Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a (nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a (nem vallási alapú! ) poligám házasságokról?

Figyelt kérdés

Tehát olyan házasságokról, amiben egy férfi és egynél több nő van. A kérdés teljesen komoly, mivel hasonlón gondolkozom. Az okait most itt nem tisztáznám.


A szexuális megjegyzések nem túlzottan érdekelnek, kivéve persze nőktől, hiszek ők vannak érintve (illetve vélemény az egy nő - több férfi házasságokról (már ha egyáltalán valaha létezett ilyen, bárhol, bármikor), szintén nem érdekel, hiszen nem erről van szó).


Mit gondoltok ennek a hatásairól a gyerekekre? Milyen hatása lenne a háztartásra? A családi kasszára (feltételezve, hogy minden nőtől legalább 3-4 gyerek születik, és az említett esetben 2 nő van)? Mit gondoltok egy ilyen család mindennapjairól? Szerintetek mit gondolnának róla mások? Milyen reakciókra lehetne számítani? Nők, benne lennétek egy ilyenben? Miért (/nem)?



2016. aug. 31. 18:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem félek a melegektől. Legközelebb majd kiírom minden kérdésem alá, hogy keresztények véleményére sem vagyok kíváncsi.
2016. aug. 31. 20:02
 12/16 anonim ***** válasza:

Csak a te szempontodra válaszolnék kerülve a két nő közötti kapcsolatot, ha lehet. Tegyük fel, hogy mázlid van és találsz két hasonló mentalitású nőt aki vállalja veled a fentieket.


Szerintem egy idő után nyűgnek élnéd meg. Még egy feleségre és a közös gyerekeitekre is épp elég elfoglaltságot vagy terhet ad, nem hogy kettőre figyelni. Ne adj isten a sok gyerekből valamelyik nem egészséges, plusz figyelmet jelent, az anyagi vonzatáról meg ne is beszéljünk.. iskolák, magánórák, ide -oda rohanni.

Akiknél jelenleg vallási alapon megengedett, azok sem egy fedél alatt élnek, vagyis a két feleség egyáltalán nem találkozik.


Olvastam az orientalistán egy érdekes cikket, szaudi orvosok felmérést végeztek középkorú férfiak között, és meglepő eredményre jutottak.


Azoknak akiknek egy feleségük volt,meglepően jobbak voltak az egészségügyi értékeik, mint a többnejű társaiknak.

A feleségek számának növekedésével párhuzamosan nőtt a szívkoszorúér betegségek jelenléte. Vagyis akiknek négy feleségük és a legtöbb gyerekük volt azok voltak a legrosszabb bőrben.

Megjegyzem, engem egy cseppet sem lepett meg a teszt eredménye.

2016. aug. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy félsz tőlük, hanem azt mondtam, hogy kifinomult, szelektív homofób vagy.

És azt sem mondtam, hogy keresztény vagyok, csak azt, hogy keresztény neveltetésben volt részem.


Egy jó vitapartner pontosan olvas/értelmez.

2016. aug. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha találsz olyan nőket akik ebbe belemennek ...akkor hajrá. De itthon remélem tudod, hogy a bigámiát büntetik. A gyerekek, ha ebben nőnek fel, megszokják. Azt fogják furcsállni amikor kimennek a világba, beszélgetnek az osztálytársaikkal, haverjaikkal, akik máshogyan élnek.

Ha te 6-8 gyereket el tudsz tartani, akkor gratulálok. 1 gyerek is rengeteg pénzbe kerül. Persze ehhez jönnek a nők fizetése is, de akkor nagyon oda kell figyelni, nehogy egyszerre szüljenek. Mert akkor mindkettő fizetése egyszerre esik ki és csak te fogod tartani a hátad anyagilag.


Én soha nem mennék bele ilyenbe, mivel monogám házasság párti vagyok.

2016. aug. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon szép (mondhatni keresztényi) elképzelés részedről, hogy mindenki békességben, szeretetben, megértésben él egymással, ahol örülnek a másik örömének, hogy most pillanatnyilag éppen nem engem szeret a férjem, hanem a Julcsit, de az a szomorú, hogy az emberi természet nem ilyen. Az emberek (legtöbbje, általában) önzők, kisajátítók, sőt, a magyar embernél kifejezetten jellemző a "tehenem megdöglött, hát dögöljön meg a szomszédé is" mentalitás, ahelyett, hogy örülne a boldogságának. Nyilván vannak olyanok, akik nem ilyenek, szó se róla, sőt, olyan is van, aki veled ért egyet, de az általános emberi természet az határozottan ellentmond az elméletnek. Amivel egyébként szerintem nincs is semmi gond, a természetben minden önző és magáért van, magának akar jót, elvégre nekem mi hasznom származik abból, ha a Julcsi továbbadja a génjeit? Semmi az ég egy adta világon. Ez a konstrukció csak akkor működik, ha neked nagyon sok erőforrásod van, ami elősegíti az én és a gyerekeim (akik nem feltétlenül a te gyerekeid is, úgy mellékesen) boldogulását, és hogy ebből részesüljek, kénytelen-kelletlen elfogadom, hogy ott van mellettem még hat másik nő is, akik pontosan ugyanígy gondolkodnak. De ott, ahol őszinte szerelem van, ott ez csak a legritkább, csak a legaltruistább környezetben tud működni, mert akit szeretek, azt csak magamnak akarom, mert a szerelem önző és kisajátító. Az bullshit, hogy ha szereted, akkor az ő boldogságát tartod a szemeid előtt. Magadat mindig jobban szereted (egészséges esetben), mint a másikat, és ha valakibe szerelmes vagy, akkor neked az a jó, ha a szerelmed veled van. Érted. A magad érdekei azt diktálják, hogy a szerelmed kisajátítsd. Nagyon ritka, hogy valaki ezen felül tudjon kerekedni. És szerintem nem is feltétlenül egészséges, már lelki értelemben. Abból lesz a kapcsolatfüggőség, önállótlanság, abból lesznek a "mindent elnézek neki" típusú elnyomó, bántalmazó kapcsolatok, és a többi hasonló vidámság.
2016. aug. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tök mindegy,ha nekik ez így jó, megfelel.. Nekem semmi közöm hozzá, hogy ki hány emberrel házasodik össze, annyival, amennyivel akarnak:) Meg ha így nyílt a dolog, meg van beszélve, akkor gyakorlatilag nem is lehet megcsalásról beszélni, az egyik fél, aki egyen van, ő meg is kapja a változatosságot, szóval tud így boldog , kiegyensúlyozott lenni, hát aki meg többségben van, hát gondolom annak meg fura. De lehet neki kicsit rossz is, pl nem mindig vele van, pedig ő szeretné. De ha nekik ez így jó, akkor zsír:) Meg végülis a szerelmükkel élnek házasságban talán, az a fél, amelyik több emberből tevődik össze. Meg van valami ilyen is, hogyha igazán szeretjük a másikat akkor nem akarjuk korlátozni, hogy mással nem lehet, hanem annak örülünk, hogy boldog. Van egy ilyen felfogás is. Meg hát hogy "te az enyém , én a tied" kimondva picit olyan birtoklós is. De mondjuk lehet szép értelemben is használni, romantikus verzióban. Talán.
2016. aug. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!