Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is undorító mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is undorító mikor egy férfi azt mondja a barátnőjére, hogy a csajom?

Figyelt kérdés

Vagy nőm. Vagy asszonynak nevezi.

Szerintem ez nagyon bunkó és lekezelő stílus.



#csaj #Férfi barátnő
2017. ápr. 6. 14:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

akkor undorító, ha lenéző hangnemben beszél bármilyen szóval kifejezve!


24F

2017. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A hangnem a lényeg és maga a személy aki mondja.

Én páromat átlagba páromnak hívom, néha az uramnak.

De mikor vele beszélek, még is azt mondom, : te ilyen szexi csávó vagy :D

2017. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Semmivel sem undorítóbb, mint az hogy a "pasim".
2017. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem az.
2017. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A "barátnőm" nekem jobban bejön:)
2017. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Jobb, mintha úgy hívna, hogy majom.
2017. ápr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
27%

Pont ugyanolyan undorító, mint a "pasim", "csávóm", "faszim", stb.


Egyébként hasonló ehhez a témához a pitsa elnevezés is, amit még itt is moderálnak, meg sértő, meg stb.

De nem értem, hogy miért, egy férfit simán lehet faszinak nevezni, egy nőt akkor miért nem lehet pitsának hívni?

Ha egy férfira lehet mondani, hogy "faszi", akkor a nőre is, hogy "pitsa".

2017. ápr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ma már semmin sem szabad meglepődni, de tényleg van benne egy lekezelő hangnem. De a "pasim"-ban és a "f.szim"-ban szintén. Én ezeket látom az ilyenek mögé:


1. Olyan hű, de nagy szerelem nincs, csak úgy vannak egymásnak, elvegetálgatnak együtt


2. Azért mondják, hogy vagányabbnak tűnjenek ezáltal, mert a "párom", "kedvesem" stb. megszólítást túl nyálasnak gondolják(pedig mennyivel szebb és bensőségesebb)


3. Semmi különös, csak a mai világ lazasága hozta ezt magával. Azt is mondjuk, hogy a "kéróm" vagy a "verdám", vagy elmegyek "burkolni valamit"


4. Az amúgy nagyobb hangú, extrovertált, társaság közepe típusú emberek mondják inkább ezeket, aki pedig érzelmesebb, befelé fordulóbb, az a bensőségesebb hangnemet részesíti előnyben

2017. ápr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten az is, meg nem is. Azért bunkóság, mert az olyan, mintha valaki egy Ferrarival menőzne, mintha az ő tulajdona volna, ez az én ,,verdám,, az autóm, vagy kocsim helyet ( egy autónak is van lelke, azt se szabad megbántani ). Így van itt is, ez az én ,,csajom,, ahelyett hogy barátnőmet, vagy páromat mondana. Ugyanakkor ha szépet mondassz róla, hogy ,,te vagy a legjobb csaj a világon,, az már annyira nem elítéledő szerintem, ahogyan az sem, hogy ,,te vagy a legjobb pasi a világon,,. Tehát ezért sem mindegy, mikor, milyen formában használjuk, mert egyszerre lehet vele megbántani valakit, de egyben boldoggá is tenni.


25/F

2017. ápr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem pl. a "párom" szó nem tetszik, bennem olyan komolytalan hatást kelt. Ha egy férfi felvállalja a nőt, akkor ő a felesége, vagy menyasszonya, vagy barátnője lesz. A "pár" az olyan semmilyen kapcsolatra utal.


Párja szerintem a zokninak van.

2017. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!