Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokszor olvasom, hogy "a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokszor olvasom, hogy "a kapcsolatért minden nap keményen meg kell dolgozni, hogy működjön" ezt Ti hogy értelmezitek?

Figyelt kérdés

Nekem ez görcsös, kényszeres, kötelező,parancsoló megfogalmazás.

Ha két ember tegyük fel alapvetően kijön egymással és nem kell erőltetni, veszekedni minden apróságon, nem ez a normális? Az oké, hogy odafigyelek a kapcsolatra, hogy sokat beszélgessünk, vagy egy átlag napon megmasszirozom ha látom, hogy nagyon faradt, vagy ilyesmi dolgok, persze... de mi az, hogy minden nap dolgozni kell rajta? Ez csak szerintem kényszeres megfogalmazás? Olyan mintha ez is egy elvégezendő feladat lenne, és nem arról szól, hogy élvezzük egymás társaságát.

Leírnátok, ti ezt hogy értelmezitek?


2017. febr. 4. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a kapcsolaton kell dolgozni, hanem az embernek saját magán, hogy mikor pl. egy kapcsolatban előállnak bizonyos helyzetek, akár konfliktusok, azokat kezelni tudja.

Persze ez sem kötelező.


Ideális esetben két érzelmileg kiegyensúlyozott, érett személyiség kerül össze, és akkor nincs "kemény munka", ilyen viszont ritkán adódik tapasztalatom szerint.


Én sokszor éreztem ezt a "kemény munkát", amikor nekem kellett a konfliktusok feloldásáért, megbeszéléséért küzdenem, megbocsátanom, míg a másik fél inkább kihátrált ebből.


Rendszeresen ismerkedőktől is hallom ezt a "kemény munka" kifejezést, szerintük a rapid randik, netes randik olyanok, mint egy állásinterjú, ahol meg kell felelni.


A kapcsolat szerintem feladat, de olyan, amit az ember önként vállal. Nem spontán boldogság, ami az ölünkbe hull csak azért, mert önmagunk vagyunk.

2017. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kapcsolat önként vállalt feladat. Dolgozni kell vele, de ez igazából csak tőled függ, hogy mennyire érzed kényszernek. Ezek a dolgok, amiket te is leírtál (beszélgetés, figyelmességek, odafigyelés) egy kapcsolat elején természetesek, de ahogy telik az idő, betörnek a mindennapok, bizony nem lesz annyira egyértelmű, mint ahogy leírod. Nem biztos, hogy lesz kedved masszírozgatni a másikat, ha te is legszívesebben bedőlnél az ágyba, vagy hogy ugyanolyan örömmel főzöl neki reggelente kávét, ha te is aludnál még tíz percet. Ilyen esetekben munka, hiszen effektíve ráerőlteted magadra a dolgot.


Olyan ez, mint amikor olyan munkát találsz, ami a hivatásod, életcélod. Annak ellenére, hogy imádod, csak jönnek rossz napok, mikor nincs kedved bemenni dolgozni, de ezért nem mondasz fel kapásból. A kapcsolat ugyanez, a rosszabb pillanatokban dolgozni KELL rajta és magadon, de ez nem jelent rossz kapcsolatot - csak akkor, ha folyamatosan és minden percben kényszernek éreznéd, de akkor nem is éri meg benne maradni.

2017. febr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha minden ember "csak" ennyire tenné oda magát évek múltán is egy kapcsolatba, nem lenne ennyi megkeseredett ember, nem lenne ennyi válás. Számomra is ez a normális, amit Te leírtál. Mi is igyekszünk így élni, időt szakítani egymásra.

De nagyon sokszor látom, hogy évek után mennyire "elkényelmesednek" a párok. Nem szerveznek közös programot, elhagyják magukat. Csak a munkáról szól az élet és a háztartásról.

2017. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt általában úgy kell értelmezni, hogy keress jó pénzt, vidd el romantikus helyekre az asszonyt, találd ki a gondolatait, állj készen az ágyban ha szükséges, teremts meg mindent a családalapításra, és a jó körülményekre. Ja és persze az ilyesmit a nők szokták mondani főként :)
2017. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Borzasztóan könnyű belekényelmesedni a kapcsolatba, hogy "úgyis itt van mellettem" a másik. Aztán egyszer csak azon vesszük észre magunkat, hogy elmaradnak a korábban természetes kedveskedések, a közös programok, a mélyebb beszélgetések, már csak a számlák, a munka, a bevásárlás körül forog az életünk. Na itt kell egy kicsit tudatosan "dolgozni" a kapcsolatért, akkor is, ha nincs kedvünk. Picit bizony erőltetni is kell.

Amikor a párommal összeköltöztünk, nagyon hamar úgy kezdtünk el élni, mintha 40 éves házasok lennénk, pillanatok alatt eluralkodott rajtunk a megszokás, a rutinok. És akkor bizony rá kellett venni magunkat, hogy igenis menjünk újra randizni, kedveskedjünk egymásnak, őrizzük meg a lángot a kapcsolatban. Nem mindig olyan magától értetődő ez, muszáj tudatosan tenni érte (mindkét félnek).

2017. febr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!