Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha az életben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő, ha az életben már eljutottunk a gyerekvállalásig, de a kapcsolat még nem tart ott?

Figyelt kérdés

Tehát a korunk (24-31), a teljes élethelyzet (lakhatás, megélhetés, anyagi háttér, segítség nagyszülők, barátok részéről) adott a gyerekvállaláshoz, a társaságban most babaeső esik, többen már a második gyerekkel vannak elfoglalva, aki meg még nem, annak is mostanság született meg az első. Rajtunk kívül nincs olyan pár a társaságban, akinek ne lenne gyereke. Ez is, meg az anyós/anyám is, meg úgy általában minden arra ösztökélne bennünket, hogy vágjunk bele mi is a babázásba.


De én (a nő) még nem érzem, hogy a kapcsolatunk ott tartana. Még csak három éve vagyunk együtt, és annyira jól érzem magam így kettesben. Nem akarok gyereket szülni csak azért, mert az anyós, a barátok meg mert megtehetem. De ha meg a leendő pici érdekeit nézem, akkor neki valószínűleg jobb lenne, ha az egyébként rendszeresen (havonta legalább egyszer, de inkább kétszer- még így, pici gyerekekkel és várandósan is) összejáró társaságban a saját korosztályával találkozna, ismerkedne, és nem csak 3-5 évvel idősebbekkel tudna játszani (ami nyilván idővel nem probléma, de azért 10 éves kor előtt elég nagy különbség). A párom is már nagyon várja, hogy végre apuka lehessen, persze nem sürget, teljesen megérti az én véleményem is, de azért ő sem várhat a végtelenségig.


A kérdés az lenne, hogy mi a véleményetek a fentiekről? Ti tudtátok, hogy mikor jött el AZ IDŐ, és teljesen felkészülten vágtatok bele a babavállalásba, vagy amíg valósággá nem vált, hozzám hasonló határozottsággal álltatok a kérdéshez?


Semmi problémám nem lenne egyébként az azonnali gyerekvállalással, ha már legalább egy 5-7 éve együtt lennénk, kiélveztük volna a soha vissza nem térő fiatalságunk során a kettesben töltött időt, miután körbeutaztuk a fél világot (elég konkrét terveink vannak ami az utazást illeti), miután csomó időt együtt töltöttünk, kötetlenül, szabadon, minden felelősség nélkül. De azt mindenki mondja, hogy erre sosem lehet teljesen felkészülni, mindig van, amit még "előbb" meg kell/akarsz csinálni, és tologathatod évekig az egészet, míg végül ott maradsz nyugdíjasan, gyerekek nélkül.


Tanácsokat kérek és véleményeket. Nyilván nem ettől teszem függővé, hogy akkor ma este belevágunk-e már a tutiba, de a környezetem véleményét milliószor hallottam, a magam gondolatai meg egyelőre nem sokat segítenek a kérdésben. Hátha külső, független szemlélők tudnak valami újat mondani, ami segíthet az én döntésemben is.


Előre is köszönöm!


2016. nov. 8. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg nem erzed ugy, marpedig te nem erzed egyaltalan, akkor felesleges ezen gondolkodni. Akkor leszel ra kesz, amikor mar egyaltalan nem kell rajta elgondolkodnod. Fiatal vagy, meg sok dolog van elotted. Utazzatok, hazasodjatok ossze, lassatok vilagot stb.:))
2016. nov. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a főkérdés alapján azt hittem, hogy ez valami hülyeség, pedig nem.


szerintem se csináld ilyen észérvek alapján.


amikor tényleg szeretnéd, többet fogsz neki tudni adni érzelmileg, és szerintem abban is kreatívabb leszel, hogy hogy okozz neki örömet.


így viszont lehet, hogy bánni fogod, hogy nem teljes erőbedobással mentél neki, csak "beleegyeztél", mert ez értelmes lépésnek tűnt.


jóval idősebb vagyok nálad, és nem vállaltam még gyereket, talán nem is fogok. egyszerűen nem jó félelmekre alapozni.

2016. nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

inkább még várjatok 2-3 évet, mint hogy úgy vágjatok bele,hogy te még nem akarod.

nem kötelező csak azért szülni,mert a barátaitoknak most lesz gyerekük meg hát anyukádék is várják már.

semmi nem történik,ha még vártok pár évet. nyilván annyit,amennyi mindkettőtöknek megfelel. beszéljétek meg,hogy kb mikor szeretnétek belevágni a baba projektbe. csak a ti kettőtök véleménye számít szerintem.

2016. nov. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy bölcs tanárom mindig azt mondogatta nekünk anno egyetem alatt, hogy a gyerek akkor jön, amikor jönnie kell. :)

Ha te kényszernek éreznéd, akkor ne vágj bele csak azért, mert mások azt mondják, hogy kell. Annyira azért nem vagytok öregek, hogy kapkodni kelljen.

A társaságban később is lesznek gyerekek (ha mást nem, akkor az Xedik kistestvérek), a nagyi meg két év múlva is ugyanolyan boldog lesz, hogy babázhat.

