Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok/nők, melyik férfit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/nők, melyik férfit preferálnátok? Aki önzetlenül sokat segít a barátainak/ismerőseinek, vagy aki ugyanezt ellenszolgáltatás fejében teszi?

Figyelt kérdés

Hogyan közelítenétek meg az alábbi kérdést?


Képzeljétek el ugyanazt a férfit két testben, teljesen ugyanolyan tulajdonságokkal. Annyi a különbség a kettő között, hogy amíg az egyik önzetlenül segít a munkatársainak, barátainak, szomszédjainak és nem kér cserébe érte semmit, addig a másik szeret hasznot húzni a munkáiból, a segítségnyújtásából.


(Egyszerű példák: beadandó középiskola/főiskolai/egyetemi feladatok elkészítése, informatikai oktatás házilag, ajtószerelés, falfestés, kocsitakarítás, gépek javítása, bútorcipelés, idegen nyelvvizsgára felkészítés stb.)


TEHÁT A LÉNYEG:


Melyik férfit találnád vonzóbbnak? Egyáltalán hogyan közelítenéd meg ezt a problémát?


1. Az első férfiról gondolnád-e, hogy egy kihasználható balek? VERSUS! Az első férfiról gondolnád-e, hogy emberséges, csupa szív, segítőkész jóember?


2. A második férfiról gondolnád-e, hogy haszonleső harács? VERSUS! A második férfiról gondolnád-e, hogy leleményes, agyafúrt, s a jég hátán is megél?


(A kérdés elméleti, egyik férfiverzió sem én vagyok.)


2016. dec. 1. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Az első egy idióta akit mindenki kihasznál és még meg se fizetik


a második meg egy pénzéhes idióta. De legalább van pénze

2016. dec. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A barátom az önzetlen típus és így szeretem, bár néha az ellenkezőjét kívánom. Képzeld el azt a szituációt, hogy barátnak barátjának a barátján segít, a biztonsági őrnek a munkahelyén, bevállal több tucat munkát, hogy a többieknek jó legyen stb. Mi marad? Mert szabadidő egy cseppnyi sem, mindenki hozzá rohan, mert ő ingyen megcsinálja a gépét és még alkatrészeket is zsebből fizet (informatikus egyébként), beüzemelteti a cuccokat, az mindenkit hidegen hagy, hogy "bakker, emiatt neki reggel 5 előtt kellett kelnie úgy, hogy éjfél után ért haza!". Mindezt ingyen. Semmi hátsószándék.

Jó, én meg a másik típus vagyok lányként: ha az egyetemet az én jegyzeteimből akarja elvégezni, csak én dolgozok a közös házikkal, akkor azért valamit elvárok.

Szóval (bár a barátom nem az a típus és imádom) én a 2.-ra tenném le a voksom.

2016. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Legyen az 1., de ismerjen egy határt!

Pl barátom autószerelő, szívesen segít barátnak/havernak, de mikor a haver haverjának a sógorának a kocsijában kellett volna turkálnia tök ingyen, akkor mondtam neki, hogy ne hagyja magát kihasználni random embereknek.

A baráti körünkön belül viszont tök jól működik, hogy mindenki önzetlenül segít mindenkinek, ott nincs kihasználás.

2016. dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ismerek egy fiút, aki a barátainak, ismerőseinek önzetlenül segít, nem kér érte semmit, de ő nem egy balek, csak amúgy is rengeteg pénze van. Egy gazdag elkényeztetett srác volt, aki sokáig csak magával törődött, most viszont rájött, hogy sokkal jobb érzés másoknak segíteni.
2016. dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. A parom. Egy nemes leleknek tartom es buszke vagyok h mellette lehetek.

(Par honapja kapott egy kepeslapot egy kislanytol h mindent nagyon koszon.A holgy aki atadta,mondta h a kislany felgyogyult a rakbol es a parom a gyogyittatasara ajanlott fel egy nagyon nagy osszeget.Nem ismerte a kislanyt,sosem latta,nincs gyereke,csupan a holgy hivta fel ra a figyelmet fb-on az ismerosoknek)

Miert lenne balek? Ezen kivul apolja a kapcsolatait,csaladit,baratit,barkihez megyunk viszunk vmi aprosagot,nem kell hozza apropo.Tobb baratjanak segitett melot keresni,a minap a szembeszomszedhoz segitett felcipelni egy kanapet mert lent a kapunal osszefutottak es megkerdezte h segithet-e.3.on lakunk....igy neveltek,en buszke vagyok ra!

2016. dec. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első egy hülye aki vagy lelkibeteg vagy nem tanulta meg még a dolgokat. Én hamar megtanultam h barátoknak, ismerősöknek segíteni nagy hülyeség mert sose viszonozzák. Azt hiszed, majd a kellő pillanatban ott lesznek és segítenek, francokat.
2016. dec. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyik sem szimpatikus.

Én úgy vagyok vele, segítek másoknak, ha tudok, de nem hagyom, hogy kihasználjanak. Volt, aki próbálkozott már, leállítottam, nem vagyok karitasz. Pénzt meg a munkámért várok el, ugyanúgy egy munkáltatótól és egy baráttól is, ha valami olyanban kéri a segítségemet. Ingyen senkinek nem dolgozom, üzletben nincs barátság, a szaktudásomat nem adom ingyen, azért én is megdolgoztam, és volt, amiért még fizettem is.

2016. dec. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A jótékonyság és aközött, hogy mindenkinek azonnal ugrasz segíteni, időt és pénzt áldozva akár, miközben - ha te nem húzol meg egy határt - semmit nem kapsz cserébe, esetleg még a szeretteidet is háttérbe szorítod ezért, van némi különbség...
2016. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sunshinedoll ***** válasza:
Egyik se jó, legyen önzetlen persze, de ne balf-szoskodjon és bólogasson mindenre, tudja hol a határ és mi az, ami már nem fér bele a szívesség fogalomkörébe.
2016. dec. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!