Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiatal nők/lányok között is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fiatal nők/lányok között is vannak maguktól korán kelős típusúak?

Figyelt kérdés

Hogyha másnap sincs semmi dolgom, akkor is lefekszem kb éjfél körül és reggel 7-kor magamtól felkelek ébresztő nélkül. Egy régi barátom ugyanígy ha nem megy bulizni, akkor lefekszik 10-11 óra körül és reggel 6-kor már fent van. Ezek csak példák a korán kelősségre. De úgy 3-ból 1 férfi ismerősöm is ilyen általában.


18-25 éves nők közt léteznek ilyenek? Vagy átlagban sokkal kevesebb? Kb egy tucat nővel aludtam együtt az életem során eddig, de mindegyikük tényleg szinte kivétel nélkül legszívesebben tízig alszik és aztán még délig fekszik az ágyban.


Más férfiak tapasztalatai és nők válaszai is érdekelnek.


24/F


2017. jan. 9. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Jol megy ha egy tucat novel aludtal egyutt :D Amugy en is ilyen vagyok,altalaban 6kor kelek,11kor fekszem este. Ma pl 5kor keltem. :D 21/L
2017. jan. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Érdekes, én meg pont fordítva tapasztaltam. :P

Szeretek viszonylag korán feküdni, és korán is kelek, egyszerű megszokás. Aki dolgozik vagy tanul, az hétköznap korán ébred, mert csörög az óra, és időben oda kell érni. A szervezet erre remekül rááll rövid időn belül, és hétvégén is igényli a korán fekvést, és a korán kelést.

Ha egy 18-25 közötti nő megteheti, hogy tízig alszik, aztán délig fetreng, akkor baromira ráér hétköznap is, ne áltasd magad. :) Elég valószínű, hogy se suli, se munkahely, esetleg állandó délutános. ;) De utóbbira kicsi az esély.


Rossz helyen keresgélsz, az a helyzet.

Nekem nem egy barátnőm van, de én tudom, hogy reggel 7-8 körül már nyugodtan rájuk csöröghetek, már nem valószószínű, hogy alszanak. Hétvégén 11-kor valószínűbb, hogy a konyhában vannak, mint az, hogy ágyban.

2017. jan. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Második, amit írtál, nem törvényszerű. Vannak pacsirta és bagolytípusú emberek, utóbbi akkor sem tud "átállni" a koránkelésre, ha évek óta muszáj neki. Magamat tudom élő példaként hozni, de ismerősi körben is van ilyen, hiába kelek minden nap hajnalban munka miatt (és egyébként megyek időben aludni, tehát 7 óra azért általában megvan, mint a kérdésben), én hétvégén akkor is fájdalmas kényszerként élem meg, ha 9-10 óra előtt elő kell másznom az ágyból. Hétvégére általában kóválygok, mint az őszi légy, ha elvennék ezt a pihenést is, hamar kiborulnék. Persze, ehhez az is hozzátartozik, hogy sokszor nehezemre esik a korai elalvás - szintén hiába csinálom sokadik éve. Szerencsére nekem párom is hasonló típus, így nem jelent problémát a dolog, sőt, még így is én kelek hamarabb sokszor. :)


Kérdező! Én azt gondolom, hogy nem attól függ a dolog, hogy férfi vagy nő valaki, hanem az említett pacsirta/bagoly típustól - saját ismerősi körben azt látom egyébként, hogy nők között több a koránkelő, mint a férfiak között, ugyanakkor a két típus hasonló arányban fordul elő. Szóval arról biztosíthatlak, hogy létezik ilyen, akár érdemes beleszőni az ismerkedésbe is, hogy ki milyen típus - nekem anno párom a legelején megjegyezte mintegy mellékesen, hogy neki pl. fontos a későn kelés, mert úgy tud pihenni, ezzel igen gyorsan kiderítette, hogy én hogy állok a dologhoz. :) Simán lehet erről beszélni, nincs benne semmi rossz, elvégre hosszú távon a hasonló életritmus fontos dolog, szerintem.

