Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "szoktassam le" a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan "szoktassam le" a páromat arról, hogy gyerekként kezeljen, és folyton irányítgasson?

Figyelt kérdés

Én egy 22 éves lány vagyok, ő 50/F. A fő probléma tudom, hogy a korkülönbség. Illetve egyéb helyzetekben nem probléma, de egy kicsit zavar, hogy legtöbbször az a felállás, hogy "majd én megmondom, mi legyen, mert én jobban tudom, te még fiatal vagy, sokat kell még tanulnod, etc." Jót is akar nekem, tehát nem öncélú a "zsarnokoskodása", de kicsit zavar néha, hogy helyettem dönt. Ha megemlítem ezt neki, akkor az rá a válasz, hogy engem irányítani kell, mindent a számba kell rágni, gyámoltalan vagyok. Ez igaz is volt még eleinte (kb. 1-2 éve), de azóta felnőttem én is, és úgy érzem, már nem kellene folyton babusgatnia engem.

Vagy ő már nem fog erről leszokni?


2016. nov. 17. 22:19
 1/10 anonim válasza:
51%
Lemaradt a "kis" jelző a 22 éves lány elől. Még csodálkozol.. :D
2016. nov. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy a korkülönbség. Sajnos munkahelyen sem fogadják el az 50-60-asok sok a teljesen korrekt és kedves 20-30-asokat, magánéletben pedig főleg. Mondd neki, hogy ha nem tisztel téged valamennyire, akkor elgondolkodol erősen a továbbiakon.
2016. nov. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kész, kiégtem :'). A te kerdesedet fogom elovenni, amikor tolunk akarjak megtudni 9 ev korkulonbseges kapcsolatban, hogy milyen ilyen hataaalmas korkulonbseggel egyutt lenni :'). Kerdezzenek inkabb teged, te tudod :D. Amugy persze, hogy nem fog rola leszokni. Aranyos vagy, kishulye (plane mikor olyanokat allitasz, hogy "en 1 ev alatt felnottem" - az biztos szorakoztatja a papit) akit terelgethet, mint az unokait, de nalad meg pluszban a friss husit is elvezheti :'). Kerdezo. Ennyire hulye ne legyel.
2016. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát én baromira bepöccennék, ha a párom mindig ki akarna okítani vagy éreztetné velem, hogy irányításra szorulok - kvázi nem bízik bennem. Az a baj, hogy nem tekint egyenlő társnak.

Én mindig meghallgattam az idősebb barátaimat, rokonokat mert nyilván tapasztaltabbak, viszont fölényeskedésnek akkor sem volt helye, még ha tanácsoltak is valamit.

Szóval az szép dolog, hogy "jót" akar neked, mégis nem tartom egészséges hozzáállásnak azt, hogy "mindig megmondja, hogy mi legyen", téged totálisan kihagyva a az elvileg közös párkapcsolati döntésekből.

2016. nov. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinálja mert nem a párját látja benned, hanem mintha a gyereke lennél.

Hisz egyébként simán lehetne.


Kérdező, milyen volt a viszonyod az apukáddal hogy egy pótapát kerestél most?

2016. nov. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ö már nem fog erről leszokni. Csak leszoktatni lehet. Erös kézzel. Tedd azt amit te akarsz és MINDENKOR tartsd fenn a jogodat az önállo döntésre. (Ami lehet, hogy nem a leghelyesebb, de a következményei is a tiéd, amit vállalsz.)
2016. nov. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hagyd a francba!


Változás aligha lesz, 50 éves korra a személyiség már nagyon berögzült, változás eléréséhez kemény önismereti munka és évek kellenek, abban meg nyilván nem lenne benne.


Bár ha neked elfogadható így, hogy "apukáddal" jársz, aki korlátoz a szabadságodba és az önmegvalósításban, akkor oké...

2016. nov. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*ban
2016. nov. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaj, kicsim, hát hogy kezelne már egyenrenagúként! 28 év van köztetek könyörgöm!

Belegondoltál már,hogy ő 28 volt, mikor te még csak osztódó zigóta?

És igen, kincsem, az ember egy idő után már nem változik! Te még sokat fogsz, hiába "nőttél fel"!

keress már inkább egy harmincas fickót,ők még talán nőszámba is vesznek.

2016. nov. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ebben a kapcsolatban soha nem leszel egyenrangú, de nem tudom, mire számítottál, amikor összejöttél valakivel, aki több, mint 2x idősebb nálad (helló apakomplexus). Mindig csak egy önállótlan csitri leszel a szemében, ha ennyire ragaszkodsz ehhez az alapból halálra ítélt kapcsolathoz, akkor jobb, ha megszokod. Egy felnőtt embert akkor sem tudsz megváltoztatni, ha beleszakadsz. Majd egyszer talán rájössz erre és egy másik nagypapa helyett keresel valaki olyat, aki képes tisztelettel viszonyulni hozzád.
2016. nov. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!