Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Introvertált - extrovertált....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Introvertált - extrovertált. Nehezen - könnyen barátkozót már nem "menő" kiírni?

Figyelt kérdés
Annyira okoskodó-agyonművelt benyomását próbálja kelteni egy egy hozzászóló ezzel, különösen ha magáról fecseg...csak szerintem?

2017. máj. 28. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek a szavak már annyira benne vannak a köztudatban hogy nem tűnik okoskodónak. Sok idegen szót használunk ettől fejlődik a nyelvünk. Ebben nem látok kivetnivalót.
2017. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem menő, hanem nem pontos. Az introvertált, extrovertált nem ezt jelenti és nem is a zárkózott és a nyitott szinonimája. Attól még mert valaki introvertált barátkozhat könnyen és attól még mert valaki extrovertált jelenthet neki problémát a barátkozás. Amúgy nem csak szerinted van baj ezeknek a szavaknak a használatával, volt már ezen az oldalon aki kiakadt hogy miért kell ilyen "szakszavakat" használni...
2017. máj. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Bocs, nem mindenki olyan hülye, mint te, hogy bonyolultak legyenek neki ezek a szavak.
2017. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom, ha valaki kényszeresen idegen szavakat használ, hogy okosabbnak tüntesse fel magát, de ez nem zavar egyáltalán. Amúgy az introvertáltság nem feltétlen annyit jelent, hogy nehezen barátkozik az illető.
2017. máj. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A legrosszabb ***** válasza:
Olykor idegen eredetű szót, olykor meg magyarosított kifejezést használok. Mikor melyik illik a szövegkörnyezetbe. Egyik miatt sem érzem/tartom magamat műveltebbnek másoknál.
2017. máj. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem látványosan kell szakmailag felügyelni a one-stop-shop-szerû optimalizálási koncepciót, és alkotó folyamat keretében kell szinkronba hozni a rendszeres ügyfélreferenst.
2017. máj. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Majd akkor okoskodj te meg, ha lesz valami fingod a szavak jelentéséről. :)
2017. máj. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
85%
A fenti fogalmak sokkal többet foglalnak magukban mint az alanti magyar példák. Mintha a autistát akarnád a kettyóssal kifejezni.
2017. máj. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha egy butább 10 éves vagy, okoskodónak hathat.
2017. máj. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én introvertált vagyok, de könnyen barátkozok, kedves vagyok idegenekkel. Na most akkor mi van, kérdező? :D nem ugyanazt jelenti a kettő.
2017. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!