Sok sikert! :)

26N

2017. jan. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a pacsirta típus vagyok. Ennek ellenére hétvégén szeretek sokáig lustálkodni, nyújtózkodni az ágyban, mert arról szól a hétvége :D Egyébként meg csak úgy magamtól felkelek 7-8 körül, akármikor feküdtem le aludni (például most szilveszter éjjel hajnali három után jutottam ágyba, és 7-kor már kinyílt a csipám és egyszerűen nem tudtam tovább aludni, kénytelen voltam felkelni). Azért az, hogy hétvégén mit mutat, nem általánosítható a hét többi részére (szerintem) teljes egészében, mert lehet, hogy felébrednek korán, csak utána visszaszundítanak még egy kicsit és élvezik, hogy aznapra nincs feladatuk (mint én). Hétköznap meg valóban nem a "magamtól felkelek" határozza meg a napi ritmust, hanem a suli, munka. Én hiába ébredek fel teljesen önállóan 7-kor, akkor is 6-kor kell felkelnem egyébként, mert 8-ra be kell érnem dolgozni, és sajnos két percnél tovább tart az út. Másnál is lehetnek hasonló tényezők.
2017. jan. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nem nemtől függ, én világ életemben korán keltem, nyáron előbb, télen később, de legkésőbb 7-kor egész biztosan felkelek.

Szerencsére most a párom ez a típus, és tök jó, hogy ebben is össze tudunk hangolódni.

Az előző párommal mindennapos konfliktus volt belőle, hogy ő szabadnapokon hajnalig gépezett, aztán másnap délig aludt (minimum, de ha rajta múlik, akkor 14 órát simán alszik egyhuzamban). Aztán meg vagy végigalussza az egész napot, és délután kászálódik ki, vagy "korán" keltsem fel, és akkor morog egész nap.


Úgyhogy nyugodj bele, hogy sok fiatal nő szeret korán kelni, ha nem hiszed, menj el bevásárolni reggel, vagy ugorj el futni, nem két csajjal fogsz összefutni útközben.

2017. jan. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2: A legtöbb lány akikkel ismerkedem azok főiskolások és hétköznap 8-ra vagy 10-re mennek iskolába rendszeresen.


Most tényleg kifejezetten arról beszélek, hogy amikor MÁSNAP NINCS DOLGA, akkor mit csinál az ember. Ebből látszik meg az, hogy ki milyen típusú (amiről a 3. válaszoló írt), nem abból hogy valaki felkel-e 6-kor amikor 8-ra kell mennie iskolába/dolgozni, mert akkor mindenki felkel.


3:

Világos, csak akkor úgy gondoltam hogy több-e a bagoly a nők között mint a férfiak között? Ha körbenézel magad körül, akkor ebben mit látsz?


5:

Értem, de az arányokra lettem volna kíváncsi, mert tényleg csak személyes (de széleskörű) tapasztalat alapján azt vettem észre, hogy ilyen a lányok között kevesebb van. Persze erre nem lehet olyan egzakt választ adni, inkább csak véleményeket meghallgatni.


---

Köszi az eddigi válaszokat!

2017. jan. 9. 11:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha csak a nőket nézem ismerősi körből, akkor kb fele-fele arányban vannak baglyok és pacsirták. Ha férfiakat és nőket hasonlítok össze, akkor nálam a nők között több a pacsirta, mint a pasik között, mármint nyilván csak ismerősi körben. Szóval nekem pont ellenkező a tapasztalatom, mint neked, hogy inkább a nők a koránkelők, és a pasik a lustulósak többségében. :) A legtöbb barátnőmtől irigylem ezt, mert látom az előnyét annak, ha korán talpon van valaki, de hiába, ha egyszer nekem nem megy. :D


#3 voltam

2017. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sunshinedoll ***** válasza:
Nem. Minden egyes nő kivétel nélkül délután 1-g alszik.
2017. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!