Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan itt, akivel azért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan itt, akivel azért szakított a párja, mert előtte nem volt még semmilyen kapcsolata és szeretné kiélvezni a fiatalságát?

Figyelt kérdés

Még nem szakított, csak néha feljön ez a téma, hogy kíváncsi, milyen lehet mással. Én vagyok az első barátnője, és mindenben én vagyok neki az első. Nekem sincs tapasztalatom, 1 barátom volt előtte, 1 hónapos kapcsolat volt, nem is történt semmi.

A jelenlegi párom az első komoly kapcsolatom. Én nagyon jól érzem magam vele, nem tudom elképzelni nélküle az életem, minden annyira jól működik köztünk, ezt ő is így gondolja. Szeret, szeret velem lenni, de már nem szerelmes és ott van benne a kíváncsiság. Ki szeretné élvezni a fiatal éveit , nem akar leragadni az első embernél. És ez miatt merült fel bennem, hogy mi lesz, ha egyszer elém áll és szakít csak ezért.


De ha az ember elsőre megtalálja azt, akivel minden jó, akkor képes mindezt feladni csak azért, mert nem szexelt még mással?


Mit lehet tenni ilyen esetben? Nem szeretném elveszíteni, de szeretném ha neki is jó lenne.


21/L és 23/F


2017. ápr. 17. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
"De ha az ember elsőre megtalálja azt, akivel minden jó, akkor képes mindezt feladni csak azért, mert nem szexelt még mással?" - a leirasod alapjan nekem az jott le, hogy a baratod benned nem ezt talalta meg, hanem csak a jelenlegi, biztonsagos kapcsolatot, amibol onbizalmat nyerhet a tovabbiakra, es amibol tovabblephet, ha majd eljon az ideje.
2017. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan házaspárt, ahol a feleség, amikor a férj eléállt, hogy megismerkedett egy másik nővel, azt mondta: van két éved. Utána dönts.

Ennek több mint 14 éve. Együtt vannak, az a másik nő nem tartott két évig...

2017. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2es ez a hàzaspàr gondolom nem annyi idős volt mint a kommentelő
2017. ápr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ennyi idosek voltunk amikor osszejottunk. Nem volt elottem kapcsolata, nekem igen. Feltem tole hogy mi lesz, ha egyszer rajon az ,hogy elni akar. Megkerte a kezem, de aztan persze 5 ev utan csak elment. Nem tudok ezzel mit kezdeni, mivel nem panaszkodhatott semmire. Dehat ha menni akar, menjen.
2017. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
vannak ilyen retardáltak. Ha menni akar, akkor hagyd.. felesleges időt pocsékolnod rá!
2017. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Velem nem szakított emiatt az exem, "csak" megcsalt többször, aztán amikor kiderült, ez volt a kifogása. Szakítottam így helyette én, aztán még ő volt felháborodva, hogy ennyi empátiám sincs a helyzete felé :D
2017. ápr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Velem ezért szakított a barátom, amikor annyi idősek voltunk, mint ti. Mondhatom, kicsit belehaltam. Első igazi nagy csalódásom. Jellemformalo volt. ☹
2017. ápr. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A válaszokból úgy látom, hogy nem fogom tudni elkerülni ezt :(

2017. ápr. 18. 09:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én leszek a csúnya kisördög, de ha nem szerelmes már, hanem szeret és elvagytok ( hozzáteszem, én ezt nem húzom le, nem degradálóan mondom, nem rosszabb egyik a másiknál, de MÁS).


ÉS ebből jön, hogy más a két kapocs:

egy húszon éves srácnak/lánynak nem biztos, hogy a szeretet elég lesz önmagában.

Honnan tudhatnád, mit bán meg majd 20 év múlva?

Hogy nem élte ki magát,pedig benne van a kíváncsiság, és ez a kis hang bizony ha elnyomja, úgy is felbukkanna időnként..

Tudom, mert ismerős érzések, kb mint a barátos, úgy vagyok én is.

A másik oldal sem egyszerű, de itt is írta valaki nekem pl, hogy ez a kötődés és ragaszkodás, szeretet 40 évesen oké és összetart egy kapcsolatot, de 20 évesen nem biztos, hogy ez az ideális állapot.


(Mondom ezt én, én ugyanis nem tudok szakítani csak emiatt, mert ott a bizonyos mérleg.)

Azonban most hideg objektivitással nézve: nem ideális állapot: nincs szerelem, és még a belső kíváncsisága is.


Szóval én megértem őt, mert most kell élnie és tapasztalni, megélnie a vágyait, mennie, nem majd 40 évesen, 2 gyerekekkel, x év házassággal életuntan, amikor esetleg már ennyi érzelem sincs feléd.


Mondom, én csak ezért nem szakítottam, de itt 2 tényező amit mondtál: ez mind időleges és kockázatos dolgok:

önmagában nem baj, ha nem szerelmes, hanem szeret: de az évek alatt bizony szerelmes lehet - másba.

Ezen csak ront a kíváncsiság, amit nem tud kiélni: ha ezeket ő is megtapasztalja, később könnyebben mond le egy újabb szerelem/kísértés lehetőségéről, mert nem hat újdonság erejével. Ez színtiszta pszichológia.


Ráadásul előbb utóbb véget ér az élet, én nem hibáztatom ha nem akar végig teljesen a langyos vízben és biztonságban evickélni. nem hiszem, hogy azért szemét lenne bárki is, hadd élje már az életét.. (A megcsalást viszont elítélem, de nyilván itt is a túlzott ragaszkodás van a képben a megszokotthoz, miközben az igényei/vágyai már ezzel ellentétesek: jobb tehát elengedni, igen.)


Na, csak gondoltam leírok egy másik nézőpontot, mivel az enyém is voltaképp hasonló,még ha nem is tetszik.

2017. ápr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Érdekes a másik szemszögből megnézni a dolgokat, és van igazság abban, amit leírtál.

Nagyon szomorú vagyok, hogy egyszer vége lesz ennek kapcsolatnak emiatt. De hát ha neki szüksége van minderre, akkor nincs más megoldás :(

2017. ápr. 20. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!