Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért álltok, össze olyannal:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért álltok, össze olyannal: akinek nincs szép háza, autója, egzisztenciája? Esetleg még jogosítványa, sincs!

Figyelt kérdés
Főleg 17-24 életkorig , várom a válaszokat !!

2016. okt. 25. 07:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Az én tapasztalatom az,hogy akinek 24 éves koráta mindez megvan az egyrészt nem maga érte el (ami mondjuk önmagában nem gond) másrészt egy nagyképű,önelégült,ki ha én nem típus...főleg az első pontból adódóan.

Tisztelet a kivételnek természetesen,mert olyan is van.

Az más téma,hogy mondjuk egy 35 éves felnőtt nő ezeket már részben elvárja,jogosan persze.

2016. okt. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Költőnő? ***** válasza:
78%
Mert nem ezek a fontos dolgok.
2016. okt. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
17%
Mert mindenki olyat kap, amilyet érdemel.
2016. okt. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Azért mert ezek nem lényeges dolgok. Ezeket közösen is meg lehet teremteni. De neked biztos anyuci meg apuci aládtette az autót meg a szép házat, mert 24 évesen saját erőből ezeket nem igazán lehet megteremteni, ha csak nem vered magad adósságba amit életed végéig fizethetsz.
2016. okt. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Mert a belső értékek sokkal fontosabbak. Ha egy pasi meg tud nevettetni, jól bánik velem, akkor már nem számítanak annyira az anyagi javak.
2016. okt. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
Mert ebben a korban még a külső számít jobban a lányoknak.
2016. okt. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

A házat nem értem. Sok fiatalnak nincs háza, na és? Minek vegyen házat, lakást amíg nincs család, és az ember akár városok közt is munkahelyet vált.

Amíg az ember tanul, mi a fenének kocsi. Ha dolgozni kezdesz, veszel egyet. Ez felénk így megy.

24 évesen egzisztencia? Jó ég, kávét ittál már ma reggel?

Egyedül a jogsi hiánya lehet fura a mai világban, bár szerintem elenyészű százalék akinek nincs 24 éves korára.


Elmondom neked, 24 évesen még az egyetem padjait koptattam, albérletben laktam, kocsim nem volt, minden nap diákmelóztam gyárban, hogy meglegyen a havi 120-130 albira meg kajára. Amint végeztem, fél évig dolgoztam mire megvettem az első kocsim. Két év után fizettem be lakáshitelre, itt volt egy kis szülői segítség persze, amit azóta törlesztettem szerencsére.

34 vagyok. Lakás már van, autó kettő is. DE! Egzisztenciáról azért még ennyi idősen se beszélek. Majd esetleg 20 év múlva, jelentős felsővezetői múlttal a hátam mögött.

2016. okt. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

:D:D:D Egy 17 éves csaj ideális esetben nem egy 10 évvel idősebb f.ival jön össze, hanem korabelivel, annak meg kb. akkor van jogsija, háza, ha elkényeztették a szülei és a segge alá raktak mindent.


De pl. én 23 évesen jöttem össze az akkor 28 éves párommal. Nincs jogsija, mert nem érzi magát jól autóban. Én sem, és mivel Bp.-n élünk, és jó tömegközlekedésű helyen, nincs rá szükség. Saját háza sincs, mert félig tulajdonosa annak a háznak, ahol az anyjával laktak, amíg össze nem költöztünk, de az anyja már idős, és nem akarja eladni a feje fölül a házat és kidobni. És nem egy krőzus. De. A munkához való hozzáállása pozitív, hajt, jó a pénzügyi kultúrája és ami a legfontosabb, jobban szeret, mint bárki valaha (igen, a szüleimnél is jobban) és én is őt.

2016. okt. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%

Úgy érzem, a kérdés provokatív.

De egyébként meg jól mondják, ebben a korosztályban még egyrészt ez nem egy valós lehetőség, hogy valaki (önerőből, szülői segítség/támogatás/popóka-alátolás nélkül) saját szép házat, autót és egzisztenciát hozzon létre. Másrészt teljesen más élethelyzetben van 17-24 éves életkorig, hogy ez szükséges legyen- 21 évesen még a legtöbben egyetemen vannak, tovább tanulnak, éppen most bontogatják a szárnyaikat az új munkahelyükön, tökmindegy, szóval még nagyon a felnőtt és önálló élet kezdetén vannak, ha egyáltalán már ott tartanak. Sem szükségük és feltehetően igényük sincs még saját házra- nem tudják hol, kivel, milyen házat vegyenek. Kocsit még sok esetben parkolni sem tudják hol, vagy fenntartani. Egzisztencia? Miről beszélsz? 24 évesen a fiatalok jó nagy százaléka még pályakezdőnek számít, jobb esetben egy-két év diákmunka tapasztalattal a háta mögött, vagy ha középiskolából egyből dolgozni ment, akkor van kemény hat év _valamilyen_ tapasztalata, ami egyébként még szintén a "junior" szint. Bértáblák és minden egyéb bérezési rendszer szerint nagyon a legalján van (ismét: átlagról beszélek) a legtöbb 17-24 éves, és így örülhetnek neki, ha saját keresetből egyedül fenn tudják tartani magukat.


Ilyen körülmények között, amely sorson egyébként is osztozunk, tehát az átlagos huszonpár éves fiú és lány ugyanilyen helyzetben van, korlátozott lehetőségekkel bír a párkeresés szempontjából: vagy összeáll egy hozzá hasonlóan pályakezdő, tapasztalatlan és keveset kereső, de egyébként jó partner emberkével, vagy keres egy nála idősebb, már kialakult egzisztenciájú valakit (ez utóbbi statisztikailag inkább a nők esetében valós opció), vagy nem keres párt addig, amíg a korosztályában az élethelyzetek átlagosan meg nem változnak (tehát pl 30 évesen, amikor mindenki házat vesz és gyereket csinál). Na most válassz.

2016. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

700Ft os nettó órabérből nem lehet egzisztenciát építeni 4-5 év alatt! Sőt.. 10 év alatt se!


nem mindenki diplomás aktatologató jó fizetésért!

2016. okt. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!