Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek mindenben jobb a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek mindenben jobb a legjobb barátja, az hogy kezeli az olyan helyzeteket?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok, a legjobb barátom is velem egy idős, 4 éve ismerem.

Szinte mindennap találkozunk, akár csak azért,hogy egy cigit elszívjunk.

Jól elhülyéskedünk, ha valahová együtt kell mennünk akkor garantált,hogy jól elszórakozunk, mindenhol jól tudom magam érezni ha ott van. (és úgy gondolom ez fordítva is így van)


Viszont ő gyakorlatilag mindenben jobb nálam.A lányoknál abszolút nyerő, okosabb is, pénze is több van.

Természetesen ez nem befolyásolja a barátságunkat, mert nem erről szól, viszont nekem például a lányoknál kevés az önbizalmam, és gyakran butának érzem magam. (nem csak mellette, amúgy is)

Bárhová megyünk, vegyük akár a fodrászt, a fodrász mindig dicséri,hogy milyen jól áll neki ez a haj, személyes dolgokról beszélgetnek.


10/8 lánynak ő jön be, a maradék kettőnek meg egyikünk sem.Bár nem gondolom magam csúnyának, de mellette azt érzem,hogy gyakorlatilag senkinél,semmi esélyem.

(Ha valakinek kínálnak egy BMW-t meg egy Suzukit, hogy akármelyiket választhatja ingyen, mindenki a BMW-t fogja, aztán rájön,hogy nem tudja fenntartani (vagy igen), és máshol válogat tovább, de amíg a Suzuki a BMW mellett áll, és ugyan az az áruk, mindenki a BMW-t fogja választani -nagyjából így tudnám szemléltetni azt amit gondolok)

Mivel ugyan az a szakmánk is, így egy helyre mentünk dolgozni, azért,hogy jól szórakozzunk a munkahelyen.

Ez így is lett, de már ott is a főnökség őt kedveli, a munkatársainkkal is jobban kijön.


Már régóta bánt ez, tudom,hogy "kevesebb" vagyok nála, de tényleg fáj mikor a környezetemből is erre kapok megerősítést folyamatosan.

Gondolkoztam azon is,hogy nem kéne vele barátkoznom, de ez persze butaság, mert nem vele van bajom, ő erről egyáltalán nem tehet, és jól megvagyunk.

Viszont arra gondoltam,hogy nem kéne ennyit együtt lennünk.

De rajta kívül csak haverjaim vannak, akik ráadásul "közös" haverok, és félek attól,hogyha a mindennapokban kevesebbet vagyunk együtt,akkor elveszhet a barátság.


Annyira nyomasztó számomra ez az egész, nem tudom mit kéne csinálnom?

Másoknak hasonló tapasztalat?


2016. nov. 25. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, teljesen feleslegesnek tartom.


Kérdés: miért hasonlítod magad hozzá? mi értelmét látod benne?

Ez a hiba az egészben, hogy hozzá hasonlítod magad, ahelyett, hogy csak saját magadhoz hasonlítanád magad!!


Mindig siránkozni fogsz, hogy ő mennyivel jobb, mint te, ugyanakkor egy tőled rosszabb pedig azon fog siránkozni, hogy mennyire jobb vagy te mint ő..


Szóval ennek a viszonyítgatásnak és hasonlítgatásnak semmi értelme sincs.

2016. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom meddig olvastad el, de azt gondolom,hogy ez a legjobb szemléltetés arra,ahogy ezt látom:


"(Ha valakinek kínálnak egy BMW-t meg egy Suzukit, hogy akármelyiket választhatja ingyen, mindenki a BMW-t fogja, aztán rájön,hogy nem tudja fenntartani (vagy igen), és máshol válogat tovább, de amíg a Suzuki a BMW mellett áll, és ugyan az az áruk, mindenki a BMW-t fogja választani -nagyjából így tudnám szemléltetni azt amit gondolok) "


