Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jelent, vagy jelentett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem jelent, vagy jelentett soha problémát az, hogy a párotok vagy ti magasabb iskolai végzettséggel rendelkezik?

Figyelt kérdés
Nyilván azokhoz intézem a kérdést akiknek van erről tapasztalata és esetleg a volt kapcsolatuk emiatt ment tönkre, esetleg ismerősök körében történt hasonló.

2017. márc. 7. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Hát... 2 szakma még mindig "alacsonyabb", mint 1 diploma? Mert akkor nálunk nekem van magasabb végzettségem.

Soha nem jelentett problémát, sőt, nem is értem, miért jelentene. Igen, van sok dolog, amiben okosabb/jobb vagyok a páromnál. Cserébe van sok dolog, amihez meg ő ért jobban.

Pl: én az áramról annyit tudok, hogy valami bizsergés a vezetékekben, ő meg tudja, hogy micsoda, megcsinálgatja itthon az áramot (nem villanyszerelő pedig). Cserébe angolul ő alig bír kinyögni pár mondatot, nekem meg felsőfokú nyelvvizsgám van (és használni is tudom).

Szóval pont jól meg tudunk oldani mindent, általánosságban a gyakorlati dolgokban ő a jobb, "elvont" dolgokban én. Pont jól kiegészítjük egymást, jó csapat vagyunk.

Egyikünk se érzi a másikat butának, sokat tanulunk egymástól, mert érdeklődünk egymás dolgai iránt.

A közelebbi környezetemben még 4 ilyen pár van, ahol egyik fél diplomás, a másik nem, mind több, mint 5 éve vannak együtt, és azok alapján, amiket elmondanak, tök jól kijönnek ők is.

Meg van még msc+bsc pár is, ők is tök jól megvannak.

2017. márc. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem jött be ez a helyzet, annak ellenere, hogy ugyanugy volt amiben az exszem volt jobb, es amiben en. De egyszeruen nem tudtunk mirol beszelgetni, mert valoszinusithetoen az alacsonyabb iskolai vegzettseg miatt egy alap, szelesebb koru muveltseggel nem rendelkezett. Beszelgetes nelkul meg hamar elhalt a kapcsolat.

Mostani parom ket diplomas, tobb nyelven beszel, es igy hogy nagyjabol egy hatterrel rendelkezunk minden sokkal gordulekenyebb.

2017. márc. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nem jelent problémát. Párom diplomás, hamarosan meglesz a mester is, én hasonló témában okj-t végeztem. Korábban jártam egyetemre is, ugyanoda, ahova ő, de családi/anyagi okokból abba kellett hagynom. Azóta is azt hallgatom sokaktól, hogy fejezzem be az egyetemet, mert volna hozzá eszem, de ezzel a világból is ki tudnak kergetni. Szóval, értem, mit tanul, sokszor segítek is a kutatásában, így nem is érezhető a különbség, csak a papír más. Viszont ő legalább érti, miért nem fejezem be a tanulmányaimat, és miért akarok inkább másik szakmát elvégezni.

Az sokkal zavaróbb volt, hogy én évek óta dolgozom, ő pedig tanul, mivel sok problémát nem értett meg, "gyerekesen" állt hozzá. De tudtam, hogy ez változni fog, mikor elkezd dolgozni, így egyszerűen félretettem a dolgot, és kivártam. Most már dolgozik, és érezhető is a változás, sokkal empatikusabb ilyen téren.

Mivel nálunk tudásban/értelemben nincs nagy különbség, a papír nem sokat jelent, ellenben azt nem tartom kizártnak, hogy ha a kapcsolatban a 2 fél közt jelentős eltérés van ilyen téren, az surlódásokat okozhatna. Ebben az esetben fontos, hogy a kevésbe intelligens fél képes-e érdemi beszélgetőpartnere lenni a másiknak, illetve a másik fél mennyire türelmes, vagy mennyire fontos neki ez a terület. (És ennek semmi köze a végzettségnek, papírokhoz, sok ismerősöm van, akik papír nélkül is intelligensek, talpraesettek, és sok olyan, akik papírral is borzalmasan egyszerűek, elveszettek.)

2017. márc. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!