Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasodnátok a biztos háttér,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodnátok a biztos háttér, a jó anyagi lét miatt vagy kizárólag szerelemből?

Figyelt kérdés

Szép, szegény vagy jómódú, ám egyáltalán nem vonzó?

Amennyiben saját életetek nem biztosított, azaz nincs saját ingatlanotok, nincs tartalékolt pénzetek, nincs jól fizető állásotok, választanátok a biztos háttérrel rendelkező partnert, még akkor is, ha megjelenése nem épp szalonképes?

Férfi és női válaszolók véleményére egyaránt kíváncsi vagyok! Hiszen mindkettő nem kerülhet ebbe a helyzetbe.

Az olyan válaszok nem érvényesek, hogy mindkettőt választanám, a szerelmet és az anyagi jólétet egyszerre! Tegyük fel, vagy egyiket, vagy másikat lehet csak.



2017. máj. 24. 12:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
46%
Mivel nem hiszek abban, hogy létezik olyan, hogy "szerelem", ezért ha választani kell akkor inkább az érdek, de inkább azt sem.
2017. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
53%

Köszönöm de a szerelemben már nem hiszek,nem vagyok már kisfiú,illetve van annyismeretem a nőkkel kapcs.,hogy ne is gondoljak ilyesmire :D


Mivel az egzisztenciális hátterem pocsék egy igényes nő aki lehetővé tenné,hogy gyermeket merjek nemzeni az anyagi jóléte révén abszolúte elnyerné minden odaadásomat.

2017. máj. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Első házasságomat kizárólag szerelemből kötöttem. Úgy mondanám, mindketten átlagosan élő családból jöttünk, ám ha őszinte akarok lenni, csórók voltunk. Hiszen, attól, hogy szüleinknek volt lakása, még nem voltunk jó anyagi körülmények között. Úgy képzeltük mi is, majd együtt mindent megoldunk, hiszen a legfontosabb a szerelem, a többit majd munkával megszerezzük. Erre mondják, hogy rózsaszínű köd lebegett a szemünk előtt! Pár év alatt elpárolgott ez a köd. Az asszony egy év után otthon maradt, hiszen jött a két gyerek egymást követően. Megszakadásig dolgoztam, hogy eltartsak négy embert. Hajnaltól késő estig, majd hattól hajnali hatig, majd 24-48-ban, ekkor a szabadnapokon másodállásban máshol reggeltől estig... :-( Anyagilag nem lettünk előrébb, ám jött a magas vérnyomás, a cukorbetegség, gerincbetegség, végül az intenzíven kötöttem ki 30 évesen trombózissal. :-( /pedig nem dohányzom, alkoholt soha nem ittam, fiatalon aktívan sportoltam/

Ezután a nagy szerelem is betette az ajtót. Nejem visszament dolgozni, egy hónap után pedig elfelejtett hazajönni éjszaka. :-(

A szakítástól 1,5 évig nem randiztam, majd néhányszor próbálkoztam. 5 év után ismertem meg második nejem. Inkább erős barátság volt köztünk, mint lángoló tűz. Szimpatikus volt, egy hullámhosszon voltunk/vagyunk, ám nem mondanám bombázónak, inkább átlagosnak.

Válás után nehezen, de talpra álltam. Továbbtanultam, két tanfolyamot is elvégeztem. Szellemi munkát vállaltam, elég jó fizetéssel. Saját ingatlant is elértem, mielőtt elvettem második nejem. Ő gazdagnak mondható. Nem tagadom, a vagyon sokban hozzájárul a jó házasságunkhoz. Mindenünk megvan, nem nélkülözünk.

Adakozni is szoktunk. Jelenleg is épp költözünk, ingyen elajándékoztunk számtalan jó minőségű bútort, ruhákat, stb.

50F

2017. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Nem lehet boldogságot venni.........!
2017. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Több hülye pasit is kifogtam mert úgy hittem szeretem. Mindegyiknél kiderült egyoldalú a dolog. Szexpartnernek kellettem nekik aki mindig ott van, ha épp dughatnékuk volt. Ítéljetek el, de találtam egy jómódú férfit aki megkérte a kezem. Eleinte ő is csak a külsőm miatt akart engem. Nekem semmim nem volt a vonzó külsőmön kívül, neki mindene megvolt. Nem egy George Clooney, Döbröginek hívják barátai mert olyan akár a mesealak. 14 éve élünk együtt, boldog házasságban! A legbecsületesebb, legintelligensebb ember akit ismerek! A pénzért mentem hozzá, de manapság el nem hagynám akkor sem, ha csóró lenne!
2017. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Egyikért sem. Nem hiszek a szerelemben, plusz én elég jómódú családból származom, de apám arra tanított, hogy saját magam érjem el az anyagi jólétet. Most ezen dolgozom. Majd harminc évesen szeretnék gyereket, de azt pasi nélkül is lehet.
2017. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Nem házasodnék kizárólag biztos anyagi háttér miatt, de kizárólag szerelem miatt sem.


"Amennyiben saját életetek nem biztosított, azaz nincs saját ingatlanotok, nincs tartalékolt pénzetek, nincs jól fizető állásotok, választanátok a biztos háttérrel rendelkező partnert, még akkor is, ha megjelenése nem épp szalonképes? " - Ezzel nem tudok azonosulni. Kezdjük ott, hogy innen indultam én is (középiskola után egy hátizsáknyi cuccal menekültem otthonról, saját ingatlanról vagy jól fizető állásról akkoriban álmodozni se mertem, az összekuporgatott diákmunkás pénzem is egy olcsó szobára, kaucióra és az első hónapra volt elég), de világéletemben önállóan akartam elérni dolgokat, így addig tanultam, dolgoztam és küzdöttem, amíg ezt magamnak képes lettem biztosítani. Annak a gondolatától, hogy "beleüljek a készbe" vagy valaki támogasson személy szerint rosszul vagyok, ilyen a személyiségem, még az apróbb segítséget is nehezen vagyok képes elfogadni, nemhogy egy ekkora jellegű dolgot. Szóval a biztos anyagi háttér miatt való házasodás teljesen kizárt nálam.


A szerelem viszont önmagában lópikulát sem ér, ha a fontos dolgokban (világnézet, jövőbeli tervek, elvrendszer, stb.) nem egyeznek a felek, ha nincs meg a teljes bizalom, őszinte nyitott kommunikáció és még megannyi kulcsfontosságú dolog, amit maga a szerelem nem képes felülírni (nálam legalábbis). Sosem akartam igazából házasodni, de a férjemmel való kapcsolatban mindez együtt megvan, így megvolt a biztos érzelmi háttér, neki pedig fontos volt a házasság, így igent mondtam. Én ezért mentem férjhez, ma sem tenném másképp.

2017. máj. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Szerelemből már házasodtam, elég is volt, mostmár kipróbálnám a másik verziót.
2017. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
nekem olyan a természetem hogy mindig az ellen vagyok amit szeretek mivel fosok a tetteim következményétől majd találok egy lányt aki ehhez illik éhen dögleni nem fogok azt se akarom hogy az én felhalmozott vagyonom miatt éhezzen valaki 24f
2017. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
A válaszokból úgy látom, itt a gyíkon még senki nem volt szerelmes, ezért a pénz a lényeg. Nincs akit szeressen és nincs aki szeret, minek hajtani, minek a pénz?
2017. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!