Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az baj, hogyha nem tudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az baj, hogyha nem tudom elviselni, hogy a barátnőm cigizni akar?

Figyelt kérdés
Ne kövezzetek ezért, nem tudom más is van-e igy ezzel, de engem ez a dolog nagyon zavar. 3 éve vagyunk együtt, még az elején mondta nekem amikor 15-16 éves volt, hogy 12 évesen sokat cigiztek a barátnőjével, és hogy néha ugy elszivna egy-két szálat. De csak mondta, mert tudta, hogy engem ez zavarna. Engem így neveltek, nálunk senki se dohányzott, engem nagyobb örömmel tölt el a sport es az edzés. És hát három évig nem is mondta többet és nem is cigizett, azt mondta h ő maga miatt nem is akar, meg hogy hülye volt ás hogy én ráébresztettem, de most hogy elmult 18 éves, elkezdett cigizni, előszőr hétvégente a barátaival 3-4 szálat mert hogy az ugyis kitisztul, meg mondta h nem tilthatom meg senkinek, hogy cigizzek, meg ilyenek. Nem is akarom megtiltani, de akaratlanul bánt. Egyre gyakrabban csinálja, elöttem nem szokott, de engem nem tudom, hogy miert de nagyon zavar, ha belegondlok hogy cigizik, meg ha utána ugyjön hozzám, hogy érzem rajta a bagószagot, és ugy puszilgat, de főleg miatta zavar, nem szeretném hogy láncdohányos legyen, vagy valami. Ki is próbáltam miatta, hogy mi a franc olyan jó ebben, elszivtem dohányzó barátaimmal 3 szálat egyik este, nem értettem hogy dobhat ki valaki ezért pénzt, nekem a tüdőm többet ért és olyan büntudatom volt utána, meg másnap is ereztem magamon ezt a büzt, rájöttem ez nem én vagyok, és az első és utolsó 3 szál volt életemben. A cigizesben semmi jó sincsen, csak árt vele magának. Lehet hogy velem a van a gond, de engem ez nagyon zavar, más embert látok olyankor benne, van más is ilyen helyzetben? Örülnék ha leállna vele, mielött rászokna. De ha jó neki ez, akkor hagyom, de én hogy viseljem el? Mert fogalmam sincs miert, nem tudok mit tenni ellene, de ez engem nagyon zavar. :/

2016. júl. 21. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem baj.

Gyermeteg, azt hiszi menő. :D

Ahhoz pedig agyhalottnak kell lenni, h gyakorlatilag SZÁNDÉKOSAN szoktassa magát rá.


Az még elnézhető ha vki tini korában próbálgatja, aztán néhányan rajta maradnak mert mire felnőnek, már függők. de azt sose értettem aki később szokik rá.

2016. júl. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem mindenki alkalmas dohányosnak amúgy sem.
2016. júl. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor hagyja abba ha akarja, te nem tudsz mit tenni. Az en exem is cigizett, en konkretan eltoltam magamtol es nem bujtam, nem csokoltam, kiabrandito volt. Az se erdekelte hogy trombozist kapott. Eloszor megijedt de miutan nem lett komolyabb baja cigizett tovabb. Anyam is cigizett, meg is lett az eredmenye. A lenyeg hogy ha ez zavar, akkor mondd meg neki hogy vagy leteszi, vagy atgondolod a kapcsolatotokat. Ha ekkor sem teszi le, akkor nem is vagy olyan fontos neki. Te semmikepp ne szokj ra!!!
2016. júl. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 cukilányka 0.0 ***** válasza:
0%

Kettős vakteszten kimutatták, hogy a cigizés egészséges!!!!!!4 Csökkenti a LDL (rossz koleszterin) értékét és javítja az anyagcserét!!4!4!!


20L

2016. júl. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Számomra a dohányos ember akaratgyenge, könnyen befolyásolható. És ki akarna egy ilyen emberrel járni? Tudatosan mérgezi magát és még fizet is érte, amikor tele a világ mindenféle méreggel amúgy is? Nem beszélve a szagról is, amit a dohányosok ruhája magába szív, hiába nem cigizik a társaságodban. Na ne :)
2016. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Megszoksz, vagy megszöksz, Tiltani semmit sem lehet.

