Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos kérés egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos kérés egy párkapcsolatban, hogy a felek ilyesmibe vonják be egymást?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, évek óta írok naplót, amit persze nem szoktam megmutatni másoknak. Szoktam írni is, mármint novellákat, azokat, amikor kész vannak, megmutatom a páromnak, de előtte nem. És van egy füzetem, nevezzük naplónak, vagy nem tudom, milyen nevet adhatnék neki. Évekkel ezelőtt egy motivációs blogon találtam az ötletet. Ebbe mindenféléket összegyűjtöttem, amik motiválni tudnak nehéz időkben. Pl. van benne egy lista arról, mik azok, amik nehéz dolgok voltak az életemben, vagy amikről azt hittem, sose sikerül, aztán mégis meglett. Van benne bakancslista is. De ez teljesen magánügy. Nincs benne semmi borzasztó, de ha az ember nem akar másoknak megmutatni valamit, azok hajlamosak azt hinni, hogy valami hatalmas titkod van. Egyszerűen nem tartozik másokra, miktől féltem régen, vagy van egy-két olyan dolog, amit utólag már nevetségesnek tartok én is, vagy van, amit nem, de egyszerűen nem akarom mások orrára kötni. A párom szerint ezeket meg kéne neki mutatnom, de nem akarom. Attól félek, egyszer el fogja olvasni csak úgy, de akkor nagyon mérges lennék.
2016. dec. 28. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
elég baj az, hogy a párod ennyire nem fogad el téged! Nem jogos, nem is kell beavatnod. A következő kérdése mi lesz? bankkártyád pinkódja? vagy azt már tudja?
2016. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Egy párkapcsoaltban is két egymástól függetlenül létezö ember él, azaz mindegyiknek megvan a maga saját különbejáratú belsö világa, ahová senkit nem kell beengednie, illetve csak olyan mértékben, ahogy ö saját maga azt szeretné.


Ezt elvárni vagy követelni nem jogos, és ha valaki mégis ezt a privátszférát megsérti, az igen nagy fokú visszaélés a bizalommal.


Ha a párod nem képes ezt felfogni, akkor elöször is a naplódat vagy tedd olyan helyre, ahol biztos nem tud beleolvasni, vagy vidd állandóan magaddal. Másodszor meg erösen el kellene gongolkodni azon, hogy ilyen emberrel érdemes-e együtt maradni.

2016. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha a titkos naplódat ott tartod az orra előtt és tilos neki beleolvasni az azért mindenképpen fura és persze, hogy annál kíváncsibb lesz, minél inkább tiltod neki, hogy belenézzen.
2016. dec. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem az orra előtt tartom, hanem az egyik szekrényben, de azért 7 lakat sincs rajta. Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.
2016. dec. 28. 17:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jogos a kérése. Bár én nem vezetek naplót, mégis úgy gondolom, hogy ez a legintimebb dolog a világon, és tisztelném azt, ha a párom naplót vezetne. Valószínűleg úgyis tudok arról, amiről tudnom kell... Szerintem gyerekes féltékenységből vagy birtoklási vágyból fakadhat ez.
2016. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És a többi említett dolog? Nem tűnik esetleg gyerekesnek, hogy ilyenekkel foglalkozom?
2016. dec. 28. 18:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is vezettem naplót régebben, pár éve, és ismét tervezem a hasonló dolgokat. Nem hinném, hogy ez gyerekes lenne. Az gyerekes, akinek egyszerűen nincs nyugta amíg nem láthat bele az életed minden kis rezdülésébe.
2016. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi
2016. dec. 28. 20:40
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy az ember a lehető legjobban megismerje önmagát. Mert bár sokan hisszük azt, hogy oh, hát mi aztán nagyon tisztában vagyunk a személyiségünkkel - mégis, ha felteszik a kérdést, hogy jellemezzük magunkat, nem is olyan könnyű feladat ez. Ha naplót írunk, vagy motivációs füzetet vezetünk, hónapokkal, évekkel később visszaolvasva láthatjuk a fejlődésünket, tisztább képet kapunk a személyiségünkkel kapcsolatban.


Tehát, szerintem csak annak gyerekes dolog az ilyesmi, akinek fogalma sincs róla, hogy ez mind mire jó. (Azon túl, hogy az ember lelke könnyebbé válik, ha leírja a problémáit vagy írásba foglalja az örömét.) A párodnak meg ezt el kellene fogadnia. Nyilván ő sem szeretné, ha te is minden egyes levegővételéről tudnál, neki is megvan a saját privát zónája, így neked is.

2016. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A bankkártyám PIN kódját persze, hogy tudja... ha volna ilyen naplóm, és tudná, hogy ez nekem nagyon a privát cuccom, biztosan nem erőszakoskodna, és nem olvasna bele.
2016. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!