Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A legutóbbi szakításom óta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legutóbbi szakításom óta fékevesztett életet élek. Hibát követek el, hogy nem gondolok a jövőre?

Figyelt kérdés

Nagyon a földhöz csapott a legutóbbi szakításom. Azóta kb nem számít a pénz. Vidéken élek, és az átlag fölött keresek egy irodai munkával, ahol azért nem szakadok meg (kopp kopp)

Egy forintot sem raktam félre az elmúlt lassan 5 hónapban. teljesen felélem a fizetésem, bulizni járok pestre, belemegyek alkalmi szexkalandokba, mindig veszek valami kis kütyüt, vagy márkás ruhát-cipőt, gyakran járok le a helyi pubba egyedül csak úgy whiskyzni. A boltokban megnézem azért hogy mennyibe kerül, de ami kell csak megveszem ha megtetszik.

Az egyik felem élvezi ezt, hogy végre nem kell spóroljak, de a másik felem aggódik, plusz nem erre neveltek hogy szórjam a pénz. Nagyon takarékosak a szüleim, ill. családom, ugyhogy én mindig azt láttam otthon hogy még a legkevesebb pénzből is tudtak félretenni, úgy, hogy sosem nélkülöztünk.

NULLA. azaz 0 ft félretett pénzem van, fizuról fizura élek. Se magánnyugdíj, se fundamenta, se semmim nincs. (noha bőven nem okozna gondot havi 20-40 ezret félre tenni akár még a mostani életem mellett is csak mondjuk egy nagyon kicsit kéne visszavegyek)

mikor szakított velem a barátnőm, úgy döntöttem hogy ebben az évben az élményeket szeretném begyűjteni, és minden "őrültségbe" részt venni.

26 vagyok, tudom kissé éretlen gondolkodás ez...de egyik felem szükségesnek, és jónak találja, a másik elítéli, és csalódott hogy a családom mit gondolna rólam...



2017. máj. 9. 07:57
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

legjobban az inflációtól félek.

mi van ha most félreteszek havi 30 at, eltelik 5 év, és kb olyan mitnha csak havi 10 et sporoltam volna annyira elértékteledik a pénz...ettől félek csak...és ezert van az hogy inkább fölélem, mintsem msot sporolok, megfosztom az elmenyeket magamtól, és 5 év mulva meg ott állok a pénzemmel, de alig ér valamit

2017. máj. 9. 12:41
 12/13 anonim ***** válasza:
#11 Igazad van, akkor ne spórolj és a semmi tényleg semmit sem fog érni. :D Világháborútól is tarthatnál, sosem lehet tudni. Mondvacsinált indoknak tűnik kicsit. Te életed, te döntésed. Attól még mert itt megerősítésre vársz vagy tanácsokra, a végén úgyis az lesz amit te akarsz. És a válasz alapján, te már eldöntötted hogy továbbra is így fogsz élni. Ha zavarna, akkor tennél érte és félretennél annyit amennyit tudsz.
2017. máj. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Kb. ugyanígy állok a dolgokkal én is, mint te. Annyi különbséggel hogy én minimális összeget félrerakok, a többit meg ugyanúgy elszórom piára, ruhákra, bulira, nőre. A családom nekem is állandóan spórolt és kb. sz@rul kellett éreznem magam ha ettem egy kakaós csigát mert akkor jött a lecseszés hogy de hát a felvágottas zsemle olcsóbb... és sokszor a mai napig lelkifurdalásom van ha a Burger Kingben eszem egy menüt mert hogy a szüleim mindig mondták hogy ennyi pénzből ők az egész családot megetetik... szóval ne érezd magad rosszul hogy élvezed az életet... 20 évet leéltem én is a spórolásban most már igenis megérdemlem hogy megengedjek magamnak ezt-azt... Nem azok a whisky shotok fognak földhöz vágni :D

Spórolt pénzem is csak azért van amúgy ha esetleg kirúgnának akkor 1-2 hónapig eléldegéljek ugyanezen a színvonalon.


Szóval mindent összevetve teljesen meg tudlak érteni...

2017. máj. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!