Meg az a baj,hogy hiába nem hasonlítom magam hozzá, nehéz úgy,hogy a környezetemből is folyamatosan azt a megerősítést hallom,hogy ő a jobb.(kivétel nélkül)

2016. nov. 25. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:

"Meg az a baj,hogy hiába nem hasonlítom magam hozzá, nehéz úgy,hogy a környezetemből is folyamatosan azt a megerősítést hallom,hogy ő a jobb.(kivétel nélkül)"


És vajon milyen is ez a környezet? Ki mondta, hogy el kell hinned nekik, amit mondanak? Ha te elhiszed, az már a te felelősséged, és akkor igazat is adsz nekik. Szóval, ne másra mutogass! Nem vagy köteles el is hinni nekik, amit mondanak!

2016. nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet az önbecsülésednek az tenne jót inkább, ha egy kicsit elszakadsz a barátodtól. Tehát pl ha jó szakmád van, inkább munkahelyet kéne váltanod. Itt szerintem biztos olyan érzésed van, hogy a barátod árnyékában élsz, erre meg a környezeted is rátesz egy lapáttal. Én a helyedben változtatnék ezen és arra törekednék, hogy ilyen szinten minél jobban független legyek a barátomtól. A többieknek meg igaza van abban, hogy felesleges hozzá méricskélni magad, mert van amiben ő jó, de van amiben te, és bármikor fordulhat úgy a kocka, hogy feléd billen a mérleg. Inkább a saját erősségeidre, jó tulajdonságaidra kéne koncentrálnod, és nem azon lamentálni, hogy a barátod miben jobb, mint te. Mindig lesznek nálad, szebbek jobbak, okosabbak, de ez nem azt jelenti, hogy neked nem lehetnek ugyanolyan sikereid, mint a barátodnak. 22/L
2016. nov. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"(Ha valakinek kínálnak egy BMW-t meg egy Suzukit, hogy akármelyiket választhatja ingyen, mindenki a BMW-t fogja," - Nem biztos. Attól is függ, milyen céllal akarsz autót, meg nem biztos, hogy akarsz drágább biztosítást kötni a BMW-re, ha a Suzukira olcsóbb, na meg az sem mindegy, melyiket könnyebb szerelni, ha valami baja lesz. Egy ismerősöm példáját hozom, aki olcsón hozzájutott egyszer egy drága, menő kocsihoz, mert egy ismerőse gazdagékkal kapcsolatban állt, akiknél parlagon hevert egy ilyen, és nem számított nekik, hogy ár alatt adták el. Ismerős nagy lelkesen mutogatta mindenkinek és mesélte a szerencséjét, aztán akkor jött rá, hogy nem kötött jó üzletet, amikor az autónak valami baja lett, és egy vagyont fizetett javíttatásra. Utána amilyen gyorsan tudott, megszabadult a járgánytól és legközelebbi autóvásárlásnál már figyelt ezekre is, hogy pl. ne kelljen egy kis mütyűr miatt az egészet szétkapni, hogy legyen hozzá egyszerűen beszerezhető alkatrész, ha szükséges... Ha sok pénzem lenne, akkor sem költenék bizonyos drága dolgokra, mert utálom, vagy mert egyáltalán nem érik meg az árukat, esetleg az olcsóbb sokkal tartósabb. Csak mert drágább valami, még nem biztos, hogy jobb is.


Szerintem ne hasonlítgasd magad senkihez, te te vagy, és nem valaki más. Mit gondolsz, az, aki szerinted jobb nálad, mit kezdene a te életeddel, ha belecsöppenne? Te azért kaptad a te életedet, mert te meg tudsz ezzel birkózni, ő meg lehet, hogy nem. Mindenkinek a saját életéből kell kihoznia a lehető legtöbbet és legjobbat.


Egyébként nincs legjobb barátom, jó és igaz barátaim vannak, akikkel számíthatunk egymásra, nem szeretném egyiküket sem a többiek fölé emelni, mert egyikük sem több vagy kevesebb értékű a többieknél.

2016. nov. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!