Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig halasztja a kölcsön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindig halasztja a kölcsön visszaadását, mit tegyek? Mit tudok tenni? Egyáltalán kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Már megint anyagiak, barátom nagyon sokkal tartozik nekem. Azért kért mindig mert tényleg nagyon rosszul áll, kevés fizetés, adósságok, én meg mivel nagyon szeretem többször is adtam neki. Plusz próbálok bízni benne. Hozzá kell tennem hogy az ő szakmája olyan hogy máról holnapra akár egy milliós fizetésű, több hónapos szerződésű munka is bejöhet (már havi kb ennyi). S ezt nagyon hajtja is, közel is van hozzá.

Én meg mivel még szüleimmel élek, nem kenyérre kell, lakásra, kocsira, utazásra, hobbimra gyűjtök. Többször keményen összevesztünk ezen, aztán csak megesett rajta a szivem, mikor többször is szó szerint sírva fakadt... Na meg fenyeget hogyha most nem adok akkor a többit se adja vissza... Pár hónapja egy barátjának is adtam, aki vissza is adta, de barátomon keresztül, aki ezt természetesen azonnal magáénak érzi, hiába ígérte meg ezerszer hogy legalább ezt visszaadja... Most azt mondta hogy ezt az összeget ősszel, mert akkor fixen lesz egy munka, amiből simán vissza tudja... Teljesen lelkibeteg vagyok már ettől, főleg hogy úgy érzem nem tudok mit tenni, hisz ha nagyon hisztizek, mindig azt mondja akkor szakít, és semmit nem ad vissza... Most mit csináljak? Nagyon kivagyok ezen. Plusz néha komolyan nem tudom kinek van igaza, mert nekem ez tényleg nem kenyér pénz, vagyis ha akár 1-2 év múlva adja csak vissza, az is jó... És hiába mondom érthetően, nem veszekedve (bár azt nagyon nehéz), akkor sem érti meg, teljesen másképp gondolkodik, plusz mindig mondja hogy meg fogja adni mindet, nyugodjak meg, legyek türelmes... Az a baj hogy nehezen bízok meg benne, mivel már többször is ígérte 1-1 valamire hogy ezt biztosan megadja... (a kölcsönöket 10-150 ezres tételekben kérte, most közel 1 millánál tart- vagyis tényleg megeshet hogy 1-2 havi fizuból visszaadja, ha összejön neki). Mi a véleményetek? Fogalmam sincs már mit tegyek, vagy mit higgyek :(


A hagyjam el az nem jó, mert akkor tényleg bahhatom a pénzem, plusz őt is szeretem a hülyeségei ellenére is. Feljelenteni ha akarnám se tudnám, hisz nincs bizonyítékom.

Elég patt helyzetnek érzem, s hol őt gondolom egy gerinctelen féregnek aki kihasznál, hol pedig magamat egy anyagias pi csának, akinek csak ez számít... :(


2017. máj. 31. 07:25
1 2
 1/19 A legrosszabb ***** válasza:
100%
Ez a faszi frankón gusztustalanul lehúz téged, a pofátlan fenyegetései meg egyenesen hányingerkeltőek. Nem fog ő neked soha semmilyen tartozást megadni. Dobd ki minél előbb, ha nem akarod, hogy még többel lerántson.
2017. máj. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Ha valóban szereted, akkor a kapcsolatotokat hozd rendbe. Ha ezen kívül nincs semmi baj, és az élet más területein megbízhatónak tartod a barátodat, akkor próbálj megbízni benne.

Ettől függetlenül, én ekkora összegeket (150e pl) csak szerződéssel adnék oda, ha minimális kétely is van bennem a személlyel kapcsolatban, függetlenül attól, hogy párom-e az illető, vagy sem. Nem tudom, mit szólna párod, ha egy ilyet írnátok most, az eddigi összegekről olyan határidővel, ami számára is elfogadható, mondjuk 5 évre. Egy nyugodt pillanatban talán megérné indulatok nélkül felvetni.

Én is szoktam páromtól "kölcsön" kérni, de én max egy hónapon belül át is utalom (külföldi rendeléseimet a hobbimhoz ő intézni, mivel nekem nincs paypal-om, de mindig csak annyit rendelek, amit akár másnap meg tudok neki adni). Mi ehhrz nem kötünk szerződést, mert szükségtelen, ha nem adnám meg, akkor is csak annyit mondana, hogy mindegy, kinél gyűlik a lakásra a pénz. De nekünk a kapcsolatunk betonbiztos, és se ő, se én nem akadunk fel az anyagiakon, már csak azért sem, mert mikor ő nem dolgozott, én adtam neki, plusz a hobbimmal pénzt keresek, így mindkettőnknek kamatoztatás a dolog. Ti nem tudom, mióta vagytok együtt, és erre alapozva írtam azt is, hogy a kapcsolatotokon dolgozzatok először, hogy azt stabilnak érezd, és a pénzt valóban befektetésnek. Viszont számomra a fenyegetőzései elég visszásan hatnak. Ha nálunk párom megemlítette a tartozásomat, mert épp neki is kellett valamire a pénz, azonnal gép elé ültem, nem sértődtem meg, nem fenyegetőztem. Ha valamiért nem tudtam megadni, megkértem, hogy várjunk a fizumig, és amint tudtam, meg is adtam, hogy ne legyen gondja belőle. No meg én éreztem magam rosszul, mikor így elhúzódott.

