Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha ennyire gyűlölnek otthon,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ennyire gyűlölnek otthon, jó ötlet a páromhoz költözni?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a helyzet, otthon élek a szüleimmel nagyimmal és a két testvéremmel.

Viszont valahogy soha nem éreztem igazán, hogy szeretnek. Sokat gúnyolódtak rajtam leginkább a bátyám. Kiskorom óta sajnos nagyon duci voltam pedig mozogtam és fogyóztam. De egy deka sem ment le. Lelkileg nagyon rosszul esett, hogy a súlyom miatt a bátyám lenéz. Ismerkedni sem mertem senkivel de 2 évvel ezelőtt udvarolni kezdett egy fiú aki a duciságom ellenére is szeretett. (azóta is együtt vagyunk).

Amikor már boldog voltam és kezdtem elhinni, hogy én így is szerethető vagyok otthonról csak azt kaptam ronda és kövér vagyok...

Nem bírtam tovább, étkezési zavaraim lettek és megszálottan fogyóztam aminek sajnos csak pár hónapja vetettem végett, a párom és orvosok segítsége mellett. Lefogytam de csak szapul a testvérem, számára nem akarok megfelelni de nem bírok vele egy fedél alatt élni. A szüleim szerint nem jó ötlet a költözés mert most kezdek kigyógyulni az étkezési zavarból és csak ők tudnak ebben nekem segíteni...viszont én ezt nem így érzem. Eddig is a párom állt ki csak mellettem. Az egészségem szempontjából és egyébként is jó ötlet a költözés?

22L



2017. ápr. 26. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A helyedben én menekülnék, de nem a pasimhoz, hanem pszichológushoz!
2017. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem akarlak megbántani, de 22 évesen sem garantált, hogy örökké az lesz melletted, aki most. Most lehet elvagytok különélve, de az élet jelentősen megváltozna, ha oda mennél.

Lakva ismerik meg egymást az emberek és pont hogy ott derülhetnek ki zavaró dolgok a másikról.

Jó, ne legyen igazam, de hova mennél, ha még is szét mennétek valamiért?

2017. ápr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Ha anyagilag megteheted, és a párod még örülne is neki, illetve jót tenne a kapcsolatotoknak, akkor én azt javasolnám, hogy költözz el.

Ha étkezési zavaraid vannak, akkor az ORVOS fog segíteni, amiben a párod tud támogatni. Na meg persze neked is akarni kell a gyógyulást.

22 évesen meg már szerintem teljesen reális, hogy külön költözz a nagy családtól.

2017. ápr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves első mint írtam, orvos is segít! Nem szégyen sajnos ez van.


Ha mégsem maradnék a párommal amire nem gondolok mert jól megvagyunk. Egyszerűen albérletbe mennék.

2017. ápr. 26. 14:32
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem jó ötlet.

Te nem a pároddal akarsz összeköltözni, hanem a családodtól el.


Könnyű rávágni, hogy ha szakítotok, akkor albérletbe mész.

Most miért is nem mész oda? Vagy eddig miért nem mentél?


Ráadásul az ilyen nagy költözéseknek szokott az lenni a vége, hogy rendesen összeveszel a családdal, és oda már nem mehetsz vissza, akármilyen nagy bajban vagy.


Azt javaslom, hogy akkor költözz a barátodhoz, ha van egy számlán annyi tartalékod, amiből ki tudsz fizetni egy havi albérletet és a kauciót, plusz a rezsit. Ha bármi történik, tényleg el tudj költözni albérletbe napokon belül.

2017. ápr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne velünk akard eldöntetni a költözésed, nem tudjuk, hogy dolgozol-e, család nélkül is eltudod-e tartani magad önállóan, vagy a barátodra várna ez a feladat.

Először is a barátoddal kell megbeszélni az összeköltözést, az sem mindegy, neki van-e önálló lakhatása, vagy Ő is szülőkkel él, mert nagyon nem mindegy. Amennyiben költözöl, akkor sem dacból, haragból, hanem a családdal közölni a döntésed. Nem jó haraggal elválni senkitől. Egyébként gyógyulást és sok sikert kívánok! (N)

2017. ápr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Dolgozom és otthon is úgy éltem eddig is mintha albérletet fizetnék...

Párom dolgozik, van saját lakása így ő nem bánná ha hozzá költöznék.

Fentebb már írtam, ha valami nem jól sülne el albérletbe eltudnék menni. A szüleimtől nem dacból hanem egyszerűen azért akarok elköltözni mert nem bírok velük élni... akárhogy is szeretem őket.

2017. ápr. 26. 15:37
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Én azt nem értem, hogy ilyen körülmények között mit keresel még egyáltalán ebben a lehúzó, mérgező családban. Pakolj és költözz minél hamarabb, nem veszíthetsz semmit, csak nyerhetsz :)
2017. ápr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha ilyenek a dolgok, akkor mindenképp költözz.Ha minden ok lenne otthon is ez lenne a következő lépcső.Felnőttek vagytok, dolgoztok, szeretitek egymást. Költözzetek össze nyugodtan.
2017. ápr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezek a nok dobjak a parjukat egyszer igy: igazabol csak menekultem otthonrol
2017. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!