Én a helyedben sokat beszélgetnék a párommal erről a dologról, sokat segíthet feloldani a bizonytalanságodat. Ezzel együtt pedig éljetek, utazzatok, legyetek boldogok - aztán ki tudja, lehet, hogy néhány hónap múlva rádöbbensz, hogy mégis babázni akarsz. :)

2016. nov. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell adni a környezeted véleményére, nem ők fogják megszülni és nevelni azt a gyereket. Ha nem érzed hogy a kapcsolatotok ott tartana, akkor nincs miről beszélni, kár ezen agyalni. Ha te teljes szívből vágyni fogsz rá, akkor vállaljatok. Nem 34 éves vagy hanem még csak 24. Van időd. Addig élvezd az életet. Ha most szülnél utána szerintem megbánnád hogy nem vártál még vele.
2016. nov. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amíg nem érett a kapcsolatotok meg te lelkileg a gyerekvállalásra, addig nem szabad belevágni.

Ha egy (vagy több) gyerek "ott van", azt "visszacsinálni" nem lehet, ezért mindenképpen meg kellene várni, hogy hogy alakula kapcsolatotok.


Az meg, hogy vannak hasonló korú gyerekek a családban/ismerettségi körben - ez késöbb is így lesz, nemcsak most. Emiatt elkapkodni kimondottan butaság lenne.


Mindketten még elég fiatalok vagytok, 10 év múlva sem vagytok elkésve a gyerekkel.

2016. nov. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Ha három év után sem érzed, hogy ettől a pasitól annyira akarsz gyereket, hogy már attól spontán peteérésed lesz, ha rádmosolyog, akkor ezt 7, 10, vagy 45 év után sem fogod érezni.

Lehet, hogy azért, mert belőled ez a gyereketakarós rész kimaradt. Ezzel sincs gond, csak időben tudjátok egymással tisztázni, ne legyen az, hogy te 3 év múlva jelented be, hogy soha nem akarsz gyereket, a párod pedig becsapva érezze magát.


Ráadásul a legtöbb ilyen párkapcsolat, ahol sokáig nem jön a gyerek, annyira ráépül erre a gyerektelen életmódra, hogy később pont ezért fogtok válni. Nem tudok együtt meglenni a lakásban hárman, nem tudsz mit kezdeni se magaddal, se a pasival, se a gyerekkel, ha egy esős délután beragadtok a lakásba.

Ezt a "kiélvezzük" meg kiéljük dolgot sem értem. Ez a legsz.arabb hozzáállás a gyerekvállaláshoz, meg az élethez is. Ha te szeretsz utazni, bulizni, társaságba járni, akkor sose fogsz változni. Tíz év múlva is ezek fognak neked örömet okozni, nem jön egy hirtelen kattanás az agyadban, hogy húúú, hát most már bulizzon a franc, jöhet a kakis pelenka!

Illetve már most úgy készülsz rá, hogy élned kell a gyerek előtt. Aztán véget ért az életed? Vagy többé nem tehetsz semmit a saját örömödre? Francokat! Lesz pár hónap, mikor a babával össze vagytok nőve, lesz pár év, mikor mindenben a gyerek az első, aztán jó estben szépen elkezdtek kicsit leválni egymásról. Ő megy a haverokhoz, ti meg kicsit egymással tudtok foglalkozni teljes mértékben. Vagy megy a nagyiékhoz kényeztetésre, ti meg kettesben bulizhattok, vagy mehettek moziba.

Mire a gyerek kamasz lesz, már elég, ha dobsz neki egy sms-t, hogy kaja a hűtőben, 8-nál előbb ne várjon titeket.


Amíg nem érzed magadban azt a késztetést, hogy jöhet a gyerek, addig nem is kell babát vállalni! Ezzel maximálisan, abszolút a legteljesebb mértékben egyet tudok érteni! De ideje lenne tisztázni azt magadban, hogy nálad ez vajon el fog-e jönni egyszer, vagy csak áltatod magad, mert nem akarod a párkapcsolatod elveszíteni egy ilyen nézetkülönbség miatt.

Márpedig, ha párod kedvéért szülsz gyereket (mindegy, hogy hány év együttélés után), de te nem vágysz a babázásra, akkor ott a házasságod el is temetheted. Aztán válás után meg jön a depi, a világfájdalom, és minden romokban, mert ott a gyerek, akit a férjed akart, te meg a férjed akartad megtartani, aki már sehol sincs. Rengeteg házasság ér véget emiatt.

2016. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az nem kérdés, hogy akarok gyereket. Az meg főleg, hogy a párommal, ez nagyjából onnantól kezdve biztos, hogy összeköltöztünk. A "mikor"-ral vannak problémáim. És igen, a jelenlegi életünk véget ér, amint gyerek van, és ha a jelenlegit nagyon élvezem és szeretem, akkor igenis félelmetes az ismeretlen, amiről eleve nagyon sok rémhírt hallani, hogy mennyire tönkreteszi az embert, a párkapcsolatot, satöbbi. Tisztában vagyok vele, hogy a gyereknevelés nem addig tart, amíg szoptatok és elkezd oviba járni a pici, hanem nagyjából egész életemben, bocs, ha egy kicsit alaposabban meggondolom annál, hogy "nagyon szeretem a párom, csináljunk gyereket AZONNAL".
2016. nov. 8. 15:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen várj még, ha nem érzed azt, hogy MOST szeretnél. Hallgass az ösztöneidre.
2016. nov. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!