Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jellemző, hogy valaki az exéhez hasonló emberrel jöjjön újra össze?

Figyelt kérdés

Pl nálam eléggé egyértelmű ez, mert az első igazi szerelmemhez hasonló volt(külsőre és foglalkozásra is, sőt sokszor még vallásilag is) szinte az összes olyan pasi akibe tényleg szerelmes voltam.


Viszont szeretek nosztalgiázni és végig csekkolni időről időre az exeimet meg a jelenlegi barátnőiket stb és azt vettem észre, hogy az egyiknél a csaj szinte pont úgy néz ki mint én. Alacsony, a hajunk hossza-színe-fazonja is ugyan olyan, ugyan úgy fehér a bőrünk. Az arcunk karaktere más, meg a kisugárzásunk kép alapján.

Mondtam is az egyik barátnőmnek, akin keresztül anno megismertem a srácot, hogy a csajban szinte magamat látom. ennek a barátnőmnek viszont mindegyik pasija más karakter volt, szóval ő kivétel ilyen szempontból.


Egyébként a baráti társaságomban is többször visszaköszön ez a jelenség. Egy másik barátnőm meg állandóan olyan pasik után fut akinél semmi esélye vagy csak ki akarják használni stb. Ilyen ecsetfejű páwa díszpintyek, hogy szépen fogalmazzak.


Csak kíváncsi lennék, hogy ti mit tapasztaltatok eddig ilyen téren? Az aktuális barát/barátnő mennyire hasonlít(akár külső akár belső vagy egyéb tulajdonságaik alapján) az exhez? Mert ugye az is szokott lenni egy kívánság, hogy lehetőleg ne legyen olyan az új társ mint az ex.


2016. júl. 28. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is nemrég néztem FBn az egyik exem, a felesége pont úgy néz ki mint én néztem ki akkor amikor együtt voltunk.
2016. júl. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én komoly kapcsolatos régi exem is hasonít a jelenlegi páromhoz. De nem igazán külsőleg (habár volt egy másik komolytalan ex, aki viszont KÜLSŐRE tiszta olyan volt, mint a mostani... Hát, ez van, ez a zsánerem).


Szóval... A mostani párom belsőleg hasonlít a komoly kapcsolatos exemhez. Ami néha jó, néha viszont nagyon nem. Nagyon sok vitánk meg nèzeteltérésünk is van, sokszor szóbajön a szakítás lehetősège is.. 2 éves kapcsolatról van szó egyèbkènt, komolyan terveztünk (mindezidáig, míg nàlam be nem telt a pohár... De mivel szeretem nagyon, és hiszek benne, làtok reményt hogy jobb is lehet ez, így együtt vagyunk)...


Viszont azt meg kell jegyezni, hogy az ex sem hiába lett ex.. ha nem tudjuk megoldani a problèmàinkat, sajnos mi sem leszünk már sokáig együtt.


Szóval nàlam abszolút jellemző, amit a kérdésedben felvetettél.

2016. júl. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam jellemző. És aki most csapja nekem a szelet, neki az exe is hasonlít rám.És láttam már ilyet a családomban is.
2016. júl. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én most épp egy ilyen helyzetbe csöppentem bele...a srác az exét látja bennem...és most döntési helyzetben van. persze az ex sokkal erőteljesebben adja a karaktert,amit szeret,én amolyan lightosabb verzió vagyok atéren..nem vagyok pl betegesen agresszív :D .sőőt.

külsőnk is hasonló. annyi a bibi a dologban,h nálam ez nem megy,h érzem azt hogy bizonytalan bennem . akkor legyen együtt a másikkal. csak a helyzet az,h nem tudom,mi van..

2016. júl. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam nem igazán jellemző. Külsőleg sem, de belül meg főleg nem hasonlított egymásra egyik barátom sem. Meg valahogy minden kapcsolat mást tanított, sosem futottam ugyanazokat a köröket.

Szerintem ilyen jelenség, legalábbis ha a kapcsolat jellege és a társ jelleme hasonlít az előző(k)höz, akkor fordul elő, ha az illető nem tanult (meg mindent) az előző kapcsolatából. Szóval ugyanazok a problémák merülnek fel újra.

A külső hasonlóság meg inkább akkor, ha van egy típus, aki beindít, akihez különösen vonzódsz.

2016. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!