Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kor vagy érdeklődés függő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kor vagy érdeklődés függő, hogy ekkora különbség van két lány közt?

Figyelt kérdés

Bele is csapok a közepébe.


7 évig voltam együtt egy lánnyal, voltak nehézségek változtunk és már úgy éreztem révbe érek, eljegyzés is megvolt. Fejben már a házasságot terveztem így nagyon átgondoltam a dolgot kivel és mibe is akarok belevágni.


De a baj az lett bennem, hogy a lányon nem láttam , hogy felnőne. Mikor fiatalok voltunk a gép előtt ültünk és " kockultunk " , aztán ugye fel kell nőni , munka rezsi ház körüli teendők . Nekem ez ment rendesen, de a lány a gépet az okos telefonra cserélte .

7 év után is csak játszott a telefonon inkább , a facebook-ot bámulta és úgy kellett rávenni, hogy igen is legyen saját kaja kasszánk és főzzön ő is és ne csak én és a család többi tagja. Beszélgetni pedig csak a munkahelyen történtekről, az ott megismert emberekről lehetett vele, ha komolyabb témát hoztam szóba akkor monológ lett belőle és nem jött válasz. Egy 24 éves lánytól valahogy több tervet vártam volna , több témát és kevesebb nyafogást , érettebb gondolkodást.


Ebből a kapcsolatból kiléptem, úgy éreztem , hogy nem akarok állandó küzdelmet és apja helyett az új öhm.. kényelme forrása lenni. Már régen meg kellett volna ezt lépnem.


Pár hónappal később elkezdtem lányokkal ismerkedni neten keresztül, munka mellett csak erre futotta. Találtam is egy nagyon jó beszélgető partnert akivel a politikától kezdve, a világ mindenféle dolgaim át bármiről lehet beszélni és nem is foglalkoztam azzal, hogy hogy nézhet ki, vagy hány éves lehet, csak beszélgettünk munka után , vagy a szünetben messengeren heteken át. Elég jól egy hullámhosszra kerültünk .


Így aztán mikor képet is láttam róla és kiderült, hogy 20 éves csupán, amiből még simán le is tagadhatna párat nagyon ledöbbentem.


Miért van az , hogy egy fiatalabb lány sokkal sokrétűbb egy nála pár évvel idősebbnél ?

Nagyon gáz ha 30 éves létemre inkább az értelmes de zavarba ejtően fiatal lány jobban érdekel ? És itt most nem a kémiára gondolok, az más téma.


A korom béli lányok pedig már hosszú kapcsolatban vannak, már babáznak , vagy most házasodnak . Kevés az olyan ( bocs ) elcseszett mint én. :/


Félek, hogy az új lánnyal a korkülönbség miatt rosszra fordul a kapcsolat ha komolyabbra szövődik.

De ha korban , biológiai óra ketyegésben hozzám közelebb állót keresek akkor vagy keresgéléssel megy el az idő, vagy egy pánik kapcsolatba ugrok valakivel akivel nem is kellene.

A 7 éves kapcsolatba pedig vissza mehetnék folytatni, de nem akarok csupán azért beleugrani egy előre láthatóan rossz házasságba , mert féltem kockáztatni és olyat találni aki igazán megfelel.


Jól elrontottam igaz ?


2017. jan. 26. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, túl pörgöd a dolgot. Közöttünk is 10 év van és annó, a lány fiatalabb volt, mint 20 éves.

Meg volt az összhang és mai napig tart.

A másikhoz, semmi kép nem mennék vissza. Harmincas, negyvenes, nőt, pasit ismerek, akik csak is a gépet, telót nyomogatják:((

2017. jan. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván nem hallottál még személyiségtípusokról, ha ilyen kérdés felmerült benned. Minden kérdés ugyanattól a hibától bűzlik. Valamiért itt senki sem tudja mi az hogy személyiség. Az emberismeret kimerül annyiban, hogy férfiak és nők.
2017. jan. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10 ev van koztetek.. az nem olyan hu, de hatalmas korkulonbseg, plane ha a terveitek is megegyeznek.
2017. jan. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az exem élete kimerül a munkájában amiben továbblépni nem is nagyon akar. persze nem azonnal kell, csak legalább álmodozzon, gondolkodjon mi érdekelné még. És nem is a pénz miatt inkább az önmegvalósítás miatt legalább próbálkozzon. Ezt hiányoltam.

Mert az, hogy telefon játék , facebook, törpenyúl , és a sok csoport amikben akármit írnak az szentírás és akkor aszerint kezd el táplálkozni, orvoshoz járni. Öndiagnózist állít fel amit ha az orvos megcáfol akkor az a hülye. Nem jár el sehová , a " legjobb " barátnőjére is csak akkor van szüksége ha valami problémája van.


Ha én a kollégákkal meginnék egy sört és tényleg csak egyet az már baj, mert ő azt tervezte, hogy napozunk egyet, míg legel a nyúl. Egyszer - egyszer rendben, de egész nyáron csak ez ?


Szóval ő ilyen típus, ez a karakter.


