Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg a kapcsolatf...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjam meg a kapcsolatfüggőségemet?

Figyelt kérdés
Félek a magánytól, és többször is inkább egy rossz kapcsolatban maradtam, minthogy egyedül legyek. Vannak barátaim és családom, de mégis így érzek. Utálok egyedül lenni, kell mindig egy társ, akivel minden pillanatomat megoszthatom. Ti hogyan oldjátok meg a szingli időszakokat? Mit tudnék ezzel kezdeni?

2016. aug. 8. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Én akkor estem ki ebből a körböl mikor sokáig egyedűl voltam és nem jött össze semmi majd megbántottam egy ember és akkor rájöttem hogy jobb volt egyedűl minthogy összetörjek még egy embert
2016. aug. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én kényszerből kerültem olyan helyzetbe, hogy egyedül maradtam, én is függő voltam. első 3-5 hónap elég szar volt. azóta kicseréltek. magabiztosság, ragyogás. minden csaj megnéz magának. isteni érzés. én válogatok a nők között. elkezdtem nyelvet tanulni, sportolni. szerintem mindenkinek pihennie kellene 2 kapcsolat között.
2016. aug. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy az egyedülléttől csak még kevesebb önbizalmam lesz. Legutóbb is így történt. Csak csalódtam a pasikban, úgy éreztem, hogy nem kellek senkinek, mert nem csak szexet akarok.
2016. aug. 8. 23:16
 4/7 Noren1989 ***** válasza:

Pedig még az lenne a jobb...


Szóval maradj egyedül, találd meg az értékeidet. Egyedül is elérhetsz mindent.


Én ugyan nem avagyok kapcsolatfüggő, de a szingli időszakaimban is beszélgetek mindkét nemből emberkékkel, ideig-óráig, ahogy alakul.

26/F

2016. aug. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ebben az egész kapcsolatfüggősdiben az a pláne, hogy én (és remélem még néhány másik pasi) úgy vagyok vele hogy egy "foglalt" csajt nem hívnék el sehova. Ebből fakad hogy a rossz kapcsolatodban ülve nyafogsz, hogy ez neked mennyire rossz. Az értelmes pasik meg nem állnak le veled, mert van valakid. Ha úgy tetszik egy ördögi kőrben vagy ilyen szempontból. Persze lesz aki lesz*rja a dolgot, vagy épp nem tudja hogy foglalt vagy. A helyzeted viszont ettől nem lesz jobb. Valahogy ezt egy csaj se fogja fel...

A szingli időszak meg csak egy állapot. Nem túl kell élni, nem meg kell oldani. Éled a mindennapi életed és kész. Nincs benne trükk vagy varázslat. Azt írtad vannak barátaid, családod. A felszabadult időd fordíthatod rájuk, vagy akár magadra is.

Én ezekről a kreált függőségekről mindig azt gondolom, hogy így könnyebb bemagyarázni magunknak hogy miért is csinálunk hülyeséget. Függők vagyunk! Ragaszkodunk egy állapothoz, nem teszünk semmit. Nem kell konfrontálódni senkivel, csak mert függők vagyunk... Miért kell félni a magánytól? Az egy betegség? Fáj? Nem! Felnőtt, tiszta, hideg fejjel kell szembe nézni a dolgokkal és akkor már nem is fog számítani ez az egész baromság. Én ha választhatok inkább leszek egyedül minthogy egy akárkivel legyek egy nem működő rossz kapcsolatban. Ha nem megy akkor mi értelme van? Nem azért akarsz együtt lenni valakivel, hogy együtt jól érezzétek magatokat, hogy vidámabb legyél, vagy ne adj isten legyen kivel megosztani a rossz pillanatokat is? Ha ez nem megy értelmetlen az egész. Ugyanott vagy mintha egyedül lennél. Nincs ezen mit komplikálni. 27/F

2016. aug. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Költőnő? ***** válasza:
100%

A kapcsolatfüggőségnek (mint minden függőségnek) megvannak a saját belső okai. Az okok ismerete és tudása az első lépés sztem. Ezáltal érted meg önnön működésed és tudod megtenni az esetleges lépéseket a "gyógyulás" felé. A függőségek kialakulásának okai általában gyermekkorban, azon belül is szülőkkel való kapcsolatban keresendő. Két irományt ajánlok;

Woititz- Alkoholbetegek felnőtt gyermekei

Forward-Mérgező szülők.

Ha bmelyikben leírtakkal tudsz azonosulni, kezdj el dolgozni magadon. Értsd meg magad, tanulj magadról.

2016. aug. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Költőnő? ***** válasza:
100%
Valamint mivel Magyarországon sztem Csernus a legjobb szakember függő témában, ezért érdemes tőle is olvasgatni.
2016. aug. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!