Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok! Számotokra kizáró ok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Számotokra kizáró ok, ha a férfi végzettsége kisebb a tiéteknél?

Figyelt kérdés

Nem hülye, csak nem végzett <...> képzést.

Értem ezt úgy, hogy:

(neked-neki)

diploma-értségi

doktori-alapképzés(bsc)

...

Tanulni nincs szándékában a megfelelő intézményben, de egyébként nyitott a világ felé, dolgozik... Lehet-e probléma csak a "papír"?



2017. jan. 14. 16:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Ha valoban ilyen a hozzallasa, es nem egy havi 80-as fizuban teljesedik ki a kerrierje csucsa, akkor igen.
2017. jan. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A 8 általános és hasonló kaliber azért zavarna, de ha normális, nyitott, intelligens, akkor nem érdekel, hogy biológus vagy ács.

Nálunk úgy van, hogy a páromnak van 2 szakmája (érdekli, szereti, lelkesen dolgozik, szakmán belül továbbképzi magát, emellett intelligens, művelt), nekem pedig egyelőre érettségi a végzettségem, szóval jelenleg ő a magasabb végzettségű. Másfél év múlva diplomázok, de igazság szerint akkor se merném egyértelműen kijelenteni, hogy az én 1 diplomám "magasabbrendű" lesz, mint az ő 2 szakmája. Nem magasabb, csak más, de ő is ugyanúgy gürizett, tanult sokat, stb.

Én inkább úgy fogom fel, hogy más a beállítottságunk, de ez tök jó, mert kiegészítjük egymást, és mivel érdeklődünk a másik dolgai iránt, sokat tanulunk egymástól.

2017. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ez 99%-ban az alacsonyabb vegzettsegut zavarja.


Aki elegge ismeri magat, s tudja, hogy zavarja, az nem megy bele ilyen kapcsolatba. Nekem mar mondtak, hogy "en keves lennek neked", en meg azt se ertettem, h mire gondol - ennyire nem zavarna....

2017. jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
Egy papír nem számít semmit,akinek diplomája van nem biztos IQ vagy EQ király, viszont a hasonló érdeklődési kör és műveltség az már sokkal inkább.
2017. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarna,ha amúgy értelmes. Csak ne kezdjen el féltékenykedni,hogy majd biztos megcsalom egy diplomás pasival.Volt rá példa.
2017. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Engem sem érdekel. Nekem diplomám van, ennek ellenére nem érzem magasabb rendűnek magam senkinél, sőt, sokan nem is nézik ki belőlem, hogy van eszem.
2017. jan. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
28%
Alaposan le leszek pontozva, de nálam kizáró ok. És nem "kisebb", hanem alacsonyabb. :)
2017. jan. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
A nőknek a pénz és a státusz a lényeg, hogy ezt egy szakmával, diplomával vagy adócsalással éred el, rohadtul nem fogja érdekelni egyiket se. A diplomának amúgy sincs itthon már értéke, Bp-n kívül máshol évekig loholhatsz állás után, ha nem a gyárban akarsz megrohadni 3 műszakban, kisebb csoda szükséges, hogy legalább hasonló területen dolgozz, mint a végzettséged.
2017. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

sajnos találkoztam olyan csajjal, aki még csak elköszönni se volt hajlandó, miután ő közölte, hogy diplomás pasit keres, én meg mondtam, hogy nekem nincs diplomám.


szerintem az nagyon fontos, hogy egy kapcsolatban (de még egy barátságban is) a felek hasonló értelmi/műveltségi színvonalon legyenek, hasonló legyen az érdeklődési körük, hasonló dolgok érdekeljék őket és el tudjanak azokról beszélgetni. ha túl nagyok az eltérések, akkor az általában megnehezíti a kommunikációt és megrontja a kapcsolatot.

viszont ezt szerintem kifejezetten butaság papírokban mérni. pláne amilyen a mai magyar oktatási és vizsgarendszer. egy érettségitől, diplomától, vagy épp nyelvvizsgától senki nem lesz okosabb, műveltebb, tájékozottabb, sőt a bizonyítvány birtoklása nem is garancia még arra sem, hogy a tananyagot ismeri, nemhogy valóban minőségi tudásnak van birtokában. szóval papírok birtokában ugyanúgy lehet valaki tudatlan, élhetetlen sült bolond és rossz ember is, mint ahogy papírok nélkül is lehet valaki olvasott, tájékozott, érdeklődő, művelt és értelmes. úgy gondolom, hogy az élet minden területén inkább a valós tartalmat érdemes nézni, mint a ráaggatott cimkéket.


ugyanakkor annyi alapja azért van ennek a mércének is, hogy aki elért bizonyos dolgokat az életében, legyen az egy-két iskola elvégzése, egy-két diploma, vagy szakképesítés megszerzése, nyelvek megtanulása, pláne saját egzisztencia megteremtése, az joggal

várja el, hogy olyan párt találjon maga mellé, aki szintén nem csak tétlenül lógatta a lábát, vagy kudarcot kudarcra halmozott, hanem ő maga is elért ezt-azt az életben.

nem értek egyet azzal, ha valaki csak az iskolákban, végzettségekben, papírokban és pláne pénzben méri az emberi értékeket. ugyanakkor (különösen egy közös élet megalapozását jelentő párkeresésnél) az nagyon fontos szempont, hogy valaki mivel töltötte az addigi életét, mit ért el az életében, karrierjében és hogyan éli az életét, milyenek a kilátásai a jövőre. ebben pedig szintén kell, hogy legyenek hasonlóságok a két fél között, hogy egy kapcsolat működhessen.


épp nemrég volt róla szó egy párkapcsolatokról szóló pszichológiai beszégletésen, hogy sajnos egyre nagyobb divat a diploma halmozás és a papírgyűjtés, ami sok esetben megnehezíti a dolgokat, mert könnyen túlképzetté válik az ember egy csomó munkára és az ismerkedésben is megnőnek a különbségek. akinek már 2-3 diplomája van, az azért nehezen tekint egyenlőként a másikra, ha az nem tud hasonló dolgokat felmutatni. a statisztikák alapján meg általában pont a nők vannak nagyobb arányban az egyetemeken - így statisztikailag a rangkórság is őket fenyegeti jobban sajnos.

2017. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is óriási a különbség, elfogadtam valahogy. Több diplomás a férjem, kisebbségi érzésem volt eleinte, diplomás felesége előttem sem volt.
2022. máj. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!