Az új lány pedig dolgozik , tanul, olvas, a randink után faggatja a barátnője illedelmes voltam-e. Van élete, vannak barátai és célja.


Igen , túl pörgöm a dolgot, tudom én is , és azt is, hogy minden ember más és más , vannak típusok. Én az életkoron akadtam fenn, hogy hosszútávon is érett lesz talán vagy nem .

És ledöbbentem, hogy egy tőlem jóval fiatalabb emberlányka van olyan " tapasztalt " sok mindenben amit nem várnék tőle.


Vagy csak nekem ennyire szembeötlő a különbség a két lány közt , mert úgymond burokban éltem ? O.o

2017. jan. 26. 14:02
 5/8 anonim ***** válasza:

21 éves voltam, amikor megismertem a párom, aki akkor 28 volt. Ugyan nem 10 év a korkülönbség, de azért az élethelyzet meg az érettség pusztán a számok alapján elég drasztikus különbségeket feltételez. És mennyire tévedne a feltételezés! Nagyon jól megértjük egymást, a közös hullámhossz az első pillanattól kezdve adott. Most, 3 évvel később, májusban összeházasodunk. A közös célok, ambíciók, életfelfogás, habitus, ezek mind fontosabbak annál, hogy ki milyen idős (feltéve, hogy mindketten 18+ vagytok). Szerintem. Szóval csak emiatt felesleges lenne visszariadnod a dologtól, ha úgy látod, hogy van benne lehetőség.


Amúgy ne hülyéskedj már, egy férfi 30 évesen kezd csak élete csúcsára jutni :) Semmiről sem vagy lemaradva és elrontani sem rontottál el semmit. Max azt, hogy 7 évig húztad az exeddel, akivel még tiniként összeillettetek volna, de felnőttként már annyira nem. Nehogy ismét összejöjjetek, azzal mindkettőtök életét elrontanátok. Legalábbis, te a tied biztosan.

2017. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Abszolut szemelyfuggo. En pl. az elso kapcsolatom utan (az volt korombeli sraccal), meg a tobbi engem ert benyomas alapjan 19 evesen huztam egy +8-10-es hatart - tehat az alatt senki, mert nincs kedvem meg egyszer vegigjatszani azt, amit az elso alkalommal kellett. Most 21 eves vagyok, a baratom 31 eves. Teljesen jol kijovunk, azonosak a terveink, es most tervezunk osszekoltozni.


Az egyetlen amire figyelj: biztos vagyok benne, hogy nem tudatosan, de iszonyatosan lenezo vagy csak a kora miatt szegennyel ("emberlanyka", "zavarbaejtoen fiatal" - ha 16 lenne meg talan oke lenne ezt mondani), magadat kb. egy 45 ev koruli kozepkoru lassan oregurkent fested le... holott 30 vagy csak. Most kezdesz igazan ferfi lenni, ne viccelj :D.

2017. jan. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem akarom lenézni, vagy lekezelő lenni a kora miatt, de értem miért érezhető ez. Igazából én csak félek, hogy nehogy ugyan az legyen mint az előzővel. Várok várok, hogy felkészüljön lélekben, tombolja ki magát aztán ... Na ez után mi lesz. :)


De tudjátok mit ? Igazatok van és köszönöm !

Tombolok én is kicsit , most már legalább megtehetem nem úgy mint régen !

Eddig pénzem nem volt elmenni ide-oda, most "van" ha okosan csinálom , ez után energiám nem lesz . Aludni meg.... nos az alvás és az emlékezés az idősek kiváltsága. :D


Köszi még egyszer ;)

2017. jan. 26. 16:48
 8/8 anonim ***** válasza:

,,Félek, hogy az új lánnyal a korkülönbség miatt rosszra fordul a kapcsolat ha komolyabbra szövődik. "


Veszélyes, nagyon veszélyes. Én 32 évesen egy 23 éves okos, rendes, diplomás, jó munkahellyel rendelkező nőbe botlottam. De pár hónap után kiderült, hogy ő még élni akar, visszaírt társkeresőn szépfiúknak. Rájöttem, próbáltam ettől eltántorítani. Nem sikerült, mert még élni akar és a tőlem 4 évvel fiatalabb exét még 1.5 évnyi szünet után is Istenként imádja, megpróbálja visszaszerezni. Engem kitárgyaltak, mert akkora a lelki kötődés közöttük, hogy férfi nem lesz még egy, aki ilyet tud egy nőben kiváltani, mint az exe. Az a férfi egy vagány alak, iszákos, nagyképű, full magabiztos, karizmatikus. Nekem a lány semmit nem nézett el, neki mindent, azt is ha szóban porig alázta a lányt. De mert az vagány, lehet vele bulizni non stop, városi ficsúr, megvolt köztük az óriási szerelem (a pasi részéről nem annyira), így visszament hozzá. Közben persze más pasikkal is szórakozik, flörtölget. Tehát hiába okos, tanult valaki, saját lakása van, tudatos gondolkozású, valahol a lelke mélyén még bulizós éretlen nő, aki szórakozni akar és nem családot. Erre majd Te is figyelj, ha komolyodik.

2017. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!