Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit teszel ha nem lehet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit teszel ha nem lehet a párodtól/házastársadtól gyereked?

Figyelt kérdés

Olyan szitura gondolok, hogy az egyik fél meddő, vagy betegség miatt nem tudja kihordani a babát.

Semmi nem jöhet szóba amivel saját lehetne, de az egészséges fél nagyon vágyik rá. Maximum örökbefogadás lehet.


Kitartasz vagy lépsz, olyannal/olyanhoz akinek/akivel lehet?


Tudom sokan azt mondják, aki szereti a másikat....

De! Mégis természetes az, hogy valaki lemond saját gyermekről más miatt? (férj, feleség, élettárs, pár...bárki miatt)


2017. máj. 25. 23:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Simán lemondanék... nyilván nem ilyen egyszerűen, egy vállrándítással, de a lényeg ez. Most mi vagyunk, a párom és én. Pont. Nem mondanék le róla/kettőnkről egy még nem is létező gyerek miatt. Ha szeretnénk, örökbefogadnánk, és pont az érdekelne legkevésbé, hogy az én vérem folyik-e benne vagy másé; onnantól, hogy örökbefogadjuk, a mi gyerekünk és kész.
2017. máj. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Én amúgy se tartom nagyra a génállományom, simán örökbe fogadnék. Szerintem nem attól vagy szülő, hogy képes voltál dugni valakivel és ennek eredménye lett. A szülőség abban rejlik, hogy egy kis emberi életnek te teremted meg a leendő világát, felneveled és gondoskodsz róla, akkor is, ha épp kamasz és flegma. A vérszerinti apám rám se néz már ezer éve, a nevelőapám pedig mindig mellettem állt, ha kellett. Nekem ő a szülő, nem a biológiai. Így semmi rosszat nem látok az örökbe fogadásban, egyesek túl misztifikálják ezt a saját vér dolgot.


N

2017. máj. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Abban egyetértek veletek, hogy a szülőség nem csak abból áll, hogy dugunk, de szerintem nem érzitek, értitek a lényeget.

Itt a saját gyereknél azért ha belegondolsz, egészen más, hisz benne látod a hasonlóságot, olyan a szeme mint a párodé, olyan a mosolya mint az enyém...stb...ezek csak szerintem fontos dolgok?

Ezzel nem azt mondom, hogy örökbefogadott gyereket nem lehet szeretni, remélem nem értitek félre.

2017. máj. 26. 00:39
 4/19 Költőnő? ***** válasza:
85%

És ha senkire sem hasonlít, akkor nem szeretik?

Nem ezen múlik sztem.

2017. máj. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
"...ezek csak szerintem fontos dolgok?" - nem, szerintem is fontosak, de (egy nem létező, meg sem fogant gyermekkel kapcsolatos "dolgok") nem fontosabbak, mint az az ember, akinek örök hűséget fogadtam, nem csak jóban és egészségben, hanem rosszban, és betegségben is, szabad akaratomból, teljes szívemből, mert vele akarom leélni az életem...
2017. máj. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekünk, bár már van egy gyönyörű kislányunk akit imádunk, de a férjem kijelentette, hogy nem lesz több gyerekünk. Egészségesek vagyunk mindketten, de ő mégse akar. Én már ebbe vagyok bele betegedve, mert még szeretnék még egy picit. De ezért nem hagyom el a párom,mert szeretem. Egyszerűen beletörődök abba, hogy ez a döntése
2017. máj. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én kitartanék mellette. De már nagyon sok mindenre van megoldás.

De ha ezen múlna a dolog, inkább lemondanék a gyerekről, mint hogy otthagyjam azt akinek örök hűséget fogadtam... jóban rosszban, egészségben-betegségben...ő sokkal fontoaabb lenne nekem, mint egy meg nem született gyerek. Ráadásul ha szeretek valakit, nem tudnám lecserélni ilyen indokkal.

2017. máj. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mellette maradnék, mert amúgy sem akarok gyereket. (Legalább védekezés nélkül szexelhetnénk.)

Amúgy meg ha akarnék gyereket, az örökbefogadással sem lenne bajom. A génállományunk továbbörökítése hihetetlenül túlértékelt dolog, ráadásul megmenthetnék egy ártatlan gyereket egy sz@r gyerekkortól.

2017. máj. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Árulásnak érezném, ha emiatt elhagynám őt, életem végéig bűntudatom lenne, hogy a bajban nem álltam mellette. Aki ilyen miatt szakít az szerintem önző és a másikat csak fel akarja használni. Jó, én nem vagyok gyerekbolond, nem tudom milyen, amikor szétvetnek az ősanya ösztönök. Én a gyerekre ajándékként gondolok, ha van örülünk, ha nincs elfogadjuk.
2017. máj. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Olyan könnyen rávágja mindenki, hogy persze, hogy a párjával maradna. Mégis, amikor meddőségi kálváriákról olvasok, bizony benne van, hogy megviselte a házasságot. Ez nem ilyen egyszerű, hogy "akkor örökbe fogadunk". Szerintem nagyon nagy pofon az élettől, hogy a legalapvetőbb élőlényi funkciók egyikére, a szaporodásra képtelen vagy. Nem is a sikertelen gyermekáldás emészti fel a házasságot, hanem az azzal járó lelki sérülés, kisebbségi komplexus, önbizalomhiány. Állati nagy felelőtlenség megtapasztalás nélkül tutira megígérni, hogy vele maradok ilyen helyzetben. Én azt tudnám megígérni, hogy minden tőlem telhetőt megteszek, hogy elviselhető legyen a helyzet, és szólok, ha kezdem elérni a korlátaimat.
2017. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!