Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire kerestek magatokhoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire kerestek magatokhoz hasonló társat?

Figyelt kérdés

Érdeklődési kör, politikai irányultság, vallásosság, társadalmi osztály stb. tekintetében?

"Az ellentétek vonzzák egymást." Igaz szerinted?


2016. aug. 24. 15:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A túl sok ellentét nem. Én nagyon szerettem az exem, de egy idő után kitűnt, hogy teljesen más világban élünk. Zenei világunk is különbözött, a politikai nézeteink is, a hobbik terén is ( ott mondjuk az volt a baj, hogy szerinte a játékok nem nevezhetőek hobbinak hanem függőségnek csak... ) és még nagyon sok minden. Ami az elején nem volt akadály de később borzasztó volt.
2016. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Noren1989 ***** válasza:
34%

Semennyire sem.

Az érdeklődési köreim eléggé specifikusak. Politikailag nem vállalok állást. Nem vagyok vallásos. Legyen értelmes, érdeklődő. Intelligens. Ha szereti a sört, meg az anált, külön pluszpont.


Engem az ellentétem nem vonz....egyáltalán.

26/F

2016. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szinte csak ez érdekel. Soha nem voltam vevő a "majd minden eldől a személyes randin" pasikra. Csak minimálisan vonzzák egymást, mindig nagyon fontosak a közös témák, beszélgetések, hasonló vélemények is.
2016. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

teljesen.


ő politizál, meg vallásos. Én ateista vagyok és nem foglalkozom a politikával egyáltalán.


biztos sok közös témánk lenne.

2016. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az ellentétek olyan dolgokban jók, amikben kiegészíthetjük egymást. A párom rendező rendszerező, én nem. Én jól tudok bánni a pénzzel, ő nem. De így tudjuk egymást segíteni.

Világnézeti különbségek csak minimálisan férnek meg szerintem. Vallásos emberrel sosem jönnék össze, ahogy konzervatív beállítottságú emberrel sem. Szívesen beszélgetek velük, nem zavar alapjáraton a más gondolkodásmód, amíg valaki intelligens, de egy párkapcsolatban nem akarok ilyenirányú ellentéteket.

Érdeklődési körben pedig legyen átfedés.

2016. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Politikai irányultság? :D Vallásosság? :D Akit én keresek az távol tartja magát az ilyen dolgoktól. :) Téged komolyan ilyen dolgok határoznak meg? Hogy milyen társadalmi osztályba születtél, hogy az apádék (vagy a média) milyen vallási és politikai nézeteket programoztak beléd? A belőled áradó végtelen tudat határoz meg téged, nem ezek a hülyeségek.
2016. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

#4

Az ateizmus ugyanolyan vallás, mint a kereszténység. Csak te abban hiszel, nincs Isten. A keresztények pedig abban hisznek, hogy van. Mindkét verzió csak egy hit. Ezt kéne felismerned.

2016. aug. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy van teljesen hasonló, de törekszem rá. Elég kettős személyiség vagyok, széles érdeklődési körrel, határozott (de nyitott) véleménnyel. Volt jó családi hátterem és rossz, jártam balhés iskolába és elitbe, szóval sok minden ragadt rám. Ha ilyen lányt keresnék, egyedül halnék meg.

Sok dolog azért passzoljon. Legyen logikus és átgondolt. Legyen kicsit gyerekes és ne befásult. Rengeteg dolog érdekel, szóval legyen nyitott és érdeklődő.

Az ellentétes dologban nem hiszek. Higgadt és nyugodt vagyok, nem tudna érdekelni egy folyton hisztiző lány.

2016. aug. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én inkább abban hiszek, hogy a tartós, hosszútávú kapcsolatot a közös ALAPÉRTÉKEK tartják össze.

Aztán hogy ehhez a rengeteg személyiségjegy egy-egy dimenzióján belül ki-ki hol foglal helyet, már nem olyan lényeges

(pl. ha közös érték a becsületesség, az igazmondás a sunyiskodás és megcsalás helyett, akkor számomra édesmindegy, hogy magamnál extravertáltabb vagy introvertáltabb párom van- úgyis valamilyen módon tudunk közös fórumot találni arra, hogy elmondjuk egymásnak, ha valami zavar/hibáztunk stb.)


Vallási példánál: egy intelligens, empatikus keresztény ember 95%+ kompatibilis a zsidó és az iszlám vallással- tudom, sokan, sokhelyütt nem tudják és nem akarják beismerni, de több a hasonlóság, mint a különbözőség- az ALAPÉRTÉKEKBEN. Sokkal jobban kijöhetnek egymással, mint egy ateistával, de akár a buddhista is közelebb állhat a fenti hármashoz.


Ha egy ember mindenben ezekre az alapértékekre koncentrál és egy kapcsolatban inkább az összetartó erőt (hasonlóságot, közös pontokat, megfelelő alapokat) emeli ki, nem a különbözőségeken rugózik (a konkrét vallási példánál mondjuk a liturgia különbsége számára nem fontosabb, mint maguk a vallási alapok)- akkor van közös jövő.


Ugyanígy igaz ez más dimenzióra is.

Én el tudnám fogadni azt, ha a partnerem más vallást gyakorol vagy épp ateista- hiszen azért a partnerem, mert tudom róla és bízom abban, hogy ő is tisztelettel viseltetik az én felfogásom iránt.

Ebben a példában ez a kölcsönösség és tisztelet az az alapérték, ami minket összeköthet és akkor nem azon megy a cirkusz, hogy ki megy körmenetre, ki gyújt gyertyát, ki állít karácsonyfát, ki mantrázik, ki adakozik, ki hogy imádkozik és ki nem eszik disznóhúst/alkoholt stb.


Ez az egész elfogadás kérdése, ami függ egyrészt persze egy alap személyiségtől is (vannak empatikusabb és kevésbé empatikus emberek is), neveltetésé is, de jellemzően intelligencia is kell hozzá.


Azt figyeltem meg, hogy intelligensebb, tanultabb stb. körökben nem kelt megütközést egy olyan pár, ahol a feleknek külön-külön is lehet eltérő véleménye, vallása, származása, bőrszíne. A legaljánál meg megy a "büdös zsidózás", "fekázás", "álszent, mert templomba jár"-ásozás, "h..lye nyilas vagy éppen idétlen kommunistázás".

Ki-ki saját belátása szerint dönt, hová szeretne tartozni :)

39N

2016. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

...előző, 9. válaszoló vagyok.

Az jutott még eszembe, hogy ennek az egész kérdéskörnek az eldöntésére, a hasonlóságok-különbözőségek felmérésére, a vélemények, értékrendek megismerésére lenne hivatott a randizás, ismerkedés időszaka.


Ok, nem szóltam semmit, ha már az első randin elvárás a szex és a barátság része a szex, mint itt sokaknál- de aztán ne csodálkozzanak, ha nem klappolnak a dolgok világosban :)

2016. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!