Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkérte a kezem, de nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkérte a kezem, de nem akar esküvőt. Jogos ha ezek után megmondom neki, hogy nem hordom a gyűrűt?

Figyelt kérdés

Már 4 éve van, hogy megkért. Bár nem volt túl romantikus (otthon a szobájában egy átlagos délután volt, ráadásul -nem rosszból- egy kb 4ezer forint értékű gyűrűvel.)


Nem is ez számít hanem akármikor felkerül az esküvő téma, hogy mennyire szeretném, akkor csak bunkón, vagy unottan ezeket mondja:

- felesleges pénzkidobás

- ha esküvőt akarsz akkor mással lesz de biztos nem velem

- hülye aki megházasodik, én sosem fogok


Az elején még legyintettem rá, hisz fiatalok vagyunk, de már egyre rosszabbul esik, hogy a többi ismerősömnek akiknek később kérték meg a kezét, mind sorra házasodnak, nekünk meg lassan 5 éve volt.

Nem lenne baj ha később lenne, de ő teljesen elzárkózik tőle. És ha megkérdezem hogy "akkor miért kérted meg a kezem?" Mindig azt válaszolja hogy örülhetnék hogy legalább tudom hogy szeret, és kevés ilyen lovagias fiú van mint ő.


Szerintetek bunkóság lenne, ha megmondanám neki, hogy nem hordom a gyűrűt? Felesleges mert csak elszomorít hogy várok valamit ami sose fog eljönni. Vagy tényleg értékelnem kéne a "gesztust"?


25/N


2017. ápr. 29. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod, ne hordd. Igazából egyikőtöket sem értem, ő miért kértmeg, ha nem akar elvenni, te pedig mire vársz, ha egyszer elmondta hogy nem vesz el.
2017. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Akkor a francért nem volt annyi töke,hogy megmondja,hogy "bocs,de itt nem lesz esküvő és nem kérem meg a kezed"?
2017. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem jogos. A jegygyűrű a házasságra való elköteleződés jelzője. Annak kérjük meg a kezét, akivel házassági szándékunk van. Ha már nincs neki, vagy esetleg nem is volt, akkor mit jelez a jegygyűrű? Semmit. Azért van, hogy mások lássák, hogy van jegyesed (aki nincs is), és ne próbálkozzanak nálad? Kvázi ezzel téged vagy becsapott, mert soha nem is akart elvenni, vagy el akart, de időközben meggondolta magát. Én is így jártam. 11 éve vagyok együtt a "párommal". 4 év jegyesség után levettem a gyűrűt, és nem vettem fel többé. Sokáig meg volt sértődve miatta :) De felháborodott, amikor visszakérdeztem, hogy nem nekem lenne esetleg okom a sértettségre? Abban a hitben voltam, hogy összeházasodunk, hisz a jegygyűrű ezt jelzi, nem?
2017. ápr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

5 ev utan eljegyzett 18 evig eltunk egyutt

Hal istennek nem hazasodtunk ossze !


Ha alapban mi den rendbe akkor ne porogj ezen ! Megmondta h nem vesz el ! Vagy lelepsz vagy megszoksz de kenyszerinteni nem tudod. Vagy megunja a nyafogasod es kidob.

Amugy igen a hazasodas felesleges penzkidobas...

Max annyit mondhat erre h neked megfelelne a kettanus hetkoznapi is !

2017. ápr. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Ló...fülét.


Azért adta a jeggyűrűt, hogy te lekötelezettnek érezd magad általa és ne próbálj szakítani, vagy más párt keresni.

Nnomeg hogy haladékot nyerjen, persze.


És hát amint látod, az nem feltétlen egy működő megoldás, hogy rálegyintesz a dolgokra : "majd megváltozik". Ha ugyanis az adott konfiguráció (együttélés) az illető számára működőképes, akkor egyszerűen nem érdekelt a változtatásban. Tehát nem is fog változni, vagy változtani.

2017. ápr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

csak azért ne akarj házasodni mert a barinők már asszonykák lettek :)

ezt nem divatból meg kötelességből kell csinálni...

szerintem téged is csak "divatból" jegyzett el, főleg hogy egy gagyi gyűrűt vett.

az ilyennek azért meg szokták adni a módját, ha nincs rá pénze akkor gyűjtsön de ne egy olcsó valamivel szúrja ki a szemed :DDD

2017. ápr. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Jézus.. pillanatok alatt dobnám. Több ezer másik pasi simán elvenne téged. Akár külföldön látatlanba. Még hogy kevés hozzá hasonló van.. van egy csomó, mind egyedül.


Szerintem el akart venni, csak meggondolta magát..


Fogadni mernék, hogy jobban keres nálad.

2017. ápr. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
76%

Jogos.Döntsd el mit akarsz kisapám, nem foglalunk le csak úgy magadnak elkőtelezettség nélkül.

A megkérésnek /jegygyűrű/ meg van a jelentősége.

Az esküvőnek is. A kettő összefüggésben van, egymásért vannak. A dolgokat meg kell beszélni...

2017. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Én csak azt nem értem, hogy mégis mi a búbánatért kérte meg a kezed, ha nem akar elvenni?........ Férfi iq. :)


Hát figyelj, én sem hordanám, hiszen mint kiderült, nem azt elképez, amire szól.. Vagy hordanám, de nem tartanám eljegyzési gyűrűnek, és amikor kérdeznék, akkor simán meg is mondanám, hogy ez nem olyan gyűrű.


"- ha esküvőt akarsz akkor mással lesz de biztos nem velem "


-> ebben viszont később lehetnek gondok, ha ő nem akar házasodni eleve, később sem, te pedig igen..


Nálunk is megkérte párom a kezem pár éve, csak nálunk én nem akarok esküvőt még, rajta múlna már meg is lett volna tartva.. De ő tudta, hogy nekem még korai és nem szeretném, valamint nem is jelentettem ki, hogy SOHA nem fogok, mert majd szeretnék később, csak nem most még.

26N

2017. ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

5 éve hülyít, szegénykém:(

25 vagy, bőven időben vagy még, döntsd el, hogy családot szeretnél, vagy örökre valaki csaja akarsz maradni.

Én nem lennék együtt olyannal, aki nem akar elköteleződni mellettem, hogyan szüljek gyermeket a semmire? (A házasság nem gazancia semmire, de ha valaki látni se akar ha családról van szó, én nem tudnék bízni a szándékaiban:S )

2017. ápr. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!