Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz lehet, ha az ember nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz lehet, ha az ember nem tudja a magasabb rendű szükségleteit kielégíteni, akkor az alacsonyabb rendűek fontossága megnő?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy a kérdésben leírt dolog mennyiben lehet igaz, miszerint pl. ha valakinek nincs igénye a szellemi fejlődésre, akkor prioritást szerezhet nála a szex?

Mindenki véleményére kíváncsi vagyok!


(Claton Alderfer, pszichológus elmélete, amit a kérdésben olvastatok)


2016. szept. 4. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:

A szellemi fejlődés és szex között nem tudom, hogy fent áll ez a kapcsolat.


Nekem az jutott eszembe, hogy vannak emberek, akik unalomból képesek enni. Unatkozhatnak, mert nem tudják kielégíteni valami felsőbb igényeiket valami cselekvéssel és ezért pótcselekvés miatt olyat végez, ami elérhető számára. Szóval pl. nem tud kivel beszélgetni, nincsen mit néznie a tv-ben, nem tud mihez kezdeni és elkezd enni. Nem tudom, hogy mennyire jó példa & gondolatmenet ennek kapcsán, de nekem ez ugrott be.

2016. szept. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen minnel primitivebb valaki annal fontosabb a primere dolog eves ivas toilet szex stb
2016. szept. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Aki meg szellemi kielégülést nyer nem zabál és nem mászik falra a szexhiánytól? Érdekes gondolat :D
2016. szept. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Aki szellemileg elfoglaja magat az nem zabal mertektelenul es nincs rakattanva szexre non stop mert magasab celjai vannak.
2016. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Nézz már szét az értelmiségiek között, csupa tokás hájas középkorú, nem véletlenül.
2016. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Érdekes elmélet, de szerintem az emberek eleve különböző vérmérsékletűek, és eltérő biológiai (evés/ alvás stb) igényűek, és mindezek mellett eltérő tudatszintűek is, és ha ez nem lenne elég a külvilág ingerei és a testben és elmében zajló folyamataink is hatnak ránk, a vágyainkra, érzékeinkre.


Szóval ez egy elég komplex dolog.

Eddigi ismereteim szerint a nagy filozófusok, költők szellemi vezetők, írók, zeneszerzők stb. sem vetették meg a testi gyönyöröket... sőt.

2016. szept. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha valaki egész nap olvas vagy matek problémákat old meg az valószínűleg tényleg kevésbé akarja végig kúrni a fél világot. de ez lehet nem azért van, mert alacsonyabb vagy magasabb rendű, hanem egyszerűen azért mert más viszi el az idejét és az energiáját.
2016. szept. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolso pont errol szol az idezet

Nemeseb celok veszik el az energiat akkor kevesebb ido jut alap primitiv osztonokre

2016. szept. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: de ha matek problémákat old meg, akkor valószínűleg nem lesz ideje filozófiai problémákra sem. akkor most az is alacsonyabb rendű?
2016. szept. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!