Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "Poligám" vagyok. Miért nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Poligám" vagyok. Miért nagy probléma itt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 25 éves lány vagyok. Másik kultúrából jöttem ide, ahol az emberek monogámok. Nálunk többférjűség van és ez az elfogadott. Egy nőnek átlagosan 5 férje van. Itt viszont sok problémával találkozok ez miatt. Nem tehetek róla, itt jobb megélni mint otthon, de ez miatt se szeretnék egyedül maradni.
2010. febr. 14. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
És mégis miylen kultúrából? Mert sztem ilyen kultúra nincs.
2010. febr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát te meg egy jó nagy hülye vagy (már bocsánat), mert van ilyen kultúra. tájékozódj már kicsit, mielőtt leszólod..
2010. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Én se hallottam még ilyenről, hogy 5 férj:S 5 feleség igen (arab, mormon...) de több férj? ez számomra új.
2010. febr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Más kultúra van nálunk. Itt az egy férj/feleség az elfogadott. Nem fogsz egyedül maradni. De egyszerre csak egy férfi legyen az életedben.:)
2010. febr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A poligámia mindkét nemre értendő.

Férfiak esetében a többnejűség poligímia, míg nők esetében a többférjűség a ploiandria.

Ebből is látszik hogy ez nem egy légből kapott.

De konkrétumokról is essen szó:

Nepálban, Indiában, Új-Zélandon, és Tibetben is létező házassági forma.

De most már tényleg kíváncsi vagyok te honnan származol kedves kérdező.

Egyébként ebben szerintem semmi gáz nincsen. Kulturálisan úgy lettünk nevelve, hogy egy nő egy férfi egy pár, pont.

Persze ez egyénfüggő. Én pl tudom, hogy nagyon nehezemre esne elfogadni ha én csak az egyik férj lennék a sok közül. Persze ha nekem is lenne mellette más feleségem egyből más a szitu. És bár tudom (éreztem magamon), hogy az ember igenis lehet valóban szerelmes egynél több emberbe, mégsem érzem ugyanolyannak a dolgot mint egy pár esetében.

A helyzet és a felmerülő probléma ennélfogva érdekes és tényleg nem hétköznapi, de ha olyan párra találsz aki ezt el tudja fogadni akkor tök mindegy hogy itt "probléma" e, vagy sem? A lényeg, hogy TI boldogok legyetek. :)

2010. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!