Ez egy borzasztó hülye példa lesz, szóltam:

-Holnaptól azt mondja, ne járj el edzeni! ?ert addig sem töltöd vele az idődet, akkor holnaptól feladod a sportot és edzést?

Ez nem így megy. Ha magától nem, tőled biztosan nem fog megváltozni. Vica versa.


Helyedben távolság tartó lennék és szótlan. A nők nem tudják hova tenni a csendet. Azt hiszik mindent meglehet beszélni, de leginkább elég beszélni róla, egy probléma megoldás annyi körbejárjátok a témát oda vissza oda vissza, az hogy nem szűnik meg az egyedül a Te szemszögedből probléma, részéről nem.

2016. júl. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ő nagyon alkalmas. És tényleg szoktatja magát szándékosan. A családjának minden női tagja láncdohányos, az anyja, a nagymamája, a testvérei, stb. Mondta, hogy neki igy nehezebb kibirni. Csak a az apja és a papája az aki nem dohányzik. Érdekes dolog, de nem látja a felmenőin, hogy mennyire megváltoztatja az embert a dohányzás, 10 évvel öregebbnek néznek ki amiért rászoktak a cigizésre, meg krákognak, és még sorolhatnám. Nem fordul meg a fejében, hogy ő is igy járhat idővel?! Aztán akkor majd mondhatja nekem, hogy hülye volt és hogy hallgatnia kellett volna rám, amikor még nem volt késő. Most már nem hallok tőle mást, hogy mindig mennek cigit venni hétvégente, meg ilyeneket. Mintha nem is ő lenne...
2016. júl. 21. 23:26
 8/11 Döme06 válasza:
36%
Szia. Ugyanebben a cipőben vagyok, csak fordítva. Én szívnám, ès a párom nem viselné el. 13 évesen sokat szívtam a barátaimmal, napi 4-5 szálat suli után. De 2 éve barátom van, ő idősebb is mint én 5 évvel, tehát tapasztaltabb. Nagyon makacs. Ha csak utalok arra hogy szìvni akarok.. pl " Nézd,ott egy doboz cigi a padon, ki hagyhatta itt? De jó volt régen szívni" felkapja a vizet és zsarol, ha megtudja hogy cigizek akkor elhagy. Azt mondta ő nem él együtt dohányossal. Az előző kommentelőnek mondanám, nem biztos hogy menőzésképp használta a lányzó a cigarettát. Lehet valami pszichésen feldolgozhatatlan dolog érte, és ezzel enyhítette fájdalmát,valamint nyugtatta magát. Vagy az is lehet hogy egyszerűen csak belevitték a barátai, egyszeri alkalommal, és kipróbálta többször is önszántából, és rászokott. Én pl azért cigarettáztam 13 évesen mert édesapám napi szinten 1-2 dobozzál elszív, teszem hozzá nagyon erős dohányos. Én is kiakartam próbálni mi ebbe a hű de jó, fantasztikus.. Egyszer próbáltam ki, nem haltam bele.. akkor jött az ötlet, ha már kipróbáltam nem lett semmi bajom és a barátaim is cigiznek, gondoltam társulhatnék hozzájuk egy kicsit suli előtt, stresszesen.. és jót tett. Én úgy szoktam le, hogy minél kevesebbet szívtam. Egyszer csak letettem. Most újra kívánom, baratom nem tud róla de napi 1 elég, vagy csak egy fél. Amilyen kedvem van. És nem is kívánom úgy már mint régebben. Neked viszont azt mondom kedves kérdező, ha szereted a barátnőd próbáld elviselni és szeresd olyannak amilyen. Más megoldás erre az esetre nincs csak az ha látja a barátnőd hogy neked ez milyen zavaró , és leteszi a cigarettát. Más megoldás sajnos nincs. Üdv döme
2016. júl. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én szeretem, bár én is ugy voltam vele régen, hogy nekem dohányos, vagy parti dohányos barátnő nem kell. Nem is gondoltam, hogy valaha lesz. De el kell fogadni, akármennyire is zavar :)
2016. júl. 21. 23:31
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Aki dohanyzik az budos, igenytelen, akaratgyenge es pazarlo. Nem tudom, kinek van szuksege ilyen emberekre az eleteben.
2016. júl. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!