2017. máj. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé kamu szövegnek tűnik párod részéről.

Egyrészt én tuti csinálnék egy hangfelvételt az egyik beszélgetésről, amiben az adósságairól van szó és soha nem mondanám meg. Kivétel,ha nem akarja visszaadni. Illetve, ahogy más írta szerződés! Ha megint pénzt kér, akkor is csak szerződéssel.

Illetve ne te érezz bűntudatot, hiszen nem 500 ftról van szó.... Én pár száz forintba is beleörülök,ha kölcsönkértem pl.boltban ismimtől,,mert nem volt ott elég pénz nálam és amint tudom rögtön viszem az illetőnek. Nem még kérek...

Van egy érzésem, hogy csak szexre és pénzadónak vagy jó, de ne nekem legyen igazam. Illetve te tudod,h a kapcsolat más területein milyen veled, veletek.

2017. máj. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a fajta szerződés jó ötlet. Az elsőre kötöttünk egy éves határidővel, már csak azért is mert akkor még sokkal bizonytalanabb volt a kapcsolatunk, de ez is már decemberben lejárt, de nem akartam balhét, mivel ismerem az anyagi helyzetét, tudtam hogy nem tudná akkor megadni. Igen, nekem is a fenyegetőzés az ami nem tetszik, mondtam is hogy ne zsarolj. Erre mindig azt mondja hogy legyek már türelemmel... (amúgy szerintem csak a szája nagy, minden esetre nem merem megkockáztatni)
2017. máj. 31. 08:37
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen, a hangfelvétel már nekem is eszembe jutott. Csak amikor kér akkor mindig elborul az agyam. De azt lehetne nyíltan is, hisz nagyon állítja hogy amint tudja visszaadja, ergo nyugodtan rámondhatja a telefonomra...

Sokszor bennem is felmerül a kétely hogy csak testi-lelki szemetes vagyok neki, plusz pénztárca... :( Ugyanakkor meg naponta többször beszélünk, általában ő keres, szinte minden másban megértjük egymást, mindig órákat beszélünk...


Én sose kérnék senkitől, max ha tényleg az életem múlna rajta, de akkor is inkább nem ennék, csakhogy mielőbb visszaadhassam. De nem mindenki gondolkozik így...

Egyik exemnek is adtam már szerződés nélkül több százat, ő pár hónapon belül kamatostul visszaadta. Talán innen volt a bizalom, aztán jött a mókuskerék :(

2017. máj. 31. 08:45
 6/19 Bence_ ***** válasza:
82%

Ezt fogd fel tanuló pénznek.

Aztán menj el egy pszichológushoz és rakd rendbe az önértékelésed.

Kapcsolatod meg zárd le mert csak mérgezed magad.

2017. máj. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Hagyd el, aztan lehet ugyvedhez menni. Hulyenek vagy nezve, mert egyelore ugy is viselkedsz.
2017. máj. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Teljesen egyértelmű, hogy egy forintot nem fogsz visszakapni, és ősszel se lesz fix munka, ami milliókat fizet.

Ennek tudatában gondold végéig, hogy mennyit akarsz még költeni egy ilyen kapcsolatra. Konkrétan egy prostira nem költöttél volna ennyit egy év alatt. (Van férfi prosti!)

Egyszerűen szánalmas, hogy hagyod magad ilyen szinten kihasználni.

Nem tudom,,mióta vagytok együtt és mennyire ismered. De ne csodálkozz, ha egyszer kiderül, hogy tele van milliós tartozással.

Mit akarsz te ilyen alakkal hosszú távon? Összeköltözni? Gyereket vállalni? Mert akkor a te pénzed tényleg kenyérre kell. De akkor is téged fog zsarolni, hogy adj több pénzt.

Nem ragozom. Hagyd a búsba, pereld be, de egy fillért nem kapsz tőle, azt tessék végre tudomásul venni!

Ha veled nem lenne együtt, miből élne? Miből élt eddig?

2017. máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Jó tudom hogy hülye voltam már akkor mikor az elsőt adtam, de mint mondtam a "hagyd ott" nem a legjobb opció, a pereskedést meg tuti buknám mivel csak egyről van papír. Azt maximum úgy lehet mint ahogy #2 írta hogy új szerződés az összes tartozással, és ha az lejár, akkor nekimenni. És itt lehet nem valamelyik ismerősöm előtt égetem magam a tanúzással hanem keresek erre egy ügyvédet... Több kölcsön meg nincs!
2017. máj. 31. 10:22
 10/19 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy kirúgnék egy ilyen pasit. Még azt a pénzt is zsebre vágta, amit a barátja neked adott vissza? Fogd fel tényleg tanuló pénznek és soha senkinek ne adjál pénzt. A pasid soha nem fogja visszaadni, hidd el.
2017. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!