Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a baratnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a baratnőm ennyire önbizalomhiányos?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy volt neki egy rossz kapcsolata és nagyon szerelmes volt abba a srácba, de a gyerek otthagyta őt egy másik nő miatt amitől rettentően összetört. Ennek már lassan 3 éve... Azóta akarva akaratlanul, de senkiben sem tud megbízni, fél az emberektől, hihetetlenül negatív a párkapcsolat témában. Ha azt mondom egy nőre, h szép, szemrevaló vagy bármi hasonló bókot egy más nőnemű, a baratnőmnek pedig rossz napja van, akkor képes elszomorodni ezen, úgy venni az egészet, mintha ő nem lenne elég jó nekem. Ez nem női hiszti. 100%. Eddig én is azt hittem, de nem az. Nincs önbizalma, pedig gyönyörű lány és mindig mondom neki, de képtelen elhinni. Ugyanakkor tudom, h nem bízik meg bennem, attól fél, h én is elhagyom őt! Ő egyszerűen fél az érzelmeitől, fél attól, h most én is elhagyom őt most, h újra szerelmes. Ezt nem 1x mondta, és érzem is a bizalmatlanságot a részéről. Van, h sír mert csúnyának érzi magát és h mindenki más nála sokkal szebb... Hogyan lehet egy nő önbizalmát növelni? Eszem ágában sincs elhagyni őt, imádom, de félek, h ez valamiféle pszichés betegség nála amit kezelni kellene.. Mit lehetne tenni?
2016. nov. 21. 20:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a pontatlan megfogalmazásért és a szóismétlésekért, de telefonról írtam és itt nehezebb az áttekintése a szövegnek! :/
2016. nov. 21. 20:14
 2/7 anonim ***** válasza:

Olvassa el Louise L. Hay összes könyvét és youtube-on fellelhető hanganyagjait hallgassa meg sürgősen!

Támogasd, szeresd! De ezt neki kell megoldania, nem neked! Ha ő nem akar ezen a helyzetén változtatni, akkor te csinálhatsz bármit, változatlan lesz minden.

2016. nov. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ő tudja, h magával nincs minden rendben, ő is elismeri, h az ebből a rossz kapcsolatból ered a bizalmatlansága, az önbizalomhiánya és a sírógörcsei. Sajnos már sok mindent próbált. Kiírta a történetüket egy lapra az elejétől a végéig, mint egy mondandó az exnek, amiben leírta, h akkor mit okozott benne és h az most is mennyire kihat rá... Együtt kihajítottunj a szemétbe minden olyan dolgot ami emlékezteti rá (persze a baratnőm akarata volt a szelektálás), de semmi nem használ. Sajnos mindenben csak a rosszat látja... :( Már ő is tanácsra szorul, orvosom is gondolkodott... De sokaktól azt hallottuk, h semmit sem mondd, csak azt, h magában kell tudnia lezárni!
2016. nov. 21. 20:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez már aranyos dolog hogy próbálsz neki segíteni és ezt a problémát észrevetted :)

De minek dícsérgetsz mást ha ennyire gyönyörű és fontos számodra?

Ezt hanyagold más lány irányába.

És csak őt dícsérd :)

24L

2016. nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon hangulatember. Van, h tök nyíltan beszél így a kapcsolatról és érdeklődik, h az én exeim mint rontottak el, csakhogy ő azt ne tegye meg, és normálisan kezeli ha mesélek egy sztorit is, vagy akár ő dicséri meg, h ez és ez a csajszi milyen szép lány , de mikor nem jó passzban van és én olyat mondok ami neki nem tetszik, akkor magára veszi. Neki ebből már betegsége is kialakult a folyamatos szorongástól és rettegéstől. Szívritmuszavart állapítottak meg nála 3 évvel ezelőtt a sráccal való szakítás után pár hónappal...
2016. nov. 21. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Ismét 24L vagyok :)

Az a baj, hogy ez a lány nagyon múltban él. Az előző pasija miatt nem engedi el magát a veled való kapcsolatában...

A te exeid után érdeklődik, hogy mit tegyen másképp...

Mi lenne ha megtanulna ebben a kapcsolatban élni teljes egészében, és nem egy másikhoz viszonyítva?

2016. nov. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, h még írtál!

Hát igen, ezt kellene tennie! Hogy csak ennek a kapcsolatnak élnie! De egyszerűen nem tud... Vagy én nem tudom. Imádom őt, tudom, h ő is szerelmes belém, de ott van benne a félelem... Nem tudom én se, h h érjem ezt el, h csak a jelenben éljen!

2016. nov. 23. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!