Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tanácsokat kérek!?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Tanácsokat kérek!?

Figyelt kérdés
Volt egy fiu akibe nagyon szerelmes voltam/vagyok 7 éve...csak meghalt egy balesetben. Itt hagyott és én nem tudok mit kezdeni magammal. Most el lehet nyugodtan ítélni de elárulom hogy nem egyszer megkíséreltem akkoriban az öngyilkosságot (szám szerint 3x) de csak én lehetek ennyire "szerencsétlen" hogy mindháromszor meg is usztam :D a lényeg hogy egyszerűen képtelen vagyok mást szeretni. Mindenkiben őt keresem és senki sem elég jó. 2 évig voltunk együtt 5 éve annak hogy meghalt. Ezalatt randizgattam, voltak kapcsolataim volt hogy tetszett valaki de csak tetszett semmi több. És rohadt mocskosul érzem magam amikor az épp aktuális párom aki fülig szerelmes belém bevallja mennyire szeret én pedig közben a halott szerelmemröl fantáziálok. A nap 24 órájában. Ilyenkor őszintén megmondon kicsit k**vának érzem magam ez miatt de nem tudok mit tenni. A fejemben kialakítottam egy kis világot ahol még mindig együtt vagyunk beszélgetünk mintha a való életben lennénk. Nagyon hiányzik és nem tudom tudok e valaha mást szeretni. Ráadásul nekem ő volt az első minden téren igy még nehezebb elengedni. Tanácsokat szeretnék mit tegyek. És légyszi, könyörgöm ne gyertek a pszichologussal 4 és fél évig jártam és csak felb*szta az agyam a sok hülyesegevel :D szoval segiteni nem segitett valami más ötlet. Egyszer majd szeretnék családok sok gyerekkel meg minden de ehhez az kell hogy elengedjem. Elfelejteni sosem fogom és valószinüleg életem végéig előkelő helyen lesz a szívemben de nem tudok ugy belemenni egy komoly kapcsoatba hogy mást szeretek. Hogyan engedjem el?

2016. szept. 29. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Pedig ehhez szakember kellene. Nem csak rossz szakemberek vannak. Jó pszichológus is létezik.

Vagy biztos vannak önsegítő csoportok, ahol talán tudnál olyanokkal beszélni, akik már megtanultak lezárni egy ilyen eseményt.


Borzalmasan sajnálom, ami veled történt,megszakadt a szívem, ahogy olvastam. A szerelmed sem akarná, hogy így érezz, ezért is javaslom tényleg, hogy beszélj másokkal.


Sok sikert!

2016. szept. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod lehet átgondolom ezt a pszichologus dolgot
2016. szept. 30. 00:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudsz mit tenni, mert még mindig kötődsz nagyon, ami jó tulajdonság, de emiatt újabb értékes éveid mennek el hiába. Amikorra meggyászolod meglehet, hogy túl hosszú idő megy fölöslegesen, de előbb meg nem bírsz kikeveredni belőle. Bele kellene szeretned úgy igazán valakibe, mert akkor az egy új kezdet lenne, mintha új életet kaptál volna.
2016. szept. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát pont ettől félek nem tudom tudnék e szerelmes lenni :/
2016. szept. 30. 00:21
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos pedig szakember kell, mert 5 év alatt már jobban fel kellett volna dolgoznod a hiányát. Képzelj el anyát, aki a gyerekét veszti el, vagy olyanokat, akikkel 10 vagy több év házasság után történik ugyanez. Igazából az érzés hiányzik, amit nyújtott neked. Kicsit olyan az egész, mintha önmagadért nem is akarnál élni, de ez nincs rendjén. A szakszerű segítségig is próbálj sportban, a mindennapok apróbb élvezeteiben örömöt találni. Amíg szerelmes nem leszel, ne kezdj bele szerintem kapcsolatba, mert egyelőre képtelen vagy bárkit is közel engedni magadhoz.
2016. szept. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nagyon nehéz elengedni valakit, akitől ráadásul elbúcsúzni sem tudtál.

Csak az 5 év közben eltelt időre tudnék tanácsot adni, ezután már a súlyossága miatt a dolognak én is a pszichológust ajánlom. Nem csak rosszak vannak, első ilyen orvosnál kialakulhat egy rossz kép benned általánosítva őket, de vannak jók, túlnyomóan. Ez egy szerencsétlen véletlen, hogy egy rosszat fogtál ki. És megértem, hogy hogy kötődhetsz hozzá, ha mindenben az első volt, de ha öngyilkos lennél, az élet további örömeit is eldobnád, amik még érni tudnak és érni fognak. Még annyi lehetőséged lenne utazni, nyelvet tanulni, a hobbidat követni, barátokat szerezni, ismerkedni és ki tudja, egy nap, lehet nem is olyan távoli napon újra tudnál szeretni. Ne add fel egy, igen nagy, de egy dolog miatt az egész életed.

És kitartást, nagyon remélem, hogy sikerül, mert még annyi dolog van, amiben örömödet tudod lelni.

2016. szept. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sajnos az első szerelmet az ember soha nem felejti el. Főleg a te esetedben. Sok idő fog még eltelni szerintem, de csak megszokni lehet, hogy nincs veled. Bár ez az én tapasztalatom, másnál hogyan alakul, azt nem tudom. Csak azt tudom mondani, hogy kitartás. Csak pont ugyanolyan embert nem lehet találni.
2016. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!