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok? Igazi vs....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tanácsoltok? Igazi vs. Nem igazi?

Figyelt kérdés

A történetem úgy kezdődik, hogy évekkel ezelőtt megismertem az igazit! Csodálatos éveket töltöttünk együtt, a mai napig nem tudom elfelejteni, de rajtunk kívülálló okok miatt nem lehetünk együtt.


Azóta teltek az évek, sokáig voltam egyedül, elutasítottam bárkit, aki csak próbálkozott.


Végül találkoztam a mostani párommal. Érzem azt, hogy ő bármit megtenne értem, de tudom azt, hogy nekem nem ő az igazi, nem úgy szeretem őt, ahogy az előző barátomat, össze sem lehet hasonlítani a két érzést és természetesen érzi azt, hogy a kapcsolatban ő jobban odáig van értem, mint fordítva.


Úgy veszem észre rajta, hogy egyre jobban gondolkozik, azon, hogy megkérje a kezemet. Én teljesen tanácstalan vagyok.


A kérdésem az lenne, hogy valóban létezhet ilyen, hogy nem életed szerelméhez mész hozzá?

Én úgy gondolom, hogy nem lenne helyénvaló igent mondanom így, hogy tudom, hogy sose fogom őt úgy szeretni, ahogy kéne. (Remélem értitek, hogy mire gondolok.)

Úgy gondolom, hogy ezért inkább egyedül kéne maradnom, hiába mondják a barátnőim, hogy mondjak igent.


Arra lennék kíváncsi, hogy:

1. Ti mit csinálnátok?

2. Volt hasonló vagy teljesen ilyen érzésetek, tapasztalatotok?


2016. júl. 11. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A baj a fejedben és a szívedben van. Ami volt, elmúlt, el kell eresztened. A Te esetedben nehezíti a leválást, hogy valamilyen rajtatok kívülálló okból kellett megválnotok egymástól, de ettől még túl kell lépni a múlton, nem pedig visszamerengeni. Biztos szép és jó volt, ami az idő múlásával csak egyre szebbé válik az emlékeidben, de azt gondolom, ha megengednéd magadnak, hogy igazán szeresd a párodat, ne pedig a múlt egy mára elérhetetlen árnyképét őrizgesd a szíved mélyén, akkor boldog tudnál lenni.

Élünk át nagy szerelmeket, van, hogy egy régi érzést nem tudunk teljesen a helyére tenni, de az életnek menni kell tovább. Nincs olyan, hogy "igazi" meg "életem szerelme". Legalábbis nem abban a romantikus, rózsaszínű ködös értelemben.

2016. júl. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Majd biztos írják a többiek, hogy a házasság nem feltétlen életünk szerelmével köttetik.

De én ahhoz mentem hozzá, aki külsőleg és belsőleg is tökéletes számomra. Jó, vannak hibái neki is, de azokat elfogadtam.

A "nagy szerelmeddel" miért nem lehettek együtt, ha nem titok?

2016. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Minden szerelem más és más. Nincs két egyforma, szóval önmagában azt várni, hogy lesz az életedben még egy olyan mint a régi, az hiú ábránd.

Továbbá téged ez a vágyakozás a régi után gúzsba köt. Én azért nem hiszek az igaziba, mert ez az ami igazán megfosztja az embert a boldogságtól, hogy örökké egy idealizált képet hajkurász. Meg kell tanulnod lezárni a múltat, és esélyt adni magadnak a boldogságra, különben önbeteljesítő módon tényleg a régi kedvesed lesz a nagy szerelmed, de erről te tehetsz egyedül.

A nagy kérdés az, hogy a jelenlegi párod iránt érzel-e szerelmet vagy csak beadtad neki a derekad? Amíg ezt nem rakod helyre és a múlt sem kerül a helyére, addig ne mondj neki igent, semmiképp. Ha nem tudod szerelemmel szeretni akkor pedig el kell válnotok, mert meg kell adni neki esélyt, hogy megtalálja álmai nőjét, aki viszonozza az érzéseit.

2016. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Blade Bone ***** válasza:
Hát igen, vannak akik nem a boldogságot tartják szemelőtt, hanem azt, hogy jó életük legyen. Rajtad múlik mit választasz. Én hasonlóképp megpróbáltam volna, de hogy teljesen egybekössem vele az életem, az már nem biztos hogy menne, sőt, lehet idáig sem jutottunk volna, mert nem vagyok elfogadó olyannal szemben, akivel nem vagyok boldog.
2016. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek, de nem arról van szó, hogy nem vagyok boldog, boldog vagyok, de voltam már életemben sokkal boldogabb...

Tudjátok az az érzés, mikor az ember azt érzi, hogy a felhők felett három méterrel jár.

2016. júl. 11. 13:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem értem,ha én valakit szeretek és viszont szeretnek őszintén stb..azzal vagyok és bárki bármit tehet akkor is!Lehet h sak részeről igazi volt az első,mert ha ő is úgy érezne és lenne vér a pucájába veled lenne
2016. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Semmit nem tudok a Te nagy szerelmedről, így csak sötétben tudok tapogatózni. Az a szerelem megszakadt, befejezetlenül, és talán az előtt, hogy beköszöntöttek volna a szürke hétköznapok. Az igazán szürke hétköznapok. Nem csoda, ha idealizálod magadban, de hidd el: okos ember megbecsüli azt, amije van. Nem tudom, hány évesen élted át azt a szerelmet, és azt sem, hogy most mennyi vagy. De azt azért tudni kell, hogy az idő előre haladtával az ember már nem ugyanolyan ártatlanul éli meg a nagy érzelmeket. Te meg nem is hagyod, hogy igazán meg tudd élni, mert X idő elteltével még mindig a régi férfi után sóhajtozol, ahelyett, hogy belátnád: nincs értelme a dolognak, és tovább kell lépni. Az értelem és az érzelem közt azért van kapcsolat, lehet azt befolyásolni.

2016. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Blade Bone ***** válasza:
De ha most nem vagy teljesen boldog, az sem jó, mivel már tudod milyen volt a "felhők felett" így viszont már csak az a kérdés, beletörődsz e ebbe, vagy bele tudsz e törődni, mert ha nem és a szíved követnéd, előbb-utóbb vége lesz ennek a kapcsolatnak.
2016. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Biztosan az Igazi volt? A nagybetűs? A másik feled? A lélektársad? Megtaláltad mellette Önmagad? Úgy értem, a spirituális mélységeidet? ... Az Igazinak van egy ilyen mellékhatása :)
2016. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Abszolút!
2016. júl. 11. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!