Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejönnél olyannal, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összejönnél olyannal, aki wicca vallású?

Figyelt kérdés
[link]

2017. márc. 13. 09:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Miket ki nem találnak az emberek...
2017. márc. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Nem, nem tudok egy ilyen embert komolyan venni
2017. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Én Jedi vagyok, tiltja a kódex.
2017. márc. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Nálam a vallás kizáró tényező, mindegy, hogy melyik.
2017. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

#4


Ez akkor fair, ha az ateizmust, szkepticizmust is vallásnak tekintjük. Sajnos a harsány ateisták viselkedésben nem sokban múlják felül a vallásosakat. Ugyanaz az agresszív térítgetés, másik sértegetése van meg ott is.

2017. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Mindig is érdekesnek találtam azt aki hisz valamiben de a vallások nem összeegyeztethetőek egy párkapcsolatban. Én nem igazán hiszek se ebben se abban inkább kialakítottam egy sajátos felfogást viszont a hívőkre jellemző hogy megakarják győzni a nem hívőket és a különböző szertartásokat sem kedvelem. Az is érdekes kérdés hogy ha gyerek születik mennyi vitát szül majd a gyerek körül a hordjuk szertartásra vagy ne legyen megkeresztelve vagy ne stb kérdés. Annyi vitalehetőséget szül az ilyesmi és annyi kompromisszumot követel hogy én nem vállalnám vallástól függetlenül.
2017. márc. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

Mivel másabb ez, mint a többi kamuvallás?

Teljesen mindegy milyen a "vallása" amíg nem fanatikus, nem mutat be áldozatot és nem akar megtéríteni.

2017. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó, a kereszténységet is kamuvallásnak tekinted?
2017. márc. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%

#8


A kereszténység a "kamuvallások" mintpéldánya. A "keresztény nacionalista" meg a paradox kiváló példája. Nem olvastam el az előző válaszokat, de úgy gondoltam érdemes tisztázni ez utóbbit is, valamiért szeretik azt tettetni ezek a "keresztények", hogy fontos nekik a vérük. Pedig nem; egy karóra aggatott zsidó származású hippi fontosabb nekik, mint a vérük (ha nem lenne, már rég nem lennének keresztények).


______________________

Kérdező:


Ismerkednék olyannal, aki hisz a wiccában, de megpróbálnám elmagyarázni neki, hogy leginkább csak divat és pénzéhség hozta létre, mint az összes "újpogány" mozgalmat/vallást (kiváló példa erre a politikailag korrekt, sőt, baloldali beállítottságú "Ásátru"). A legtöbb "újpogány" csoportosulásnak tartalmában köze sincsen a pogány vallásainkhoz.


Ráadásul ez az "úrnő" meg "úr" szerintem valami gyenge koppintása a keresztény jézusnak meg máriának, és talán leginkább az árianista kereszténységre emlékeztet.

[link]


Rengeteg "újpogány" csoportosulás vesz át elemeket a kereszténységből, ami szerintem szégyen. Ezek az emberek egyértelműen nincsenek tisztában a kereszténység mibenlétével vagy történetével (ezt láthatjuk kb. mindenhol, ahol alakult valamiféle csoportosulás (kivéve talán Izlandot és Skandináviát)).


Mindig is Görögországot és a messzi északot éreztem legközelebb magamhoz, és a vallásaik mindig is lenyűgöztek; láss csodát, pár évvel később kiderítettem, hogy görög és német (sváb) származású vagyok.

A családunkban a következő jelző / lény neve vezetéknévként szerepel: [link]


A pogány vallásaink a vérünkből és a földünkből jönnek, nem egy könyvből, vagy egy prédikátortól. Ugyanígy, a mi isteneink nem valamiféle megfoghatatlan "yahweh" vagy "allah", hanem az akaraterő (Þórr (Thor)), az ihlet és tudás (Óðinn (Odin)), a szerelem (Fraujaz (Freyja)), stb. :)


Az viszont tetszik, hogy amennyire ismerem a wiccát, többnyire nyitottak a mai ember számára "nevetséges babona" témákra, így például az ún. "mágiára"/okkultizmusra és egyebekre. :)



21/F

2017. márc. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 8-as!

Semmit nem veszek készpénznek, nem voltam ott amikor írták (vagy amikor 100x átírták) a Bibliát és Istennel sem találkoztam. Ennyi erővel hihetnénk a csupakabrában (több ezren látták), az UFO-kban (fényképek is vannak), a tündérekben, az óriásokban stb.


Mindenki abban hisz amiben szeretne és abba kapaszkodik amibe szeretne.

2017. márc. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!