Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek melyik a jobb internetes ismerkedés esetén: Minél hamarabb találkozni, vagy előbb sok ideig üzengetni?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy jó minél hamarabb találkozni, mert ha sokat beszélgetünk előtte a neten, akkor elveszik az első randi varázsa (ellövünk olyan témákat, amik az első randira valók stb.), ráadásul jobb nem húzni egymás idejét, és minél hamarabb megtudni, hogy egyáltalán szimpatikusak vagyunk-e egymásnak élőben.

Viszont úgy vettem észre, hogy sokan (főleg a nők közül) nem így gondolják, és szeretnének minél többet levelezni az élő találkozás előtt.


Szerintetek melyik módszer a jobb, és miért?


2017. jún. 28. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Én is az azonnal találkozni híve vagyok. 5 perc csetelésből annyit el tudok dönteni, hogy akarok e találkozni, vagy sem, de minden mást a személyes találkozó mutat meg.
2017. jún. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Mihamarabb találkozni.


Kapcsolatot építeni, vonzalmat "ápolni", növelni, megismerni a másikat személyesen kell. A kommunikáció nagy része, közel 70%-a nonverbális. Így tudod megismerni a másikat. Másrészt, a fentiekből kifolyólag, minél többet chatelgettek/üzengettek/telefonálgattok találkozó nélkül, automatikusan egy egyedi kép kezd kialakulni a másikról, ami idővel találkozó nélkül tévképzetet szül, egy idealizált alak képe kerül a tudatalattiba.


Aztán jön a szembesülés, a fekete leves, mikor találkoznak hosszas hetek/ hónapok után, mert összeomlik a kép, negatív érzetet kelt, és ezt a csalódást/negatív érzetet a tudat automatikusan veled fogja összekötni. A szexuálpszichológia foglalkozik ezzel a témakörrel, bármilyen előadást meghallgatsz a témával kapcsolatban, akár pszichológus, akár terapeuta, akár coach, mind ezt fogja mondani.


Másrészt üzengetni a barátok szoktak egymásnak. Egyenes út, a "barátzónába", ha még be is jönnél neki.


Általában azok akarnak egyébként marha sokat levelezni először, akik valamilyen negatív érzelmi terhet, zsákot cipelnek, vagy önbizalom hiányosak, vagy egyéb, önértékeléssel kapcsolatos gondjaik, félelmeik vannak. Olyannal meg akarsz te egyáltalán randizni? Én nem.


33F

2017. jún. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb találkozni. Ha sokat beszéltek előtte, akkor kialakul a másik félről egy nem reális kép a fejedben, és a találkozáskor csalódni fogsz, ha mégsem olyan mint amilyennek elképzelted.
2017. jún. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Arany középút. Kellő üzenetváltás után találozni, de nem sokáig halogatva. Kell 1-2 üzenet előtte, tisztázni pár dolgot, ami első találkozón magyarázkodást igényelne. Így viszont előre el lehet mondani, és ha ezek után is szeretne találkozni, akkor sokkal jobb hangulatban telhet a dolog.


Jöhet a lepontozás, ellentmondtam a dogmának.

2017. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
no vagyok, szamomra Valamifele bizalomnak ki kell alakulni ahhoz, hogy talalkozzak valakivel, ertelemszeruen nem fogok ket uzenet utan randizni. az internet veszelyes, minel jobban ki kell ismerni a masikat
2017. jún. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Minél előbb találkozni.

Írogatás során sokkal-sokkal több információ elveszik. Eleve mindenki szerepet játszik és nem magát adja. Plusz könnyű félreértelmezni, amit a másik ír. Arra jó, hogy megteretsétek a közös érdeklődést és témákat, de ennél mélyebb dologra nem. Minél mélyebb(nek tűnik) a netes ismerkedés, annál nagyobb lesz a különbség a valósághoz képest.

2017. jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valamennyi beszélgetés találkozás előtt. Érdemes kicsit megismerni egymást nyugodt körülmények közt, meglátni, hogy egyáltalán van-e értelme találkozni, és hogy valamennyire felkészültek legyünk már a másikból, ha találkozunk. Így jobb lehet a randi, mintha ismeretlenként találkoznánk, nem rontja el a puhatolózás meg a jobb első benyomásra való törekvés, ami elrejti azt, hogy milyenek is vagyunk.


Nekem nem a varázs kell, hanem a másik személyiségét akarom megismerni, ehhez még metakommunikáció sem szükséges, a világnézetet, az élethez való hozzáállást, érdeklődési köröket, habitust be lehet nagyjából lőni neten át is. Egy hasznos kezdeti képhez biztosan. Legalábbis annak, aki tudja használni az eszét.


25/F

2017. jún. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb minél előbb találkozni, persze csak akkor ha tetszik egymásnak a két ember és szimpatikusnak találják egymást. Fontos, h váltsanak pár levelet az első találkozás előtt, de ha az előbb említett feltételek fennállnak akkor találkozzanak amilyen hamar csak tudnak! Számomra a személyes találkozásnál meghatározóbb élmény nemigazán van egy kapcsolat kiépítésének kezdetén. Mondom ezt nőként! :)
2017. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, és valóban a hosszas levelezést kedvelem, ez esetben kiderül, hogy van-e egyáltalán értelme találkozni. Ráadásul már gyakorlatilag jól ismerjük egymást, mire sor kerül a személyes találkozóra. Ezen kívül nem túl biztonságos egy gyakorlatilag vadidegennel találkozni...

Valaki írta, hogy ilyenkor nem marad téma, nem tudnak miről beszélni: már bocs, de akkor már rég rossz az egész.

2017. júl. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel rút kiskacsa vagyok, csak is hosszas beszélgetés után tali. Meggyőztem a nőt, olyankor már elszokott fogadni.
2017. júl. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!