Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Regen mikor meg a noknek nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Regen mikor meg a noknek nem nagyon kellett dolgozni a fer mennyit keresett, hogy eltudta latni az egesz csaladot?

Figyelt kérdés
Nyilvan abban az idoben is dolgozott a nok egy resze...En csak arra emlekszem, h nalunk az anya htb volt harom gyerekkel,apa dolgozott es mellette mezogazdasaggal is foglalkozott a csalad,de nem tudom hogy mennyibol eltunk havonta.
2016. nov. 19. 17:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi elirtam kicsit a kerdest.."a noknek nem nagyon kellett..."
2016. nov. 19. 17:18
 2/7 anonim ***** válasza:
Én, 1765 forintot kerestem. Ketten, saját házban, 1300 forintból, lazán megéltünk.
2016. nov. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rendszerváltás előtti időket érted, vagy amikor még pengő volt ?
2016. nov. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom a pengo mennyit ert igy inkabb rendsz.valtas elotti idok :)
2016. nov. 19. 17:49
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Számszerűleg nem lehet megmondani, mert hát mikor és ki? Arányában valószínűleg nem többet, mint most.

Viszont nem volt alap, hogy flancos cuccok kellenek mindenkinek, drága telefon, a legújabb kütyük mindenkinek évente.

Simán megszokott volt, hogy van nagyszoba meg kisszoba és kész, nem kacsalábon forgó palota húsz év hitelre.

Volt kaja, ünnepre kapott valami játékot a gyerek (és az sem egy havi átlagbérbe került), be volt fizetve a gáz, a víz és a villany (már amikor már eddig eljutott az átlag) és kész.

Kicsit mások a mai igények, erre már egy normális fizetés nem elég. Sőt, kettő se igen. :D

2016. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5:

DE! Régen a férfiak többet kerestek reálértéken, mint manapság.


Tudjátok a munkaerőpiac sokkal szűkebb volt mint manapság, mert a nők nem dolgoztak. Tehát a férfiak reálértékben is többet kerestek. Egy munkásember is keresett annyit reálértéken, hogy tudta etetni, ruházni a három gyerekét és a családját és a felesége nem dolgozott.


Amikor megnyitották a nők előtt a munkaerőpiacot, az pont azt eredményezte, hogy csökkentek a reálfizetések és mióta a nők mehetnek dolgozni, azóta egy fizetésből nem tud megélni egy átlagos család.

Régen megtudtak.


Nem azért mentek dolgozni a nők, mert egy fizetésből nem tudtak megélni. Hanem azért nem tudtak már a családok egy fizetésből megélni, mert a nők dolgozni mentek (és ezáltal nőtt a munkaerőpiac és csökkenhettek a reálbérek, nagyobb lett a munkaerőkínálat)

2016. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves kérdező, nem egészen fedi a valóságot, amit írtál. Amikor még csak kevés nő dolgozott, akkor nem nem kellett, hanem nem mehetett dolgozni a nők többsége, mert kevés szakmában kaptak munkát a nők. A szegényebbek mentek, méghozzá napszámosnak a földekre. Nem tudom, mennyi idős vagy, de ha jól tudom, nálunk inkább az "átkos" előtt volt jellemző, hogy a nők többsége nem dolgozott, hanem otthon maradt. Nekem legalább is a nagyszüleim mesélték, hogy a gyerekkorukban még az volt az általános, hogy az apa pénzt keres, az anya pedig otthon marad a ház körüli teendőket ellátni és a gyerekeket gondozni, és ez később változott meg, de később már az ő generációjuknál is rengeteg családban mindkét szülő dolgozott (mindegyik nagyszülőm 80 feletti).
2017. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!