Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapcsolatfüggőség ellen mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolatfüggőség ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok 14 éves korom óta nem voltam sose egyedül.. Nem nevezném magamat r***ncnak hiszen ebből 1 másfél éves volt 1 fél éves és most tart 1 1éve. Nem fekszek le mindenkivel közel sem. De nincs senkim a családomon kívül és most a páromon kívül egyszerűen nem bírok egyedül lenni és ha ő elhagyna nem is tudom mit kezdenék magammal..mivel kűzdhetném ezt le?

2016. júl. 25. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi történne akkor ha elhagyna? Pontosan mitől félsz?
2016. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keress barátokat, próbáld megtalálni, hogy mik azok a tevékenységek amiket szívesen csinálnál hobbyként. Egy kicsit próbáld magad "függetleníteni" és belátni, hogy nem csak a pároddal tudod magad jól érezni. Ha sikerül barátokat találnod minden sokkal jobb lesz.
2016. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Attól félek,hogy egyedül maradok és ez sajnos így is lenne 0 barátom van..dolgozok már nem tanulok.. Nem tudok barátokat szerezni..
2016. júl. 25. 12:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor szerezz barátokat. Munkatársak? És te mondtad, ott a családod, hogy maradnál egyedül? De ha egész életedben egy pasitól akarsz függni, akkor grat, jó úton jársz...
2016. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Munkatársak mind kétszínűek ott szúrnak hátba ahol csak tudnak...Anya legyen a barátnőm örökké?? nem akarok tőle függni de egyszerűen nem tudok barátokat szerezni
2016. júl. 25. 12:08
 6/9 Költőnő? ***** válasza:
Érdekel vmi? Ha igen, olyan helyekre is érdemes ellátogatni, ahol a hasonszőrűek megfordulhatnak.
2016. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Én is az voltam mindig is, sőt, most is az vagyok. Igazából nem érzem ezt rossz dolognak. 13 éves koromtól elkezdve max ilyen 1 hónapot nem volt barátom. A férjemmel 7 éve vagyunk együtt, 6 éve házasok, van egy kisfiúnk. Igaz, nekem vannak barátaim, de főleg felnőtt korban az ember csak a családjára számíthat már igazán. A barátok elköltöznek, férjhezmennek, dolgoznak, midnenkinek sok a dolga, midnenki elfoglalt. Senkitől se várhatod el, hogy enyhítse a magányodat. De ha van egy párod, akivel szeretitek egymást, később gyerekeid lesznek, akkor nem leszel egyedül... Szerintem hülyeség, hogy manapság negatívumként tartják számon a kapcsolatfüggőséget és ilyen csúnya szóval illetik. Az ember társas lény, természetes, hogy arra törekszik, hogy szeressen és szeretve legyen. Ebben nincs semmi rossz.
2016. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Diavolino44 ***** válasza:
Egyet tudok veled érteni csak en fiú vagyok. S ezt nem hiszem, hogy nagyon megtudná erteni mas. En a szakítások utan mindig élveztem ket hónapig az egyedulletet, de kb ennyi. Utána egyre jobban kínoz a gondolat, hogy legyen mar valaki. Egyszer egy évig húztam, hogy bizonyítsák magamnak, hogy nem vagyok társ függő. De az lett a vége, hogy szegény lany a kapcsolat elején egy lelkizos roncsot kapott. Aztán egy par het múlva visszatalaltam magamhoz.
2016. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7-es válaszoló, az oké, hogy az ember társas lény ezt én is így gondolom és nyilván az a normális, ha az ember vágyik egy társra, de a kapcsolatfüggőség nem ezt jelenti. A kapcsolatfüggőség az azt jelenti, hogy betegesen félsz egyedül lenni épp ezért ilyen helyzetben baromi nehéz megtalálni azt a társat akire vágysz, hisz ha az adott párkapcsolat nem működik jól, akkor sem szakít az illető, mert "jobb párkapcsolatban lenni mint egyedül" és akár egy élete végégig tartó boldogtalan kapcsolatba is képes magát belekényszeríteni. Nekem volt olyan párkapcsolatom, ahol csak egymásnak éltünk és nem voltak barátaink. Én akkor ezt úgy éreztem normális, de jött egy éles váltás a következő és most is aktuális párommal, aki szabadabb személyiség, vannak barátai és van igénye a külön eltöltött időre is. Persze nekem borzasztóan nehéz volt erre átállni, de én is szereztem barátokat és sokszor csinálok velük programot és rájöttem, hogy ez mennyire hiányzott az életemből. Persze az oké, hogy házasság meg családalapítás után azért kicsit jobban "ráfügg" az ember a párjára, de szerintem fontos az, hogy az ember egyedül se süllyedjen mély depresszióba, hisz ez átmeneti állapot és az csak ront az esélyeken, hogy ez változzon.
2016. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!