Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A sok veszekedés okozhat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A sok veszekedés okozhat valakinél visszafogottságot, tartózkodó viselkedést?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel az utóbbi időben sokat veszekedtünk, sok volt a nézeteltérés. Ebben én is ugyanolyan hibás vagyok mint ő, mert én sem figyeltem oda a számra és olyanokat mondtam, amit ő félre értett és azt szűrte le, h ő nem elég jó nekem. Alapból nagyon önbizalom hiányos és én sokszor ezt elfelejtem és zárkózottnak látom őt a veszekedések miatt is. Pl. megjegyeztem neki, h az egyik kolléganőm milyen ízlésesen szokott öltözni (arca egyébként ocsmány, ezt neki is mondtam) és ezt úgy értelmezte, h az ő stílusa nekem nem jön be és h szerintem ő nem öltözködik jól. Nem veszett velem össze csak közölte, h ez neki rosszul esett, miközben én csak arra akartam kilyukadni, h pl. neki is jól állna az a stílusú szoknya vagy felső.. Azt mondta erre (és utólag belátom, h igaza van): "Folyton a pénz fontosságáról pampogsz nekem, h spórolni kell, még a SAJÁT pénzem költésében is befolyásolsz, h "hülyeségekre" ne költsek, aztán meg olyan nőt dicsérsz meg csodálsz, aki a fizetését csak magára költi el, mert se kutyája se macskája!". Belegondoltam, és igaza van, saját magam ellen beszéltem...

Ma elmentem hozzá, és nagyon kimért volt, visszahúzódó és megfontolt válaszokat adott. Kérdeztem is tőle, h mi a gond, mert furán viselkedik de azt mondta h minden rendben van.


Ennyire hathatott rá az a megfontolatlan megjegyzésem? :/ Vagy csak ő ennyire érzékeny erre? Köszi a válaszokat!


2016. dec. 6. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Veszekedés után én is sokáig visszahúzódó és tartózkodó vagyok. Nem azért, mert mondjuk ne bocsátanék meg páromnak, ha arról van szó, de számomra idegen ez az attitűd, hogy oké, túl vagyunk rajta, akkor tegyünk úgy, mintha mi sem történt volna...

Nem mondom, hogy normális ez a viselkedés (páromból is sokszor vált ki "már megint mi a baj?" sóhajokat), de nem mindenki tudja olyan könnyen elengedni a sérelmeit.


Ne nyaggasd folyamatosan, hogy mi a gond (hiszen leírtad, tudod te is! ennél bántóbb nincs is, mert olyan, mintha neked fel se tűnt volna a korábbi...), de nem is kell pátyolgatni emiatt. Ha megbeszéltétek, és abban maradtatok, hogy nincs harag, akkor viselkedj természetesen, majd túl lesz rajta.

Azért remélem, vele is megosztottad, hogy "belegondoltál és igaza van" :D Mert ha nem, akkor viszont ez az oka a sértődöttségnek. :)

2016. dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen mondtam neki, h igaza volt mindenben amit mondott és h én magam is nehéz esett vagyok, elhiszem, h nehezen tud rajtam kiigazodni, mert azt szeretném, h pénz is legyen és jó élet is...

Sosem kér tőlem pénzt, pedig ő még tanul és a szülei támogatják, a zsebpénzből igyekszik spórolni magának. Így utólag teljesen jogosnak tartom azt a kijelentését is, mikor azt említettem h a kolléganőnek milyen jó hosszított csizmája van és erre azt mondta nekem, h "Szívesen járnék olyan drága csizmákban én is, ha gondolod vehetsz nekem egyet!" Igaza van... És akkora egy barom vagyok, h ilyeneket beszélek. De nagyon zavar ez a jelenlegi "visszahúzódó" stílusa :( Félek, h lappang benne valami elhagyási ösztön és úgy érzem, h nem szívesen beszél velem...

2016. dec. 6. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne fossál, ennyitől nem fog otthagyni, de legközelebb gondold át, hogy miket mondasz neki, mert az önbizalom folyamatos rombolása a másikban hamar a szakítást eredményezheti!
2016. dec. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igaz igaz, köszi mindenkinek! :)
2016. dec. 6. 18:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonló visszahúzódó vagyok egy-egy veszekedés után pont azért amit az első mondott.

Szerintem ne nagyon jegyezd meg, hogy más csaj, hogy öltözködik vagy hasonlóak mert mindig ez lesz a vége.

2016. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2016. dec. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!