Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, de nem olyan válaszokat szeretnék olvasni amiben azt tanácsoljátok, hogy hagyjam el mert nem szeretem. Ez nem így van.


3 éve van kapcsolatom, ő az első barátom. 10 évvel idősebb nálam de úgy érzem ez kell is hisz a korombeli fiúkkal el sem tudom képzelni magam. De nem érzékelhető a korkülönbség köztünk. Tudunk beszélgetni sok mindenről, hasonlóan látjuk a világot, van humorérzéke ami nekem nagyon fontos, őszinte, hűséges, szóval nagyon sok dolog megvan benne ami nekem tetszik. Komolyan terveink vannak egymással.

Én nem jártam sose bulizni, maximum annyi volt, hogy 2-3 barátommal jártuk a várost, esetleg beültünk valahova és megittunk egy kólát, szórakozgattunk meg ilyesmik. Ma már ez sem mert mindenki elkerült a környékről. Egy barátnőmmel szoktam néha találkozni, akkor megeszünk egy sütit, beszélgetünk de semmi extra.

A barátommal viszont sose voltam még sehol a 3 év alatt. Vele nem lehet beülni egy cukrászdába sem. Ha sütit veszünk azt elvitelre kell kérni és a kocsiban megenni. Egyszer becsaltam egy kocsmába, hogy igyunk meg egy kólát de dobozosat kellett venni és a kocsiban ittuk meg. Szilveszterkor éjfél előtt 1-1,5 órával indulunk el és nagyon unalmas szokott lenni mert nem megyünk be sehova, csak mászkálunk a kocsi körül tűzijátékra várva. Azért kell a kocsi körül lenni, hogy ne törjék fel meg ne nyúljanak bele, pedig nem egy fullos autóról van szó, nem hiszem, hogy bárki is hozzányúlna. Valamelyik szilveszterkor benéztünk egy ismerőséhez ahol kisebb buli volt, bár rajtam kívül csak egy lány volt ott és nem ismertem senkit. Az alaphangulat jó volt de ő sem csinált semmit, pedig jó kis buli lett volna. Én meg nem akartam hülyéskedni velük, hiszen egy baráti társaság volt én meg idegen, visszafogtam magam.

Velem olyan sokat tud hülyéskedni de a "barátaival" valahogy nem. Mindig ilyen hülye témákat dob fel nekik, a pénztelenségről, munkáról, autókról beszél ráadásul sokat, pedig szerintem sokszor a másik fél baromira unja. Nem nevet velük. Valójában olyan igazi barátai nincsenek is akikkel tudna szórakozni, akik állítólag voltak azokkal valamiért megszakította a kapcsolatot.

3 év alatt egyszer sem mentünk el sétálni, fagyizni, meginni valamit meg tényleg semmi. Kétszer voltunk az állatkertben, kétszer fesztiválon és nagyjából ennyi.

Mindig a pénztelenségre és időhiányra hivatkozik. Neki sosincs pénze meg ideje. Pedig egyáltalán nem várom el, hogy ő vegyen nekem valamit sőt, néha elvárom, hogy én fizessek. Azt sem várom el, hogy fizetős helyekre menjünk, csak egyszerűen sétáljunk egyet vagy töltsünk el egy napot, délutánt, estét együtt valahol. Mindig otthon kell maradni és dolgozni a ház körül. Ilyen téren tipikus falusi. Ha el is megyünk megenni egy hamburgert (évente kétszer) akkor is a kocsiban kell megenni és ha megettük lehet hazamenni, ahelyett, hogy sétálnánk kicsit. Kocsival járunk mert a szomszéd városba szoktunk bemenni ha ilyesmi van.

Hiába beszéltem eddig vele, mindig csak a pénz meg az idő... Már nagyon unom ezt az életformát, nincs még gyerekünk sem, nem vagyunk idősek. Akkor miért ne lehetne kicsit lazítani?!

Szerintetek mit tegyek? Hogyan vegyem rá? Nem hajnali részeg bulizást szeretnék, de szerintem átjött nektek is a szöveg.

20/L


2016. okt. 10. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű a helyzeted, azt látom. Ezt így már elmondtad neki, ahogy nekünk összeszedted? Mert ha ő is szeret téged, akkor legalább időnként a kedvedre tehetne ebben. Nekem kicsit egyoldalúnak tűnik a kapcsolatotok, de remélem csak ennyiből látszik így. Tudom, hogy nem ezt a választ szeretnéd hallani, de lehet, hogy nem passzol egymáshoz az, ahogy az életetek elképzelitek.
2016. okt. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Találj mást, akivel megélheted ezeket a dolgokat. Barátságra gondolok elsősorban :)


Barátoddal valami nincs rendben. Szorong, kényszeres (ahogy félti az autót). És ha ennyire zavarja a pénztelenség, akkor igazán tehetne valamit, járhatna képzésre, hogy jobb munkája legyen, stb...

2016. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a baratodnak valami nagyon komoly psziches problemaja van. Ez a fajta kotodes az autojahoz nem normalis. Mint hogy az sem, hogy nem hajlando veled elmenni sehova, nincsenek szinte kozos programjaitok.

Pedig valoban, meg most tudnatok menni, kotetlenul, amig nincs gyerek. Milyen kozos elmenyek fognak osszekotni benneteket?

En nem mondom, hogy hagyd el, hiszen ebben csak te tudsz donteni, de abba gondolj bele:

- igy akarod leelni az eleted?

- ha szereznel magadnak uj baratokat akikkel elnel kicsit, ahhoz mit szolna? Engedne, hogy eljarj vagy beleszolna abba is?

- nem lehet, hogy azert ragaszkodsz igy hozza, mert nem nagyon ismersz mast rajta kivul es felsz, hogy egyedul maradsz?

- ha netalan gyereketek lesz, akkor neki is ilyen eletet szansz? Hogy az apja soha nem viszi majd sehova, allatkertbe, ide-oda, nem lesznek kozos csaladi elmenyek csak otthonules?

Nekem volt egy olyan baratom akinek az apja hasonlo szellemu volt mint a pasid. Hat egy pokol volt a csalad elete, azt kell mondjam.

2016. okt. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!