Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A legutóbbi szakításom óta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legutóbbi szakításom óta fékevesztett életet élek. Hibát követek el, hogy nem gondolok a jövőre?

Figyelt kérdés

Nagyon a földhöz csapott a legutóbbi szakításom. Azóta kb nem számít a pénz. Vidéken élek, és az átlag fölött keresek egy irodai munkával, ahol azért nem szakadok meg (kopp kopp)

Egy forintot sem raktam félre az elmúlt lassan 5 hónapban. teljesen felélem a fizetésem, bulizni járok pestre, belemegyek alkalmi szexkalandokba, mindig veszek valami kis kütyüt, vagy márkás ruhát-cipőt, gyakran járok le a helyi pubba egyedül csak úgy whiskyzni. A boltokban megnézem azért hogy mennyibe kerül, de ami kell csak megveszem ha megtetszik.

Az egyik felem élvezi ezt, hogy végre nem kell spóroljak, de a másik felem aggódik, plusz nem erre neveltek hogy szórjam a pénz. Nagyon takarékosak a szüleim, ill. családom, ugyhogy én mindig azt láttam otthon hogy még a legkevesebb pénzből is tudtak félretenni, úgy, hogy sosem nélkülöztünk.

NULLA. azaz 0 ft félretett pénzem van, fizuról fizura élek. Se magánnyugdíj, se fundamenta, se semmim nincs. (noha bőven nem okozna gondot havi 20-40 ezret félre tenni akár még a mostani életem mellett is csak mondjuk egy nagyon kicsit kéne visszavegyek)

mikor szakított velem a barátnőm, úgy döntöttem hogy ebben az évben az élményeket szeretném begyűjteni, és minden "őrültségbe" részt venni.

26 vagyok, tudom kissé éretlen gondolkodás ez...de egyik felem szükségesnek, és jónak találja, a másik elítéli, és csalódott hogy a családom mit gondolna rólam...



2017. máj. 9. 07:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Oké, hogy most jól érzed így magad, de ez nagyon felelőtlen viselkedés, főleg egy 26 évestől. Lehet bulizni, de csak addig, amíg megmarad pártízezer forintod a hónap végére. Fontossági sorrend, tudod...

21L

2017. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

tudom persze, de már nyárra is beterveztem egy csomó dolgot, nyaralás fesztiválok stb. ha most spórolok max arra jó hogy ott majd többet költök el...

szeretnék egy jó kis nyarat.

2017. máj. 9. 09:00
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam. Nem érdekelt, hogy gyűjtögessek a majdra. Mikor úgy döntöttem, kell egy kertes ház nekem, akkor tudtam, honnan és hogy tudom előteremteni a rávalót.
2017. máj. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Oké, most hogy fölismerted, húzz egy képzeletbeli vonalat, eddig szórakoztál, most spórolni fogsz. A következő fizutól kezdve tegyél félre (is), ennyi.
2017. máj. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Alapjaban veve nincs gond, hogy most szükseged van arra, hogy egyedül elvezd az eletet, anelkül, hogy tul sok mindenen törned az agyad.


De öszinten kerdezd meg magadtol, hogy mit elvezel igazan! Elmenyt ad neked a 20.ik markas gönc a szekrenyedben? Vagy a sokadik maganyosan megivott whiskey? A bulizast, utazast, csajozast megertem. Azt is, hogy igenyesen szeretnel megjelenni. De mindent lehet tulzasba vinni. Az alkohol meg nagyon könnyen es hamar függöseghez vezet. Inkabb valtsd at az erre költött összeget (ha meg nem rendelkeznel vele) egy kondiberletre. A ruhazatra költött penz egy reszet meg inkabb egeszseges taplalkozasra. Meglatod, hamar helyrejössz erzelmileg is, ha törödsz az egeszsegeddel. Es hosszu tavon többet er, mint barmennyi felrerakott penz.


Az, hogy veszel kacatokat, amire nincs szükseged csak egy potcselekmeny arra, hogy nagyon rövid ideig erezz egy kis boldogsaghoz hasonlo erzest. De ez csak penz. Hamar radöbbensz, hogy egy kis idö elteltevel teljesen ertektelenek ezek a dolgok. Viszont, az, hogy emellett artasz is az egeszsegednek, azzal hosszu tavra is bünteted magad.

2017. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
járok edzeni, és futni is. és az egészséges táplálkozással sincs baj, plusz étrend kiegészítőket is szedek. Plusz uszodába is járok úszni (bár azt ritkábban) meg szaunázni azt viszont mindig.
2017. máj. 9. 10:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, egy ideje én is hasonlóan vagyok, bár én pénz nélkül csinálom ezt egy csóró versionben (nem részletezném) :D szóval nem szórom a pénzt annyira, de ugyanúgy nem kontrollálom magam eléggé.Nyilván te is pótolni akarod a szakítás utáni űrt, pedig hidd el, ahhoz hogy kikerülj ebből, meg kell élned a hiányt is anélkül, hogy pótcselekvéssel töltenéd ki. Mintha csak felületesen figyelnél most magadra, az érzéseidre, és csak felületesen szerzed meg, amit szeretnél.Hallgass a másik feledre :) Tudod, hogy ez nem tartható, mert te sem ilyen vagy, magad ellen vagy ebben. Ha úgy érzed, egy kis befele figyeléssel nem tudsz határt húzni ebben, akkor keress meg egy jó pszichológust, ő ki tud ilyen helyzetekből vezetni és egy kis önismeret nem árt.
2017. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor nosza rajta, játszd meg ezt az állami támogatású lakáscélú betétet, aztán lesz félretett pénzed. Legjobb kockázat/hozam arányú befektetés még mindig ez.


És rá vagy kényszerítve, hogy félretegyél, amaradékból meg ugyanolyan vígan élsz, kiélvezed :)

2017. máj. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A fizud 20-25%-át tedd félre. Vagy 10-15%-át told mondjuk megtakarítási életbiztosításba. Azt legelőbb 5. év végén tudod felvenni kamatveszteség nélkül. Nyomorogni sem fogsz, meg lesz valamennyi fialt pénzed is.

30/f

2017. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nagyon élveznéd ezt, akkor most nem tetted volna fel a kérdést. Nem baj az, ha van olyan korszakod amikor az élmények gyűjtése fontosabb. De szabj egy határt vagy kicsit vegyél vissza és gondolj arra, hogy nem biztos hogy mindig ennyi pénzed lesz. Muszáj gondolni a jövődre, egy kicsit félre kéne tenned hogy később előrébb juss és öreg korodra ne az akciós csirkefarhátokat vadászd. Mondtad hogy a spórolás nem akadály, akkor csináld!
2017. máj. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!