Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tapasztalaitok szerint nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalaitok szerint nagyon eltérő családi háttérrel és érdeklődéssel is működhet hosszútávon egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

A barátommal teljesen más a családi hátterünk, a barátaink, az érdeklődésünk. Több, mint egy éve együtt vagyunk már, de mostanában néha elgondolkozok rajta, vajon lehet-e hosszútávon jövője a kapcsolatunknak. Nekem elég jó a kapcsolatom a szüleimmel, anyagilag is tudtak segíteni (fizetős iskola, kollégium, különórák, stb), emellett ha tv-ztünk is, többnyire természetfilmeket, vagy történelmi dokumentumfilmeket néztünk, sokat jártunk kirándulni és múzeumba. A barátom szülei nem álltak ilyen jól, 20 éves korára már elég messze is költözött tőlük, dolgozott, egyetemre nem is járt. Nem is sokat beszél a kapcsolatukról, csak egyszer mondta, hogy náluk nem az volt, mint nálunk, soha nem tudta velük megbeszélni a problémáit. Náluk többnyire a Barátok Közt ment a tv-ben, az anyukája most is nagy Éjjel-Nappal Budapest rajongó, amit én nem tudtam, és szépen elő is adtam a barátomnak, hogy milyen egy primitív műsor... :( Nem szeret olvasni, múzeumban csak az iskolával volt, akkor is utálta. Én szeretnék néha múzeumokba is elmenni, emellett reál beállítottságú vagyok, jövőre végzek az egyetemen. Igyekszem a helyesírásomra is odafigyelni, ő ha üzenetet ír, sokszor tele van helyesírási hibákkal, néha teljesen értelmetlen szavakkal. Tudom, hogy "a telefon miatt", de ha én megtisztelem azzal, hogy egybeírom az igekötős szavakat, odafigyelek, hogy ne javítsa hülyeségre a telefonom a mondandómat, stb, tőle is elvárnám.

Alapjáraton nagyon jól elvagyunk, szeretjük egymást, de néha az az érzésem, hogy ő azt hiszi, én csak a lábamat lógatom, mert nem dolgozok heti 5 napot (dolgozni amúgy dolgozok, csak nem olyan sokat, mint ő). A művészetekről, tudományról nem nagyon tudok vele beszélni, mert nincs meg az a szintű tudása, ami kéne hozzá. Szerencsére nem zárkózik teljesen el, hajlandó velem múzeumba jönni, de nem tudom, ha már elszállt a rózsaszín köd, akkor is hajlandó lesz-e eljárni velem ide-oda, nekem meg nem lesz-e egy idő után zavaró, hogy még a saját munkámról se tudok vele beszélgetni, még nagy vonalakban sem, mert nem csak, hogy nem érti, de többször is mondta, hogy ne is kezdjek bele, mert nem is érdekli.

Bocsánat, hogy nagyon hosszú lett, de nem hagy nyugodni a kérdés. Vannak itt olyanok, vagy ismertek olyanokat, akik ennyire eltérőek, mégis sikerült hosszútávon működő, boldog kapcsolatot fenntartaniuk?


2017. febr. 3. 20:30
1 2
 1/13 A legrosszabb ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fog ez működni közöttetek. Sőt, az a meglátásom, hogy te már döntöttél is, csak éppen még magadban is próbálod menteni a menthetőt. Én úgy gondolom, hogy nincs jövőtök. Más világot, más kategóriát képviseltek. Megtippelem, fél éven belül szakítani fogtok.
2017. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Ettől még mûködhetne a dolog, ha téged nem zavarna. Én ismerek ilyen kapcsolatot az ismerősi körömben. Csak ott a nőt ez nem zavarja, téged meg nagyon is. Szóval szerintem lépj ki ebből a kapcsolatból, ne pazarolj el éveket, ha már most is tisztán látszik, hogy nem illetek össze.
2017. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Ismered a mondást: az ellentétek vonzzák egymást.. én ismerek egy párt,akik már évek óta együtt vannak, pedig hasonló különbségek vannak ott is.. mégis boldogok, fel sem merült bennük a szakítás.. de ismerek olyan párokat is, akik bírták egy darabig(pár napig/hétig/esetleg hónapig), de szétmentek,mert miután "elszállt a rózsaszín köd", rájöttek hogy nem boldogok..szóval, van példa ilyenre is, olyanra is, hogy veletek mi lesz, majd az idő eldönti :)
2017. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Mivel gyakorlatilag lenezed a parodat biztos nem.
2017. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm, hmmm, hmmm... Ismerős a dolog.

