Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Melegek (nő is)! Milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegek (nő is)! Milyen családban nőttetek fel?

Figyelt kérdés

Szögezzük le: -Nem vagyok meleg, tehát mellőzzétek a "butus" szavakat is!!

-Kizártnak tartom, hogy genetikai hiba a melegség!


Szerintem a család és a környezet/társadalom váltja ezt ki! Kíváncsi lennék, Ti milyen családban nevelkedtetek?

Veletek volt a 2 szülő, vagy félárván nőttetek fel? Békés családban, vagy egész napos veszekedésben, milyen volt a gyerekkorotok?

Légyszíves őszintén, úgysem tudjuk ki van a válasz mögött!


Köszönöm


2010. máj. 7. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
És azt majd pont te mondod meg és nem a tudósok, mi? -.-"
2010. máj. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezzel is szeretném alátámasztani vagy megcáfolni, állításomat.
2010. máj. 7. 17:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Van olyan pszichológiai kutatás ami rávilágított, hogy nem csak genteikai hiba okozhatja, de az esetek nagy részébe mégis genetikai hiba!
2010. máj. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése is lehet

Pl ha 2 férfi vagy 2 nő nevel fel egy gyereket

a gyerek azt hiszi hogy ez a normális

2010. máj. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Biszex fiú vagyok, most egy fiúval vok együtt, de bőven voltam már csajokkal is.

Teljes családban nőttem fel (apa+anya) meg van egy bátyám meg egy öcsém. Átlag család, semmi extra, anyámmal szoktunk balhézni, vele nem túl jó a kapcsolatom (de ez inkább az utóbbi pár évben), apámmal meg a tesóimmal viszont nagyon jó. Ennyi. Szegények vunk és sz@rul élünk de ezen kívül komoly gond sztem nincs a családommal.


Nemtom h genetikai vagy család/környezet, engem sose biztatott senki h legyek biszex :P De tökmind1, én jól érzem magam így =)

17/F

2010. máj. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A melegség valóban nem genetikai hiba. Ahogy a balkezesség sem az. Úgynevezett génváltozatok (allélek) okozhatják (még ez is csak egy elmélet, és nem az egyetlen), de ettől még nem "hiba" és nem betegség.


Ezenkívül: egy itt feltett kérdéssel nem fogsz semmire sem bizonyítékot találni. A legtöbb, amit el tudsz majd mondani, hogy van x darab ember (ahol x << bármilyen tudományos igényű statisztikai elemzéshez szükséges számosság), akik egy névtelen, de hangulatában erősen homofób internetes fórumon vállalták, hogy beszélnek a családjukról, és ezt meg azt meg amazt mondtak róla. A legkevésbé sem reprezentatív minta, segítségével a társadalom egészére nem lehet vonatkoztatni.


És még mielőtt bármiféle alátámasztásra vagy cáfolásra adnád a fejed, javaslom, nézd át az össztársadalomban előforduló családi diszfunkciókra vonatkozó kutatásokat, hogy mégis tudd, mi a baseline, amihez viszonyítasz. Állítom, lesz részed egy-két meglepetésben.


Egyébként pedig prekoncepciókkal kutatásba kezdeni eleve rossz ötlet... főleg, hogy az alapfeltételezéseddel egyébként az a baj, hogy kiválóan használható a melegek diszkriminációjának igazolására.

2010. máj. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"kiválóan használható a melegek diszkriminációjának igazolására."


Miért, szerinted ha valaki a saját döntéséből lesz meleg, akkor az már megdobálható/diszkriminálható?

2010. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lehet erre 100%-os valaszt adni, ugyanis biztosra nem tudjak, hogy mi a kivalto ok, de biztos, hogy nem a kornyezettol van. A legtobb meleg nem olyan csaladbol szarmazik, amiben 2 no vagy 2 ferfi nevelte, sot a legtobbeknek meleg ismerose sem volt, aki hatott volna rajuk. Szerintem a melegseg nem valami csaladi trauma vagy felreneveles eredmenye. Az egyik sogorom meleg. Epp ugyanugy neveltek a szulei, mint a tobbi gyerekuket, akik viszont mind heterok. Es nem is divatbol csinaljak az igazi melegek, ez bennuk van, nem tudnak ellene tenni, nem ok akarjak, mert nekik sem jo helyzet az, hogy rengeteg ember utalja oket az eletstilusuk miatt. Szerintem igy szuletnek, ott van a genjeikben. Nem ugy van, hogy egy nap felebrednek es elhatarozzak, hogy melegek lesznek vagy keserusegbol a sajat nemukhoz fordulnak.
2010. máj. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

18:43: Nem, hanem az olyan, ma is sajnos elég gyakran elhangzó véleményekre gondolok, hogy pl. meleg tanár ne taníthasson gyerekeket, meleg orvos ne kezelhessen gyerekeket, mert még homárt nevel belőlük. Melegek ne házasodhassanak/fogadhassanak örökbe, mert a gyerekeik is azok lesznek (ezt eddig minden ezirányú vizsgálat cáfolta), melegek ne járkálhassanak a nyílt utcán kézenfogva, mert még a gyerek meg találja kérdezni, mit csinál a két bácsi (persze a gyerek nem kérdezi meg, hanem elfogadja ezt is azon dolgok között, amit a felnőttek csinálnak, tkp normálisnak tekinti, ami a homofóboknak ugyanannyira ijesztő), és így tovább. Vagy volt az a kérdésfeltevő nem is olyan rég, akinek a szülei, mikor megtudták, hogy meleg, ráfogták az egészet a számítógépre, hogy biztos az rontotta meg (mi más, hiszen ők nem úgy nevelték), és most járnak tízpercenként szegény srác nyakára ellenőrizni, hogy biztos nem homoszexuális propagandát néz a számítógépén.


Szóval nem azért megdobálható/diszkriminálható, mert saját döntéséből lett meleg, hanem azért, hogy másokat "ne tegyen azzá". Igen veszélyes elmélet.

2010. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!