Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Segíteni szeretnék egy volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segíteni szeretnék egy volt barátnőmön, jelenleg annyira ki van lelkileg, hogy pszichiátrián kezelték, jó ötlet?

Figyelt kérdés

Kb. 3 éve lett vége a kapcsolatunknak, fél éve egy képzésen találkoztam vele, akkor minden rendben volt vele. Aztán apja öngyilkos lett, kiborult, sok adóssága van, egyesek szerint megbolondult, kikészült, kórházban kezelték, verekedett a betegekkel meg ilyenek. Köztünk már nincs semmi, nekem komoly kapcsolatom van azóta, viszont furcsa, hogy megkeresett egy közös ismerősünk, aki ezeket elmondta. Most úgy érzem, ez nem véletlen és segítenem kellene neki, régen csak bennem bízott.

Szerintetek jó ötlet? Teljesen tanácstalan vagyok.



2016. júl. 22. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Arra nem gondoltál, hogy a mély letargia egyik alkotóeleme akár te is lehetsz? Biztos jót tenne neki, ha felbukkanna az exe, aztán majd később megint lelépne. Szakítottatok, vége lett, nem vagy már felelős érte, sőt lehet több kárt okoznál, mint hasznot. Hagyd.
2016. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kedves, hogy félted őt, kell is segíteni az embertársakon, de szerintem csak akkor keresd fel, ha már kezelték és már sokkal jobban van. A mentálisan nem ép emberek kiszámíthatatlanok, szakértő foglalkozzon velük.
2016. júl. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Keresd meg, kérdezd meg, mi van vele. Megpróbálhatsz neki segíteni, hátha sikerül. Legfeljebb nem fog sikerülni. Nem a te hibád lesz. Ha meg sikerül, akkor jó. Mit veszíthetsz azzal, ha megpróbálod?
2016. júl. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3 ebben a történetben nem a kérdező a főszereplő, hogy veszít-e vagy sem, hanem az exe gyógyulása... előre nem lehet megmondani, hogy pozitív vagy negatív változást hozna, ha találkoznak így, miközben a másik idegösszeroppanást kapott, így én óvá inteném tőle.
2016. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#1: Miért lenne a kérdező a letargia oka? Három éve szakítottak, az már rég volt. Fél éve találkoztak, és akkor a lány jól volt. Leírta egyértelműen, hogy a lány apja azóta öngyilkos lett, és ez okozta a kiborulást. Minek kombinálsz bele a dologba hülyeségeket? Eléggé egyértelmű a leírásból, hogy az édesapa elmúlt időszakban tanúsított viselkedése, öngyilkossága okozta a problémát, és nem a kérdező.
2016. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én meg arra biztatom, hogy keresse meg. Amikor az ember maga alatt van, mindig jó érzés, ha tudja, vannak, akikre számíthat, akiknél kisírhatja magát. Sokkal jobb lenne a világ, ha az emberek odamennének ahhoz, aki szarban van, és nem azon merengenének, miért ne menjenek oda hozzá. Úgysem tudok segíteni, lehet, hogy még rontok rajta stb. Mégis mit ronthatna el? A lány apja még egyszer nem fog meghalni.
2016. júl. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 én gyakran adni jobban szeretek, mint kapni, rendszeresen vállalok önkéntes munkákat, én is így vélekedek, hogy egy sokkal szebb világ lenne, ha az emberek odafigyelnének egymásra. DE! Más az, mikor letargikus állapotban vagyok és csak mindent megadnék egy meleg ölelésért, mikor önkívületi állapotban visítozom és verekszem, majd kikötnek egy ágyhoz úgy, hogy azt sem tudom hol vagyok, ki vagyok, teljesen más elmeállapotban vegetálok. Akkor a saját anyámat sem szeretném, hogy úgy lásson, bolondként, kiszolgáltatva, nemhogy egy számomra olyan embert, akihez romantikus érzelmek fűztek anno.
2016. júl. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is valami hasonlóban volt részem nemrég. Pont azt tettem amit te szeretnél. De nagyon megbántam. Csak azt tudom neked javasolni hogy engedd el vele együtt a múltat és a szép emlékeket őrizd meg. Egy pszichésen beteg egy más személyiség, nem biztos hogy értékelni fogja a segítőkészségedet. Nem neked kell őt megmentened hanem neki kell visszatalálnia magához.
2016. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A mi kapcsolatunknak ehhez nincs köze, mi békében váltunk el, azon már túl vagyunk, akkor is voltak már problémái, az apját meg nagyon szerette. Na meg a volt férje az, aki tönkretette, most ráadásul a gyerekeit is elvesztette (nem tőlem vannak) , lakást mindent. Csak amiatt vetettem fel, hogy jártunk anno, mert így, hogy nekem van komoly kapcsolatom, nem tudom érdemes-e.

De amúgy jó meglátásaitok vannak.

2016. júl. 22. 15:35
 10/12 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Nem felbukkantam és leléptem, hanem egy továbbképzésen találkoztunk és beszélgettünk, aztán mindenki ment a dolgára.

Persze attól még lehet miattam a letargiája, max. ezt nem közli, nem keresett azóta.

Van egy pár ismerősöm, akik az ő munkatársai, és ők tudják, hogy velem minden oké, rendbeszedtem magam, komoly kapcsolatom van, talán kotyogtak neki erről.

2016. júl. 22. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!