Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm a napokban átutalt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm a napokban átutalt örökségét két kézzel szórja! Hogyan lehetne leállítani, hogy nem verjen el mindent pár hónap alatt?

Figyelt kérdés

Nem elhanyagolandó összegről van szó, 8 millió forintot utaltak neki a számlájára.

Ez kedden történt, azóta már kb. 700 ezer forintot elköltött, ruhákra, táskákra, órára, ékszerek, cipők, telefonra stb, és még egyéb kibäszott hasznos dolgokra!!!

25 éves létére úgy viselkedik mint egy óvodás aki a húsvéti locsoló pénzét gyorsan elveri édességre!

Többször is mondtam neki, és a szülei is hogy kössön le egy nagyobb összeget, mert később jól jöhet majd.

De hajthatatlan, az mondja egyszer élünk és őt nem érdekli mi lesz holnap.

Már kinézett egy kabrió Audi TT-t magának, azt akarja jövőhéten megvenni...meg sem hallgatta a véleményem a kocsiról, hogy nem érdemes neki azt megvenni mert drága fenntartani.

Esküszöm leszarnám, hogy mire költi a pénzt, ha közömbös lenne számomra, mármint nem szeretném, értitek.

De látni azt, hogy így elszórja a pénzt...ahelyett hogy a jövőjét alapozná belőle, nem feltétlenül velem, teljesen kikészít!


2017. jún. 18. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Az ember a saját kárán tanul. Majd amikor az összes pénzt elverte és rájön, hogy a keresetéből még az autót sem tudja fenntartani akkor jön rá, hogy hülye volt. Addig meg... végülis az ő pénze.
2017. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valamennyire megértem, nekem is nemrég halt meg anyukám teljesen váratlanul. Ő soha nem élvezhette ki a pénzét, pedig én és a tesóm külön-külön sokkal többet örököltünk 8 milliónál.


De én is belegondoltam, hogy bármikor holtan eshetek össze, és ha egy marék hamu vagyok, már nem számít, mi volt. Addig kell élvezni az életet, amíg lehet.


Ész nélkül azért tényleg nem kéne, lehet, hogy ez csak ilyen "első hullám", aztán leáll.

2017. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondoljon a születendő gyerekeire is...meg egy audit fent is kell tartani, ha elfogy az a pénz, akkor utána miből fogja fenn tartani?
2017. jún. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miert mennyi 1audi fenntartasa?
2017. jún. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kövezzetek meg, de ha nincsenek gyermekvállalási céljai, akkor teljesen érthető, hogy egy amúgy közel sem nagy összeget szeretne olyan dolgokra elkölteni, amelyek a boldogságához hozzájárulnak. Azért most gondolj bele! 8 millióból nemhogy Bp.-en, de még egy kisebb vidéki városban sem lehet normális lakást venni. Minek tenné félre? Hogy utána egész életében spóroljon még 10-15 milliót és majd sok-sok év múlva vegyen magának egy lakást, miközben semmit nem élvezett az életből. 8 milliót ezen felül mire lehet még elkölteni? Hát olyanokra, amelyekben ő is gondolkozik. Egy Audi TT fenntartása pedig korántsem olyan horribilis összeg, mint ahogy azt sokan gondolják. Nem egy biturbós V8-as német luxusautóról van szó, hanem egy szabadidő autóról. Gondolom most sem 100 ezret keres havonta, enyhén kifejezve. Tehát a fenntartási költségeket így van úgy, de képes lesz kigazdálkodni és az sem 3 havonta fog elromlani. Manapság 8 millió közel sem számít olyan sok pénznek. Talán egy kisebb vállalkozást el lehetne indítani belőle, de az meg megint csak óriási lutri, főleg, ha a barátnődnek nincs is benne kompetenciája/kapcsolati tőkéje. Tehát szerintem nagyon is érthető, hogy most élni akar egy kicsit, én is ezt tenném. Nyugi, biztosan így is fog félre tenni magának 1-2 milliót vésztartaléknak, ami a jövőre nézve (pl. esküvő, nyaralás) tökéletesen elegendő lesz. Nem tudom van-e pasija, de annyit tényleg érdemes lenne vele megbeszélned, hogy max 2 milliót tényleg tegyen félre tartalékba.
2017. jún. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is baromira idegesítene!

De végül is az ő pénze. Nem szólhatsz bele.

Ahogy írták majd rádöbben, de akkor már késő lesz.

Fiatal még nulla élettapasztalatokkal. Majd rájön, vagy nem, ne bosszankodj nem a te dolgod igazából.

2017. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Könnyen jött pénz, könnyen megy.

Elhiszem, hogy bosszantó mert te másképp csinálnád, de az ő pénze, beleszólni nem fogsz tudni.

2017. jún. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem terveznék ilyen emberrel, az is biztos, mert nem tud bánni a pénzzel.


Nem azt mondom, ami FONTOS, azt én is kifizetném egyből (meg vennék új télikabátot egy télicsizmát és pár ruhát), de ennyi, a többit befektetném, és nem mindenféle szarságra költeném.

2017. jún. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!