Nekem nem működött hasonló szituban a párkapcsolat. Nem is az anyagi lehetőségek eltérése volt az ok, hanem a környezetből meg a neveltetésből következő értékrendi eltérések miatt mondtam végül én, hogy legyen inkább vége. Sajnáltam a dolgot, mert van egy sor jó emberi tulajdonsága, amik miatt tényleg tisztelem még mindig, de ha nem ugyanolyan alapelvekre akarjuk felfűzni az életünket, akkor nem hiszem hogy sikerülne mondjuk 20 évet kitartani a másik mellett.

Nagyon nem hangzik korrekt dolognak, de lehet van igazság abban a régi mondásban, hogy guba a gubával, suba a subával. 5 évvel ezelőtt ha valaki ezzel jött volna nekem, akkor simán kiröhögöm - aztán azóta lehet meg vagyok öregedve... :/


30F

2017. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igazából nem az zavar, hogy ő más, pl. nem járt egyetemre, hanem hogy sokszor a fejemhez vágja, hogy ha én is rendesen dolgoznék, meg hogy az egyetemisták milyen lusták, stb.

Nagyon szeretném, hogy működjön, és nagyon sok mindenben egyetértünk, de főleg most, hogy vizsgaidőszak volt, megint kiütköztek ezek az ellentétek. Én nem dolgoztam, mert tanultam, szerinte meg egész nap csak a sorozataimat néztem...

Szóval sokszor úgy érzem, hogy inkább őt zavarja, mint engem. Én sose vágtam a fejéhez, hogy nem tanult annyit, mint én, én viszont elég sokszor megkapom, hogy nem dolgozok annyit. Ami szerintem teljesen érthető, tekintve hogy heti legalább 2 napot az egyetemen kell lennem, és már a szakdolgozatomat is elkezdtem írni.

Sajnálom, ha úgy tűnik, mintha lenézném, mert nem, ami kifejezetten zavar, az az írása, de arra már kezd odafigyelni. De én tényleg soha nem szoktam neki megemlíteni, hogy én mennyivel többet tudok, vagy tanultam, ő viszont heti rendszerességgel megemlíti, hogy többet dolgozik. Amiből meg én érzem úgy, hogy lenéz, mint "lusta egyetemistát".

2017. febr. 3. 20:59
 7/13 A legrosszabb ***** válasza:
59%

#6:


Lány és fiú beszélgetnek.

Fiú: Mi a foglalkozásod?

Lány: Az EDS Hungary EMEA North-Central HUB Központjában az ABN AMRO Team-hez tartozó Workplace Services - Service Deskjén vagyok Chat Support Agent. És neked?

Fiú: Ács.

2017. febr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet, hogy amiket a kérdés alatt vázoltál neki valamilyen komplexust okoznak?

Tele volt az oldal ilyesmi témájú kérdésekkel (pl. mit érez a srác ha a csaj többet keres meg ilyesmi jellegűek), születtek ott érdekes válaszok.

Szerintem ezek a "megemlítések" (a keresetről meg a munkáról) nem jó "előjelek".

2017. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8-as igazad lehet. Csak nem értem, hogy ezt miért támadással akarja rendezni.

Nem 100%-ban fizikai munkát végez, neki is van lehetősége feljebb jutni. Sőt, valószínűleg már most is többet keres, mint amennyi az én kezdő fizetésem lesz.

Sok dologra nyitott is (mint a múzeum), csak egyelőre nem tudom eldönteni, hogy azért, mert nekem akar kedveskedni, vagy tényleg érdekli. Ha nagyon jó kedve van, még akár a szakdolgozatomról is végig hallgat pár mondatot, bár látszik, hogy nem érdekli különösebben. Inkább ezeket nem tudom hova tenni, amikor a munkával jön. Mondtam már neki, hogy zavar, hogy úgy kezel, mintha csak a lábamat lógatnám, akkor mindig azt mondja, hogy nem úgy értette, de ha konkrétan ilyeneket mond, hogy "ha úgy dolgoznál, mint egy normális ember", egyszerűen nem tudok másra gondolni, mint hogy lustának néz.

2017. febr. 3. 21:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Engem csak az érdekelne, hogy az ismerkedési időszakban ezekre nem derült fény? Csak érezted, hogy valami nem kóser. Ha igen, akkor nem tudlak sajnálni, hogy összejöttél vele, ne haragudj. :)
2017. febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!