Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » HPV-m van, hogy közöljem ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

HPV-m van, hogy közöljem ezt a lánnyal?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Most múltam 26 éves /férfi/, és 3 hete járok fagyasztásra HPV szemölcsökkel. Sajnos a vírus eredetét nem tudom, régebb óta nem volt komoly kapcsolatom. (Akinek új ez a betegség, annyit kell róla tudni, hogy a szemölcsök nagyon fertőzőek, ha bőrrel érintkeznek. Illetve bizonyos fajtái komolyabb betegséget is tudnak okozni, pl. rák)


Úgy alakult, hogy megismerkedtem egy lánnyal (24), akivel 1 hete találkozgatunk. Nagyon egy hullámhosszon vagyunk, eddig minden tökéletesnek tűnik, nem szeretném elveszíteni. Rég éreztem már ilyen vonzódást valaki iránt.

4 napig szabadságon lesz, és együtt szeretnénk tölteni. Érezhető köztünk a szexuális feszültség, ami valószínűleg oldódna is a következő napokban, viszont félek neki bevallani, hogy mivel is küzdök éppen. Annyira viszont érdekel a kapcsolatunk jövője és az ő egészsége, hogy kitegyem bármilyen veszélynek is. A szemölcsök megjelenése férfiként még teljesen elviselhető, viszont nem tudnám megbocsájtani magamnak, ha elkapná tőlem, és nagyobb baj lenne belőle.


Nem tudom, hogy szóljak-e neki róla most, vagy várjam-e meg amíg elmúlnak a szemölcsök és negatív eredményt kapok? Viszont úgy érzem, hogy felesleges kitalációkkal csak rontanék a helyzeten és nem találkozunk többet.


Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Bármilyen nyugtató szót, történetet szívesen olvasnék. Ti hogy fogadnátok, ha kiderülne a kapcsolatotok elején, hogy partneretek STD-vel küzd?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


2017. febr. 13. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen mondd.
2017. febr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Mindenképpen mondd el neki.

Nincs ebben semmi szégyellnivaló, vagy ciki, de gy a korrekt.

2017. febr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi az, amíg negatívra jöhet ki egy eredmény... Én ennek függvényében döntenék. Ha pár hét és jól leszel, akkor én nem mondanám el. Még jól is jöhet, mert úgy gondolja, milyen rendes vagy és vársz, nem akarsz sietni.

Amúgy a szemölcsök fagyasztásán kívül mit csinálnak? Csak kérdésként merült fel bennem, mert már sokszor olvastam utána egy videó kapcsán, amit azt hiszem, hogy Svédországban forgattak az ellene való oltás kapcsán. De erre semmi választ nem kaptam sehol.

2017. febr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Derwer ***** válasza:
100%

Tapasztalatból írok:

Sima futó szemölcsöm volt (kéz+láb) évek óta. Tulajdonképpen nem zavart se engem se barátnőmet. Páromnak is lett, fene tudja hogy tőlem-e, mert amúgy ez évekig lappanghat. Lefagyasztottuk+lekentük őket, elmúltak. Kellemetlenek voltak, de ennyi.


Ami veszélyesebb - és ez is volt nálunk -, hogy nőknél a méhnyakrák megbetegedések ~90%nál jelen van a HPV egy-egy törzse is. Azonban fontos tudni, hogy

1; 100+ HPV fajta van.

2; kb 20alfaj amit valaha kimutattak méhnyakrák esetén.

3; kb 3 alfaj van, amit több mint 5%-os esetben mutattak ki.

4; Fontos hogy méhnyakrák esetén jó eséllyel ott lesz a HPV, ami NEM azt jelenti, hogy HPV esetén jó eséllyel rák lesz. Messze nem.


A HPV ott van az emberek 50+ százalékában, legtöbb esetben tünetmentesen.

Ettől még figyelni kell az ilyenre, dnekünk a doki azt mondta, hogy

1; Jó, hát ott az a HPV - magas kockázatú - de adjunk időt a testnek és legyőzi. (1-2év is lehet)

2; A rák szűrést viszont eme időszakban ne évente, hanem félévente ejtsük meg páromnál, a kockázat csökkentése miatt.



A helyzetet mindenképp megosztanám a partneremmel, de azért ez még nem egy lepra vagy hasonló.

28F

2017. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondd el, hogy ennek a gyanúja merült fel nálad, így hanyagoljátok a testi érintkezés azon formáit aminek eredményeként megfertőznéd. Ha megvan az eredmény arról is szólj. Semmiképp ne sumákolj, ez komoly dolog.

30/f

2017. febr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mond el ne legyél szemét!! Amúgy.már megint te vagy az?
2017. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!